0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

İ. N.

Ynt: Sürüngen Sever Korsanlar.
« Yanıtla #15 : Nisan 03, 2013, 00:34:15 »
Hayatımızdaki negatif insanların ve hayatımızdaki evcil hayvanların sağlığımıza olan etkisi üzerine bir araştırma yapsak terazi hangi kefede yukarıda kalır acaba?

*

F. T.

« Yanıtla #16 : Nisan 03, 2013, 00:39:05 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim kadar hayvansever az bulunur.
Yılan tasarım harikasıdır. Pitonlar  albino ise nadirdir ve çok kıymetlidir.
Evde beslemeye gelince kuş ve balık dışında ASLA.
Köpek beslenen eve kokudan dolayı girmem mümkün olmaz.
2 dostumla o yüzden görüşmeyi kestim.
Bahçede beslerlerse ben de gider severim.
Evde besleyenlere Allah kurtarsın derim.
Kedi köpek beslemeye harcayacağım parayla çocuk okuturum.

Kedi köpek besleyenler kusura bakmasın.
Noyan Hocam konunun başında sizin bakış açınıza saygı duymak adına doğal olarak elimden gelen en saygılı yaklaşımı göstermeme rağmen hayvanlara ve onları severlere bakış açınızın konunun devamında bu duruma gelmesi benimde kusura bakmayın haklısınız dememe sebep oldu dediğim gibi kusura bakmayın hocam saygılar bizden. 

*

H. Z.

« Yanıtla #17 : Nisan 03, 2013, 00:44:54 »
Ne ile besleniyor bunlar? Temizlerken ısırma riski falan var mı?

*

F. T.

« Yanıtla #18 : Nisan 03, 2013, 00:45:38 »
Bu arada ilke hanımın yazısı ben sizi kırmadan ne kadar hassas davranabilirim ve uzatmam diye düşünürken yazılmıştır.Bilginize..

*

N. B.

« Yanıtla #19 : Nisan 03, 2013, 01:00:08 »
Fatih korsan anlaşamadığımız bir şey yok zaten.
En sürüngenseven Fatih korsan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   evinde muhteşem pitonlar besliyor,
buna karşılılk en hayvansever Noyan korsan bendeniz evde kedi köpek beslenmesine karşı.

Bundan daha doğal ne olabilir?

Sizin evinize gelsem o yılanları inanın (Korkmadan) saatlerce severim. Ama sonrasında ellerimi kırklarım.
Mesele bundan ibaret.

Çocukluğum Kayseri'nin Sakar bağlarında geçti. Güvercinden kuzuya, kedi köpekten, kertenkele,
bukalemun ve ata kadar besledim. Hatta akrep bile besledim. Hayvanları çok ama çok severim.

Bir köpeğin aylık masrafı  400-500 liradır. O parayla 2 üniversite öğrencisi okutulur.
Nitekim 18 kişi bir olduk 11 tane üniversite öğrencisine karşılıksız burs veriyoruz.
Burs verdiklerimizden sadece başarılı olmalarını ve burs verecek duruma geldiklerinde onların da
fakir öğrencilere gönüllü olarak  burs vermelerini istiyoruz.
Çok da hassas davranıyoruz. Çocuklar bizi hiç görmüyorlar.

Sevgiler.

*

H. Z.

« Yanıtla #20 : Nisan 03, 2013, 03:02:41 »
Bir köpeğin aylık masrafı  400-500 liradır.

Sayın Noyan bey korsan abi, Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

St. Bernard, Boxer, Labrador, Mastif, Golden, Rottweiler vb. ırkların mama masrafı konusunda dedikleriniz doğru olabilir.

Emme ve lakin, son beslediğim, Maltese ırkı zaten 3 kilo. Hiç bişi yemiyo garibim zaten kaç kilo ki, hem de kokmuyo ve hem de anti allerjik, insan saçıyla aynı. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende adresin var Noyan abi, yarın Ataşehir barınağından 25 köpeği adresine yolluyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

N. S.

« Yanıtla #21 : Nisan 03, 2013, 06:31:58 »
Bir köpeğin aylık masrafı  400-500 liradır. O parayla 2 üniversite öğrencisi okutulur.
Nitekim 18 kişi bir olduk 11 tane üniversite öğrencisine karşılıksız burs veriyoruz.
Burs verdiklerimizden sadece başarılı olmalarını ve burs verecek duruma geldiklerinde onların da

Sevgiler.

