0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Y.

Ynt: Şundan Bundan Şikayet - Asabiyet Köşesi
« Yanıtla #1335 : Mart 17, 2019, 13:57:09 »
“Kış mevsiminin sonlarında görülen şiddetli soğuklar için kullanılan bir tabir Berdül’acz, Mart’ın 11’inde başlar 17’sinde biter. Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır deyimi işte bu soğuklar için ortaya çıkmış bir atasözü. Arapça'da "soğuk" anlamına gelen berd ile "yaşlı, ihtiyar kadın" anlamındaki acüz kelimelerinden meydana gelen bir ter­kip olup "yaşlı kadın soğuğu" demektir. Arap kaynaklarına göre kâhin olan yaş­lı bir Arap kadını kış mevsiminin sonla­rında ortaya çıkan bu soğukları önce­den haber verdiğinden ona nisbetle bu günler berdü'l-acûz diye adlandırılmış­tır. Bir başka rivayete göre ise sekiz oğlu olan yaşlı dul bir kadın oğullarından kendisini evlendirmelerini istemiş, onlar da, "Sekiz gece dışarıda kalmaya dayanabilirsen seni evlendiririz" demişler, ka­dın yedinci gece ölünce bu soğuklar ona nisbet edilmiştir. Vaktiyle bir koca karı­nın yedi keçisinin her birinin bu günler­de soğuktan ölmesi de adlandırmanın bir başka efsanevî kaynağıdır.”

Ben Google amcanın yalancısıyım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sent from my iPhone using Tapatalk

*

O. E.

« Yanıtla #1336 : Mart 17, 2019, 14:06:08 »
Teşekkürler Özkan korsanım,
Bizim forum takviminde yanında Türkçeside varmış ..
Bazı isimlerin  hala arapça olmasına anlam veremiyorum ben...
Ama yanında Türkçesi var ise problem yok , ben iki ayrı durum var zannettim

Nedir diye onun için sordum...

Zaten hazırlayan benim gibi cahilleri düşünmüş Türkçesini yazmış ...

*

S. Ç.

« Yanıtla #1337 : Mart 17, 2019, 14:49:09 »
Evet hikaye paylaşımı iyi olmuş..
Ama daha etkili ve ciddi bir isim bulunabilirmiydi diye düşünüyorum..
Araplar öyle söyleye dursun..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ç.

« Yanıtla #1338 : Mart 17, 2019, 14:52:28 »
Kış Sonu Soğukları Bitimi..
Kış Ayazı Sonu..vs..

*

B. K.

« Yanıtla #1339 : Nisan 08, 2019, 09:00:19 »
Ben de yaşımın tekrar sayılmasını talep ediyorum. Geçersiz veya boşa giden, özellikle yelkensiz geçen yıllarım olabilir. Yaşımdan düşülsün..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #1340 : Nisan 08, 2019, 09:56:56 »
OKTAY ERYILMAZ dan şikayetçiyim.Tefrikalarını geç yayınlıyor!!!!!meraktan gebereyazıyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. T.

« Yanıtla #1341 : Ağustos 20, 2019, 11:20:16 »
Yazın gelmesiyle forumda oluşan, sürekli mutluluk halinden şikayetçiyim. Yahu hiç kimse alınganlık göstermez mi, hiç kimse sinirlenmez mi? Hadi hepsinden geçtim, biraz olsun yanlış anlayıp, huzursuz olan da yok.

Bu gidiş iyi değil, neyse ki yazın sonu geliyor, yine sabırlar azalacak, yine tansiyonlar tavan yapacak ve aslımıza döneceğiz.

Bir de moderasyondan şikayetçiyim, belli bir konu yok ama nasılsa bir kaç ay içinde onlara da sallamaya başlayacağız, antrenman olsun diye bugünden başlıyorum.

*

O. E.

« Yanıtla #1342 : Ağustos 20, 2019, 11:28:56 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yakındır .........

Kimse benden Ümitlenmesin...
Bizim Dükkan TADİLAT DOLAYISI ile Kapalı 2022 de tekrar açacağız....

Aklımda Potansiyel 3-5 isim var  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Ağustos 20, 2019, 11:30:23 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

İ. E.

« Yanıtla #1343 : Ağustos 20, 2019, 11:59:01 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yazın gelmesiyle forumda oluşan, sürekli mutluluk halinden şikayetçiyim. Yahu hiç kimse alınganlık göstermez mi, hiç kimse sinirlenmez mi? Hadi hepsinden geçtim, biraz olsun yanlış anlayıp, huzursuz olan da yok.

Bu gidiş iyi değil, neyse ki yazın sonu geliyor, yine sabırlar azalacak, yine tansiyonlar tavan yapacak ve aslımıza döneceğiz.

Bir de moderasyondan şikayetçiyim, belli bir konu yok ama nasılsa bir kaç ay içinde onlara da sallamaya başlayacağız, antrenman olsun diye bugünden başlıyorum.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. Ç.

« Yanıtla #1344 : Ağustos 20, 2019, 23:00:10 »

Merak etmeyin Şarz oluyoruz..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #1345 : Ağustos 20, 2019, 23:02:04 »
Rakibim çekilmiş ben de yokum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. E.

