0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

Bunu İzlemişmiydiniz ?
« : Nisan 20, 2019, 21:29:11 »
ATLAS OKYANUSU YARIŞI 2016 BELGESELİ ( ARC Atlantic rally for cruisers 2016 )
ARC Atlantic rally for cruisers yarışına katılan tek türk ekip yarışı 20 gün 11 saat 13 dakika 4 saniyede tamamlayarak 220 tekne arasında 55. kendi gruplarında ise 10. sırada bitirerek önemli bir başarıya imza attılar...
Gözlerden kaçmış , duyurulmamış ama tavsiye ederim izleyelim ve beğeniyi tıklayalım .

*

N. D.

Ynt: Bunu İzlemişmiydiniz ?
« Yanıtla #1 : Nisan 22, 2019, 10:35:19 »
ARC 2010 Hakan Gönenli'nin kısa okyanus geçiş görüntüleri ...

Atlantic video diary

*

N. D.

« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2019, 20:35:57 »
Küçük kazalar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. D.

« Yanıtla #3 : Mayıs 22, 2019, 16:52:28 »
Denemek isteyen var mı ?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

I. K.

« Yanıtla #4 : Mayıs 24, 2019, 00:55:31 »
Buranın özelliği ne insanlar acaba bundan zevkmi alıyor? Yanılmıyorsam buranın olması lazım Bi kaç videosu denk geldi izledim irili ufaklı motoyatlar yelkenliler podyum gecer gibi gecip ilerden dönüp geri giriyorlar insanlar alkış ıslık tezahüratla toplanıp izliyorlar felan.. Acaba buranın içeride kalan kısmı marina felanmı?

*

S. Ş.

« Yanıtla #5 : Mayıs 24, 2019, 22:08:21 »
Hepimiz sürekli atarız ama  pek azımız doğrusunu bilir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

« Yanıtla #6 : Mayıs 25, 2019, 00:28:40 »
Düğüm işi fena iş, tek başına on numara yaparsın da biri bakıyoken olmuyo. Nazar mı ne değiyo sa  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. E.

« Yanıtla #7 : Mayıs 25, 2019, 11:28:58 »
Güzelmiş. Ancak biz halatı kurt ağzından koç boynuzuna getirdiğimiz için, bu videodaki gibi halat koç boynuzuna sağdan ya da soldan gelmez.

Benim gördüğüm en büyük hata gelen halata koç boynuzu üzerinde bir iki volta atmadan kilit vurmaktır. Halat gerildikçe boşlamak için kilidi açmak çok zordur.
*

S. Ş.

« Yanıtla #8 : Mayıs 25, 2019, 12:02:54 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Güzelmiş. Ancak biz halatı kurt ağzından koç boynuzuna getirdiğimiz için, bu videodaki gibi halat koç boynuzuna sağdan ya da soldan gelmez.

Benim gördüğüm en büyük hata gelen halata koç boynuzu üzerinde bir iki volta atmadan kilit vurmaktır. Halat gerildikçe boşlamak için kilidi açmak çok zordur.

Murat korsan,

38. Sanıye kurttan gelen şekli, dondurerek kilitlemek yeterli,defalarca sekizlemek anlamsız
*

T. Ö.

« Yanıtla #9 : Mayıs 25, 2019, 12:34:16 »
Hepimiz sürekli atarız ama  pek azımız doğrusunu bilir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Biz deli bağlar gibi bağlamayı seviyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. D.

« Yanıtla #10 : Mayıs 25, 2019, 15:06:27 »
Bu koç boynuzu ve usturmacalara atılan kazık bağı , hep sakat gibi , kendi kendine çözülecekmiş gibi geliyor bana .
*

A. Ç.

« Yanıtla #11 : Mayıs 25, 2019, 18:39:50 »

Sizin  koç boynuzu, kurt ağzının bir resmini görebilir miyim?
*

H. E.

« Yanıtla #12 : Mayıs 25, 2019, 19:50:56 »
Bende anlamadım şizin kurtağzı nerede?
Selamlar,,
*

M. E.

« Yanıtla #13 : Mayıs 26, 2019, 10:55:09 »
Şimdi tekneden uzak olduğumdan resim gönderemiyorum. Ama tarif edebilirim. Teknenin (Bavaria 38) kıç omuzluğunda kurt ağzı var. Koç boynuzu ise kurt ağzının 30-35 cm önünde ve küpeşteye paralel. Yani halat kurt ağzından geçtikten sonra koç boynuzuna aynı istikamette geliyor.

Geçen hafta tekneye gelen bir arkadaşım kıçtan koltuk alırken yardım edeyim dedi. Gelen halatı volta atmadan doğrudan kilit vurmuş. Bir gün sonra çözmek için epeyi uğraştık. Bu hataya dikkat çekmek istemiştim.
*

A. Ç.

« Yanıtla #14 : Mayıs 26, 2019, 11:41:46 »

Halat kurt ağzından girecek, koç boynuzunun başa yakın tarafından ve deniz tarafından volta edilmeye başlanacak.