Sayin Noyan Korsan,
Egitime, siz ve arkadaslarinizin yaptigi katki cok degerli ve  takdire şayan.
Fakat  siz elma ile armutu lutfen karsilastirmayin.
Kopegim benim icin ailenin uyesinden farkli degil... Benim kopegimin masrafi, seyahat eden biri olarak, uzun  yolculuklarimda,  kopek bakicisina da birakildigi   da gozonune alinca, soylediginiz rakamin  bir kac katina rahatlikla cikabiliyor.  Fakat bu benim egitime katkimi  hic engellemiyor.  Kac ogrenciye   burs verdigimi, ustelik sartlarim hic uygun degilken  ben bilirim.
Insan,  egitime katkida bulunmak isterse,  inanin yolunu bulur..  Hayvan bakmak/ beslemek buna engel  olamaz.   Hele Turkiye'de insanlarinin cogunun marka ve   hava  atma sevdasiyla ile yaptiklari gereksiz  harcamalari goz onune alirsak...

Saygilarimla,

( Kopegim olmadan asla!)
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2013, 06:42:09 Gönderen: Necla Sarıkaya »
*

N. S.

« Yanıtla #22 : Nisan 03, 2013, 06:59:17 »

Sevgiler.

Sayin Noyan Korsan,
Egitime, siz ve arkadaslarinizin yaptigi katki cok degerli ve  takdire şayan.
Fakat   elma ile armut karsilastirilmamali.
Kopegim benim icin ailenin uyesinden farkli degil... Benim kopegimin masrafi, seyahat eden biri olarak, uzun  yolculuklarimda,  kopek bakicisina da birakildigi   da gozonune alinca, soylediginiz rakamin  bir kac katina rahatlikla cikabiliyor.  Fakat bu benim egitime katkimi  hic engellemiyor.  Kac ogrenciye   burs verdigimi, ustelik sartlarim hic uygun degilken  ben bilirim.
Insan,  egitime katkida bulunmak isterse,  inanin yolunu bulur..  Hayvan bakmak/ beslemek buna engel  olamaz.   Hele Turkiye'de insanlarinin cogunun marka ve   hava  atma sevdasiyla ile yaptiklari gereksiz  harcamalari goz onune alirsak...

Saygilarimla,

( Kopegim olmadan asla!)

Tam bunu yazarken  su haber cikti  tv de. 

Hayvanlara bakmayi cok gormeyelim..
*

D. H.

« Yanıtla #23 : Nisan 03, 2013, 08:10:41 »
...evde şu an muhabbet kuşu, karides akvaryumu...

Ohh! Taze taze güveç malzemesi her daim elinin altında yane  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. Ü.

« Yanıtla #24 : Nisan 03, 2013, 09:19:20 »
Hakan Korsanım ben de merak ettim bu karides akvaryumu nedir ne amaçla yapılır bilgilendirebilir misiniz ?

Benim de şöyle bir görüşüm var, hayvansever derneklerin "apartman dairesinde" kedi köpek besleyenlere savaş açması gerekir diye düşünüyorum. Bundan yüz yıl önce doğada mutlu mesut yaşayan hayvanlar şimdi kapalı mekanlarda kalakaldılar. Zaten doğasına aykırı olacak ki habire dışarı çıkarıp gezdirmek icap ediyor, hapisanedeki mahkumları öğlen bir saat avluya çıkardıkları gibi.

Bir de küçük notla bitireyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap park bahçe sokak gibi yerlerde hayvanları  "bişey yapmaz , zararsızdır" diye serbest bırakmayınız. Beni yada çocuğumu(ki şu an yok) cana yakın bulur sevmek için üzerimize koşar atlar filan mazallah   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

V. P.

« Yanıtla #25 : Nisan 03, 2013, 09:30:59 »
Rakıya meze için besliyordur o....Balıkçıya para vermemek için.... Öbür akvaryumda da çiftlik levreği varmış, ben Umut'un yalancısıyım...Bodrumada üzüm bağı ekmiş.... Ama daha ürün alamamış...
*

H. E.

« Yanıtla #26 : Nisan 03, 2013, 09:42:04 »
...

Sevgiler.

Öğrenciler sürünür!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. A.