« Yanıtla #1346 : Ağustos 21, 2019, 10:35:03 »
Buyurun şimdi: adam teknik bir konuda iddialı olarak bir fikir ileri sürüyor. Bakıyorsun yanlış. Adamın mesleğine bakıyorsun ya hic ilgisiz bir meslek veya mesleksiz (serbest diyorlar). Şimdi desen ki arkadaş bu yanlış doğrusu şudur, adam seninle tartışmaya giriyor. Ne yapacaksın? Susarsan karşı tarafın yanlış fikrini kabul etmiş oluyorsun devam etsen tartışma uzuyor ve bazen de üzüyor. Ben böyle durumlarda okuyorum ve gülüyorum. Bu forumda" benim bu konuda bilgim yok ama fikrim var" diye yazan arkadaş gördüm. Şimdi soru şu: böyle bir durumda nasıl davranmalı ?
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #1347 : Ağustos 21, 2019, 10:47:39 »
Buyurun şimdi: adam teknik bir konuda iddialı olarak bir fikir ileri sürüyor. Bakıyorsun yanlış. Adamın mesleğine bakıyorsun ya hic ilgisiz bir meslek veya mesleksiz (serbest diyorlar). Şimdi desen ki arkadaş bu yanlış doğrusu şudur, adam seninle tartışmaya giriyor. Ne yapacaksın? Susarsan karşı tarafın yanlış fikrini kabul etmiş oluyorsun devam etsen tartışma uzuyor ve bazen de üzüyor. Ben böyle durumlarda okuyorum ve gülüyorum. Bu forumda" benim bu konuda bilgim yok ama fikrim var" diye yazan arkadaş gördüm. Şimdi soru şu: böyle bir durumda nasıl davranmalı ?

Ne zaman adam oluruz? :  Bilgiye ve deneyime saygı duymayı öğrenip, her lafa yetiştirecek sözümüz olmadığı zaman.  Ve daha da önemlisi; arada susup, dinlemeyi öğrendiğimiz zaman.

Bitmeyen sözü olanlardan şikayetçiyim.
*

O. E.

« Yanıtla #1348 : Ağustos 21, 2019, 11:30:30 »

Kahraman Korsanım,

Forumdan anlaşılan beklenen  Bilgi, Tecrübe, Deneyim paylaşımı ....
Herkesin Doğruyu bilmesi mümkün değil....
Ancak nedendir bilinmez, Herkes kendi bildiğini doğru zanneder....
O yüzden hiç bilmeyenin bile fikrini söylemesinde hiçbir mahzur yok...
İnsanların birbirini anlaması, Birbirini ezmeden doğruyu araması gerekir...
Ama maalesef böyle yürümüyor....
Buna Taahamül göstermemek bence daha yanlış.....

Örnek Olarak,

Bu Forumda en çok tartışılan ve Üzerinde mütabakat sağlanamayan konu

"Tekne Elektriği "

Aramızda Elektrik Mühendisleri var (Sahtesi Bile Var) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Piyasada Bu işi Yapmış- Yapmaya devam eden deneyimli Ustalar var
Satıcıları var
Senelerdir Kendi teknesinde deneyim kazanmış olanlar var....

Bunlar bile aralarında bazı konularda anlaşamıyor, her soruda yeni bir tartışma çıkıyor.....

Ve ben şahsen Bunları okuyarak çok bilgileniyorum...

YANLIŞ BİLEN YANLIŞ BİLDİĞİNİ BURDAN YAZACAK Kİ  DOĞRUSUNU ÖĞRENECEK

Benim fikrim böyle..

Rahatsız olmayın bence,
Sizde doğru bildiğinizi yazın ....

« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2019, 11:42:13 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

O. E.

« Yanıtla #1349 : Ağustos 21, 2019, 11:40:48 »
Devam edersek ...

Burada esas Rahatsız Edici olan ...

Üsten üsten konuşmalar ,,,

Ayar verici tavırlar....

Öğretmen edaları .....

Bi Ben Bilirim Sanıları...

Belki en kötüsü Forumun Gidişatı hakında Forum üyelerinin sözcülüğüne soyunmak....

Forumdan bir başkasını atırmaya çalışmak (Geçmişte bu bile oldu  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)

Başkalarına Sus demek ....Kimin haddine İstemiyorsan Okumazsın

Burası Forum ben bazı İnsanların yazdıklarını hiiiç okumuyorum .....

Para mı veriyorum Mecmua, Dergi mi aldım ki,

Hoşuma Gitmeyeni

Yok farz ediyorum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bunuda İki senedir yapıyorum, Önceden Bendede vardı Bu tip havalar...

Forum zaten zaman içinde törpülüyor...

O yüzden endişem yok  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ayrıca

Çağlar Boyunca Bilgiye, Deneyime Saygı iyi ki olmamış .....

Bilim O yüzden gelişmiş .....

İnsanlık şu an eriştiği konuma Bilgiye saygı duymayarak ,

Şüphe ederek Ulaşmıştır....

Bilgiye saygı Olsa idi Dünya hala ÖKÜZÜN BOYNUZUNDA dönüyordu ....

demiiii

« Son Düzenleme: Ağustos 21, 2019, 11:52:56 Gönderen: Oktay Eryılmaz »