0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. A.

Ynt: Mgtow...
« Yanıtla #30 : Nisan 03, 2019, 03:08:59 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bu kadar tepki gösterilecek ne var ben anlayamadım.

Her türlü mavraya açık, gülünüp geçilecek bir konu.

Selametle...

Nasıl güldüğünüzü, nasıl geçtiğinizi bi anlatsanız.

Neye kızdığınızı hala anlayamadım.

Selametle...

*

H. D.

« Yanıtla #31 : Nisan 03, 2019, 08:03:15 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. G.

« Yanıtla #32 : Nisan 03, 2019, 09:17:24 »
İşlev bozukluğu olmadıkça genetik kodlamaya karşı durabileceğimizi sanmam .  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ben çok erken teslim olmuştum . Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. E.

« Yanıtla #33 : Nisan 03, 2019, 09:31:26 »
Bu Mgtow düşüncesine sahip olanlar eşcinsellik için ne düşünüyorlar?
Yani partneri erkek olunca ne oluyor?

*

C. G.

« Yanıtla #34 : Nisan 03, 2019, 09:34:28 »
Mgtow felsefesi cinselikle sinirlandirilamaz, escinsel degiller homofobik degiller.

"gördüğünüz gibi, siz aslında salak salak gidip bir kadına aşık olup onunla hayat arkadaşlığı kurmayı, aile kurmayı, mutlu, huzurlu, sevgi dolu bir yaşam kurmayı planlarken, aslında o kız, küçük yaşından itibaren öğrendiği, televizyonlardan, medyadan beynine enjekte edilmiş prenses sendromu ile kendini sizin gardiyanınız olarak konumlandırıyor ve bir daha ömür boyu o çukurdan çıkamıyorsunuz.

siz şimdi çok yetenekli ve girişimci ruhlu bir gençsiniz diyelim. hayalleriniz var, iş kuracaksınız, büyüyeceksiniz, icatlar, keşifler yapacaksınız, ürünler ve hizmetler üreteceksiniz...

bu motivasyon, aslında her erkeğin içinde var olan bir tutkudur ve on binlerce yıldır insanlığın gelişimini hep bu motivasyon sağlamıştır. yeni kıtaların keşfi yeni bilimsel icatlar, teknoloji, medeniyet hep bu motivasyon sayesinde mümkün olmuştur.

yani şöyle düşünün... vikinglerin efsanevi lideri genç yaşında kafayı takıp, bu toprakların batısında, denizin ilerisinde bereketli topraklar olduğuna dair efsaneler var ve ben denizleri aşacak özel bir gemi yapıp gidip oraları keşfedip tarım yapacağım diye kafaya takmasa... vikingler, yani kuzey avrupa toplumları o soğuk ve çorak kuzey avrupa adalarından hiç çıkabilecekler miydi?

ya da tesla adında genç bir adam, bu elektrik ve enerji dediğimiz hadisenin, bildiğimizin çok ötesinde sırları var diye kafaya takıp beynini, enerjisini, mesaisini bu merakına odaklamasa, tesla'nın keşfettiği bilimsel verileri insanlık ancak 100 sene sonra keşfedebilecekti ve medeniyetimiz muhtemelen şu anda 100 yıl geride olacaktı.

ya da, bill gates isminde gözlüklü, sivilceli, herkesin nerd diye alay ettiği bir çocuk, bilgisayarların sadece fabrikalarda çalışan soğuk iş makineleri olmasına gerek yok diyerek, kendini o bilgisayarları herkesin anlayabileceği ve kullanabileceği bir işletim sistemi geliştirmeye adamasaydı, siz şu anda eliizdeki telefonlarla whatsapp'tan nuriye'ye naber güzellik diye yürüyebilecek miydiniz?

hayır.

fakat, bu noktada önemli bir detay var, onu görebiliyor musunuz? bu keşifleri, icatları yapanlar hepsi de tüm bu başarılarını kadınlardan uzak oldukları dönemlerde yapmış insanlar. "
« Son Düzenleme: Nisan 03, 2019, 09:38:14 Gönderen: Cenk Gürsel »

*

L.