« Yanıtla #27 : Nisan 03, 2013, 10:19:22 »
sevgili Korsanlar,  "Akvarist Korsan HakanZ'in karidesleri" ile ilgili en kapsamlı bilgiler, görüntüler aşağıdadır  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. N.

« Yanıtla #28 : Nisan 03, 2013, 10:19:33 »
45.000 yıl önce köpeğin ilk atası olan kurtlar, insan kamplarına yanaştıklarında geri dönülemez bir yola girdiler. Kurtların etrafta olması bir erken uyarı ve güvenlik sistemi görevi gördüğünden insanların işine geldi. Kamplarda bol miktarda artık çıktığı için kamp kurdu-insan ilişkisi tarihin en başarılı işbirliğine döndü.

Kurtlar atalarımızın etrafında evrilerek köpeklere dönüştüler. Dönüşüm tamamen insan odaklı gerçekleşti. Saldırganlar kurtlar elendi, cana yakın olanların, kampı en iyi koruyanların, insanla en iyi işbirliği yapanların hayatta kalma şansı arttı, çoğaldılar.

Ve insan köpeği yarattı...

Zaman içerisinde işbirliği gelişti. Sürüleri güden, ekinleri kuşlardan, kemirgenlerden koruyan köpekler olmasaydı insanoğlu toplayıcılıktan tarıma geçiş yapamazdı. Onlar bizim, biz onların çevresinde şekillenerek bugün neysek o olduk. Bugün en fazla farklı cinse sahip olan hayvanlar köpeklerdir ve bu cinslerin tamamı insan tarafından çeşitli insan ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde geliştirilmiştir.

Köpeklerin doğal yaşam alanı diye bir şey yoktur. Vahşi Golden Retriever sürüsü diye bir şey duydunuz mu? Köpeklerin yaşam alanı insandır. İnsan kendi doğal ortamından uzak, apartman dairesinde mutlu mesut yaşayabiliyor, doğal ortamından uzak olması insan türünün soyunun tükenmesine neden olmuyorsa köpek de yaşar.

Onlarla beraber büyüdük, ihtiyaçlarımız, güdülerimiz birbirinden pek farklı değil, köpeklerin ne kadar dışarı çıkıp dolaşma ihtiyacı varsa bizim de var. Onlara bir hapishane hayatı yaşattığınızı düşünüyorsanız demek ki siz de hapishane hayatı yaşıyorsunuz. Yaşam stilinizi değiştirmeniz için bir harika bir bahane.

*

M. B. A.

« Yanıtla #29 : Nisan 03, 2013, 10:53:46 »
...Vahşi Golden Retriever sürüsü diye bir şey duydunuz mu?
...

Yazınız çok aydınlatıcı, teşekkürler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ancak ben vahşi köpek sürüsü duydum hatta gördüm (görmez olaydım!)

Kayınpederim küçükçekmece gölünün yerleşim olmayan arka taraflarındaki bir alanda vahşi bir köpek sürüsünün varlığından söz ederdi, "hee hee" der geçerdim. Bir gün birlikte yürüyüşe çıktık o civarda veeee bir anda 10-15 kadar köpek tepelik bir alandan vahşi havlamalarla son sürat üzerimize doğru koşmaya başladılar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ahha! buraya kadarmış diye düşünürken ve tırmanacak ağaç bakınırken kayınpeder garip bağırtılar çıkarmaya başladı, köpekler bir anda, sanki frenlerine basılmış gibi durdular ve viyaklayarak gerisin geri kaçmaya başladılar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Meğer kurt sesi çıkartırmış, kurt sesini duyan köpekler müthiş korkup paniklermiş...Tabi o bunu bildiği için rahattı demek ki ama bana bahsetmedi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bir de geçenlerde Ankara'da park kenarında yürüyüş yapan bir adamcağızı parçalayarak öldüren bir köpek sürüsünü hatırlatayım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu arada İlke korsan bir soru; köpeklerdeki bunca çeşitlilik nasıl açıklanabilir? Bırakın görünüşlerini karakterleri bile farklı. Tanımadığınız bir Sivas Kangal köpeği gündüz son derece sakin ve canayakın iken gece yaklaşmanız neredeyse olanaksızdır. Bazıları son derece insancıl, hatta insan olmadan yaşayamazken bazı türler oldukça bağımsızdır...vs.vs...