0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. Ö.

Ynt: Akvaryumcu korsanlar
« Yanıtla #15 : Mayıs 28, 2015, 03:20:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu da benim evdeki akvaryumlardan büyük olan 1 sene önceki hali

Tumay korsan.
Siz teknedeyken balıklar ne yapıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sanırım 2 3 ay uzak kalmiyorsunuz evden ?
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2015, 03:21:43 Gönderen: Murat Özturgut »

*

T. A.

« Yanıtla #16 : Mayıs 28, 2015, 10:24:36 »
Murat Korsan maalesef işten dolayı öyle 2-3 ay tatilim olmuyor..(Keşke olsa) 4-5 günlük ayrılıklarda otomatik yemleme idare ediyor daha uzun 2-3 haftalık ayrılıklarda otomatik yemlemeyi karşı apartmanda oturan ablama doldurtuyorum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hoş diğer akvaryumlar ve hayat kurtaran atması var mı yok mu diye kontrol için günde 1 kere ev kontrol ediliyor. Daha küçük akvaryumlarda elektrik sorununu 2 kere yaşadım  inan ev kokudan girilecek gibi olmuyor.

*

M. K.

« Yanıtla #17 : Ağustos 25, 2015, 17:02:16 »
İki yıl öncesine kadar çok uzun yıllar akvaryumum olmuştur. Son akvaryumum olan 500 lt. akvaryumu kendim yaptım ve 3 yıl kadar malawi cichlidleri besledim. Birçoğundan yavru aldım. Yıllarca İnternet sitelerinde düzenlenen yarışmalarda birçok derecelerim olmuştur. Gereken ilgiyi gösteremediğim için iki yıldır akvaryumum yok.
Bende hobi çok olduğu için bazılarını elemek zorunda kaldım ne yazık ki.
Motosiklet tutkusu, kuş ve doğa fotoğrafçılığı balkon bahçe çiçekçiliği gibi. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Y.

« Yanıtla #18 : Mayıs 16, 2018, 17:33:32 »
Valla ne yalan soyleyeyim, akvaryumculuk alemlerinin en dandik baliklari olsalar da lepistesten aldigim zevki hic bir mahluktan alamadim arkadas Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

üreme var cunku bu hayvanlarda, yasamsallik var... ciftlesme - dogurma falan filan..
otekilerinin gorselligine laf yok tamam ama, simdi 4. nesil yavru gorup onun soyagacini hatirlama ve eskileri yad etmedeki tad olmaz yani..

*

H. Z.

« Yanıtla #19 : Mayıs 17, 2018, 00:40:21 »
Çok doğru söylüyorsun Anıl, pıtırak gibi doğururlar ve ellemezsen yani kendi haline bırakırsan yürür giderler. Gerçi tüm akvaryumlara ne kadar az müdahele edersen ve doğal seleksiyona bırakırsan o kadar sağlıklı gider.

*

M. A.

« Yanıtla #20 : Mayıs 17, 2018, 12:47:01 »
Ben bu balık işinden sadece ızgarası mı güzel olur, tavası mı kısmındayım.

Bu sarı prenses dediğiniz yeniyor mu mesela Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #21 : Mayıs 17, 2018, 13:27:00 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben bu balık işinden sadece ızgarası mı güzel olur, tavası mı kısmındayım.

Bu sarı prenses dediğiniz yeniyor mu mesela Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çok yaşa Murat Korsan güldürdün beni
*

S. A.

« Yanıtla #22 : Şubat 17, 2021, 20:31:57 »
Merhaba
Akvaryum deyince kayık alamadigimdan sanırım 3 ad. 180x70x70
3ad 150x60x60
Üretim akvaryumlarim var 2 koloni yunus 1 koloni blue Zaire MOBA 1 koloni Burundi
Sariprenses 20 dışı 5 erkek
1 ad bitkili show akvaryumu ve 10 larca yavru akvaryumu
Olmak üzere naçizane üretim yapıyorum
*

L. K.

« Yanıtla #23 : Şubat 17, 2021, 21:19:23 »
1x 280l Tanganika  (Büyük bir Grup Paracyprichromis nigripinnis "Blue Neon") ve Tatlısu Karidesleri
1x 250l Güney Amerika . Rio Negro (L333, L162 ve Lepistesler) ve Tatlısu Karidesleri
1x 25l Nano Akvaryum Tatlısu Karidesleri

Lepistes ve Tatlısu Karideslerinden Sayısız Yavru aldım onları zaten Yem niyetine Akvaryumlarımda bırakıyorum, Tanganika Paracyprichromis nigripinnis leri de 1999 lardan beri yetiştiriyorum. Akvaryumculuk çocukluğumdan beri olan bir Hobimdir.