« Yanıtla #35 : Nisan 03, 2019, 09:37:33 »
Belli bir yaşa gelmiş bir aile reisi niye tekne almak, motosiklete binmek, yalnız başına ıssız yerde çadır kurmak gibi saçma sapan şeyler ister? Özgürlük ve bağımsızlık duygusunu biraz olsun yaşamak için. Kadınlar niye erkeklerinin bu tür aktiviteler yapmasını istemez? İçgüdüsel olarak, onun bu duyguları yaşayacağını ve bunun yuvası için tehlike arz edeceğini bilir.

Biraz yelken yapmak, biraz teknede vakit geçirmek için onca sıkıntı ve masrafa değer mi? Sorsan, "denizi ve yelkeni seviyorum" der. Ama içten içe okyanusa açılma hayali kurar: Herşeyi bırakıp gitmek...

Motosikletimi satın aldığım 56 yaşındaki kişiyle şöyle bir diyaloğumuz olmuştu:

- İlk motorun mu olacak?
- Evet.
- Dikkat et, kaybetme kendini.
- Nasıl yani?
- Ben ilk motorumu aldıktan iki ay sonra boşandım. Hiç bir sorunumuz da yoktu. İnsana kuvvetli bir özgürlük duygusu geliyor, ona göre.
*

C. G.

« Yanıtla #36 : Nisan 03, 2019, 09:40:06 »
 Gunhan korsanim,

Iste bu ama sizi tehlikeli sularda goruyorum dikkat Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. E.

« Yanıtla #37 : Nisan 03, 2019, 09:57:53 »
Mgtow felsefesi cinselikle sinirlandirilamaz, escinsel degiller homofobik degiller.

"gördüğünüz gibi, siz aslında salak salak gidip bir kadına aşık olup onunla hayat arkadaşlığı kurmayı, aile kurmayı, mutlu, huzurlu, sevgi dolu bir yaşam kurmayı planlarken, aslında o kız, küçük yaşından itibaren öğrendiği, televizyonlardan, medyadan beynine enjekte edilmiş prenses sendromu ile kendini sizin gardiyanınız olarak konumlandırıyor ve bir daha ömür boyu o çukurdan çıkamıyorsunuz.

siz şimdi çok yetenekli ve girişimci ruhlu bir gençsiniz diyelim. hayalleriniz var, iş kuracaksınız, büyüyeceksiniz, icatlar, keşifler yapacaksınız, ürünler ve hizmetler üreteceksiniz...

bu motivasyon, aslında her erkeğin içinde var olan bir tutkudur ve on binlerce yıldır insanlığın gelişimini hep bu motivasyon sağlamıştır. yeni kıtaların keşfi yeni bilimsel icatlar, teknoloji, medeniyet hep bu motivasyon sayesinde mümkün olmuştur.

yani şöyle düşünün... vikinglerin efsanevi lideri genç yaşında kafayı takıp, bu toprakların batısında, denizin ilerisinde bereketli topraklar olduğuna dair efsaneler var ve ben denizleri aşacak özel bir gemi yapıp gidip oraları keşfedip tarım yapacağım diye kafaya takmasa... vikingler, yani kuzey avrupa toplumları o soğuk ve çorak kuzey avrupa adalarından hiç çıkabilecekler miydi?

ya da tesla adında genç bir adam, bu elektrik ve enerji dediğimiz hadisenin, bildiğimizin çok ötesinde sırları var diye kafaya takıp beynini, enerjisini, mesaisini bu merakına odaklamasa, tesla'nın keşfettiği bilimsel verileri insanlık ancak 100 sene sonra keşfedebilecekti ve medeniyetimiz muhtemelen şu anda 100 yıl geride olacaktı.

