0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Ç.

Ynt: Şundan Bundan Şikayet - Asabiyet Köşesi
« Yanıtla #1380 : Eylül 25, 2019, 15:00:04 »
Atatürkçülük oynamak lafı pek olmamış..

Atatürk ü, en tepeye koyalım ve bir daha da karıştırmayalım..

Ben de eski bir milliyetçi olarak bir ara yabancı isim koymaya karşıydım..

Ama artık her şey çok değişti..

Kullandığımız medyayla ve ticaretle bütün dünya birbirinin içine geçti..tabii marka ve isimlerde..

Fazlasıyla milliyetçi geçinen,Rusya,Yunanistan vs..ülkeler bile Eurovision da şarkılarını artık ingilizce söylüyor..yani dünyaya oynuyor..

Bu problem hala ülke halkları arasında yaşanıyor esasında..o yüzden bilmem biliyormusunuz,AB yeni bir dil geliştirmeye başladı..

Tshirt deki yabancı isimlere gelirsek..bu gayet normal birşey..THY bile bunun için acaip promosyonlar yapıp para harcıyor takımları giydirmeye çalışıyor..

Avrupada en küçük kasabanın alış veriş marketlerinde bile Beko ve Vestel malları dolu..Millet kullanıp satılıyorki oralarda marketin engüzel yerlerinde yerini almış bu ürünler ve fiyatlarıda oldukça yüksek..Bunları görünce nasıl seviniyorsak,başka yabancı isimleri ve markaları yurdumuzda, üstümüzde görünce problem yapmamak gerek..

Daha doğrusu beyin olarak bu düşünceleri artık iyice aşmamız lazım..yoksa iyice sıkışıp kalıcaz bu topraklarda..

Tekne ismine gelince...

O plastik yada odundan yapılma bir mal..

İsmine Haydar da korum,Star da..kime ne..

Bunun Atatürkçülükle ne ilgisi olabilir..

*

H. D.

« Yanıtla #1381 : Eylül 25, 2019, 15:10:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Atatürkçülük oynamak lafı pek olmamış..

Atatürk ü, en tepeye koyalım ve bir daha da karıştırmayalım..

Ben de eski bir milliyetçi olarak bir ara yabancı isim koymaya karşıydım..

Ama artık her şey çok değişti..

Kullandığımız medyayla ve ticaretle bütün dünya birbirinin içine geçti..tabii marka ve isimlerde..

Fazlasıyla milliyetçi geçinen,Rusya,Yunanistan vs..ülkeler bile Eurovision da şarkılarını artık ingilizce söylüyor..yani dünyaya oynuyor..

Bu problem hala ülke halkları arasında yaşanıyor esasında..o yüzden bilmem biliyormusunuz,AB yeni bir dil geliştirmeye başladı..

Tshirt deki yabancı isimlere gelirsek..bu gayet normal birşey..THY bile bunun için acaip promosyonlar yapıp para harcıyor takımları giydirmeye çalışıyor..

Avrupada en küçük kasabanın alış veriş marketlerinde bile Beko ve Vestel malları dolu..Millet kullanıp satılıyorki oralarda marketin engüzel yerlerinde yerini almış bu ürünler ve fiyatlarıda oldukça yüksek..Bunları görünce nasıl seviniyorsak,başka yabancı isimleri ve markaları yurdumuzda, üstümüzde görünce problem yapmamak gerek..

Daha doğrusu beyin olarak bu düşünceleri artık iyice aşmamız lazım..yoksa iyice sıkışıp kalıcaz bu topraklarda..

Tekne ismine gelince...

O plastik yada odundan yapılma bir mal..

İsmine Haydar da korum,Star da..kime ne..

Bunun Atatürkçülükle ne ilgisi olabilir..
Yukarıda yazdıklarınızın hepsine katılıyorum.
İşaretlediğim cümlenize ise çok sevindim.Çünkü para ile satın aldığımız bir eşyayı canlı saymak hele birde cinsiyet tanımı yapmak doğrusu benim çok garibime gidiyor ve benim gibi düşüneni de görmek duymak çok zor.

*

O. E.

« Yanıtla #1382 : Eylül 25, 2019, 15:22:35 »
.

Hani Tekneler Dişi midir falan diye bir başlık vardı ....

Ben Benimki Plastik yazdıydım ......

Millet acaip kızmıştı bana .....kıyamet ,felaket  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende o sıralar  acemi forumcu olarak çok üzülmüştüm

Kendimi yanlış ifade ettim diye ....

Okuyorum sağda solda Bizim kız diye hitap ediliyor teknelere .....

Ben sattığım Jeanneau SO 449 a asla bir anlam yüklemedim....

Ama saygıda kusurda etmedim , Temiz baktım ......

Hiçbir ihtiyacını ertelemedim....Bir dediğini iki etmedim....

Satarkende kolay sattım, Adaylar arasında utanmasam yarışma düzenleyecektim ....

« Son Düzenleme: Eylül 25, 2019, 15:23:51 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

S. Ç.

« Yanıtla #1383 : Eylül 25, 2019, 16:33:35 »
Ben kadın olsam olay çıkartırdım..şahsen..

Çok para verince sevindirik olunuyor ve duygusal bir şekilde saçmalanıyor bence..

Kadın korsanlar da bir tekne edindiklerinde,koç gibi bir oğlan aldım derse..bu kızım olayıda biter sanki..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E. Ç.

« Yanıtla #1384 : Mart 15, 2020, 05:17:28 »
Koldan iğne yapmak varken ısrarla totişten iğne yapmalarından şikayetçiyim. Hayır yani ablacım totişi gördünde eline ne geçti? Bu nasıl bir fantezi? (diş spazmına ilaç şeysiymiş)

*

M. A.

« Yanıtla #1385 : Mart 15, 2020, 21:51:16 »
Koldan iğne yapmak varken ısrarla totişten iğne yapmalarından şikayetçiyim. Hayır yani ablacım totişi gördünde eline ne geçti? Bu nasıl bir fantezi? (diş spazmına ilaç şeysiymiş)
Kolunuzdaki kasın hacmi ve verilecek sıvının hacmi arasındaki oranı düşünürseniz neden insanların büyük kas içine vermek istediklerini anlarsınız. ( Size askerde hiç Nova, C-Vit karışımı yapmamışlar sanırım. 5 ml)
*

A. E. Ç.

« Yanıtla #1386 : Mart 15, 2020, 23:25:19 »
Kolunuzdaki kasın hacmi ve verilecek sıvının hacmi arasındaki oranı düşünürseniz neden insanların büyük kas içine vermek istediklerini anlarsınız. ( Size askerde hiç Nova, C-Vit karışımı yapmamışlar sanırım. 5 ml)
Doğrusu henüz askerliğimi yapmadım, hatta 11 Nisan Amasya'ya gidiyorum.
Sağlık alanında bilgin yok ama müthiş bir iğne korkum var. Ama koldan olunca günlük hayatta rahatsız etmiyor, ama totişe gelince kasılma hissi oluyor, helede motosiklet üzerindeyken,yada yürürken. Ama psikolojik olarakta cidden üç buçuk atıyorum. Çok defa ambulansla hastaneye kaldırıldıp, iğne korkusuna taksiyle hastaneden kaçmışlığım var. Eskiden koldanda olamıyordum.
*

M. B. A.

« Yanıtla #1387 : Mart 19, 2020, 12:46:54 »
...iğne korkusuna taksiyle hastaneden kaçmışlığım var. Eskiden koldanda olamıyordum.

Benim oğlumda da iğne korkusu had safhada... Birkaç ay önce yüksek ateşle acil servise gitmiştik, hemşire ilacı şırıngaya aldı ama iğneyi yapamadı, resmen kaçtık hastaneden
*

R. E.

« Yanıtla #1388 : Mart 19, 2020, 13:51:34 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben iğneyi görünce düşüp bayılan gördüm. Düşerken kafayı masaya çarptığından kaşı yarılmıştı.
Kan görünce de beni bayılırken tuttular.. Yüzüme su atıp uzaklaştırdılar..

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mart 19, 2020, 13:52:36 Gönderen: Recep Ertürk »
*

S. Ç.

« Yanıtla #1389 : Mart 19, 2020, 15:41:42 »
Sonuçta vücuduna metal bir şiş sokuyorlar..Ben bundan tırsmıyorum diyene,şöyle karşıdan bir on dakika bakarım bunun kafa problemi ne diye..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #1390 : Mart 19, 2020, 15:45:04 »
Ayrıca evlere tıkılıp kaldık..Şöyle problem çıkarıp bulaşacağım bir konu yazısı hala yok..şikayet etmeye hazırlanıyorum..
*

R. E.

« Yanıtla #1391 : Mart 19, 2020, 15:57:53 »

Şöyle problem çıkarıp bulaşacağım bir konu yazısı hala yok..şikayet etmeye hazırlanıyorum..

Dal bir yerden.. Konu, içerik önemli mi?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. E. Ç.

« Yanıtla #1392 : Mart 19, 2020, 23:02:03 »
Ayrıca evlere tıkılıp kaldık..Şöyle problem çıkarıp bulaşacağım bir konu yazısı hala yok..şikayet etmeye hazırlanıyorum..

Balkon, teras vs'niz varsa bitki yetiştirmeyi öneririm. Ben çok zevk alıyorum. Sırf bu merak yüzünden Aöf (ikinci üniversite kapsamında) Tarım ön lisans'a katıldım. Hatta gözüm gibi baktığım 100LT'lik saksıda 6 yaşında beyaz dutum var 6 katlı binanın en üst katında balkonda yetiştiriyorum. Az yapraklansın göz aşısı yapacağım kara dut için. + Viyollerim var ve yeni tohumlar sipariş ettim.

Haricen ufak bir atolyeniz var ise kes biç usulü çalışmak iyi sarıyor. Yarın eğer kargom gelirse el jeneratörümün eksik kısımlarını tamamlayacağım. Açıyorum müziğimi kafama göre takılıyorum, garaja inip motosikletimin bakımlarını yapıyorum. Olmadı bilgisayar başında işe güce devam.
*

H. E.

« Yanıtla #1393 : Mart 20, 2020, 00:04:14 »
...
Balkon, teras vs'niz varsa bitki yetiştirmeyi öneririm...

Bitki yetiştirmek iyi de ben gözümü dikip büyümelerini beklerken çok sıkılıyorum.
*

H. E.

« Yanıtla #1394 : Mart 20, 2020, 00:20:45 »