ya da, bill gates isminde gözlüklü, sivilceli, herkesin nerd diye alay ettiği bir çocuk, bilgisayarların sadece fabrikalarda çalışan soğuk iş makineleri olmasına gerek yok diyerek, kendini o bilgisayarları herkesin anlayabileceği ve kullanabileceği bir işletim sistemi geliştirmeye adamasaydı, siz şu anda eliizdeki telefonlarla whatsapp'tan nuriye'ye naber güzellik diye yürüyebilecek miydiniz?

hayır.

fakat, bu noktada önemli bir detay var, onu görebiliyor musunuz? bu keşifleri, icatları yapanlar hepsi de tüm bu başarılarını kadınlardan uzak oldukları dönemlerde yapmış insanlar. "

Yani sorun seni rutine bağlayan bir partneri olması....
Rutine itiraz eden bir partner caiz midir?

Yani partneriniz sizin saydığınız tüm olaylar için destekliyorsa ne olacak?
*

C. G.

« Yanıtla #38 : Nisan 03, 2019, 10:00:41 »

"kadınların gardiyanları olduğunu anlayabilecek erkeklerin sayısı çok fazla değil. yani, bağcılar'da bilardo salonunda elinde sigarasıyla delikanlıcık oynayıp mahalledeki kezbana düğün yapmak için babasından para dilenen bir apaçinin, gardiyan kadın teorisini anlaması, mgtow'u çözümleyebilmesi, kendini modern dünyanın kurban damat rolünden kurtarabilmesi mümkün değil. dolayısıyla, dünyadaki ütün erkekleri kurtarmamız da mümkün değil.

ama siz, hayatınızda bir seçim yapma dönemindesiniz. okumuş, eğitimli, kafası basan bilinçli gençlersiniz. hayatınıza bir yön verme dönemine girdiniz. şimdi bir seçim yapacaksınız... hayatınızdaki kritik seçim de şu:

bağcılar'daki bilardo salonunda sigara içip kezban komşu kızıyla evlenecek keriz damat mı olmak istiyorsunuz, yoksa hayatınızı yüksek bir bilinçle, okuyarak, öğrenerek, gelişerek, üreterek, mutlu ve sağlıklı bir farkındalıkla yaşayan güzel adamlar mı olmak istiyorsunuz?"
*

H. D.

« Yanıtla #39 : Nisan 03, 2019, 10:04:29 »

..............    hayatınızı yüksek bir bilinçle, okuyarak, öğrenerek, gelişerek, üreterek, mutlu ve sağlıklı bir farkındalıkla yaşayan güzel adamlar mı olmak istiyorsunuz?"
Önerdiğin Türde mutlu sağlıklı adam olmak için illaki yeminli bekar mı olmak gerekiyor?
*

N. D.

« Yanıtla #40 : Nisan 03, 2019, 10:10:07 »
Bir parantez , dünyada "başka bir tür" kadınların yaşadığı coğrafyalar da var . Rusya ... Rus kadını değil gardiyanım celladım olsun ! Can kurban ! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. G.

« Yanıtla #41 : Nisan 03, 2019, 10:10:37 »
Huseyin abi,

Bekarlik sultanliktir demiyor bu felsefe,

kadin gardiyan olmayan partnerler ile evlenin diyor.

Gelisimci ve ilerlemeye yonelik bir sevki önletmeyin diyor.

Bulgaristan'a gittiginizde gece kulüplerine gardiyanınızdan korkmadan gidin diyor.

Kapitalizmin tuzagına dusmeyin diyor.
*

N. D.

« Yanıtla #42 : Nisan 03, 2019, 10:16:13 »
Sayın korsan arkadaşlar ; Televizyon ve haber izlemeyi uzun zamandır bırakmış olsak da malum olay nedeniyle "acaba memlekette neler oluyor ?" diye tv açmak zorunda kaldık . Yine aşırı derecede gerildik , huzurumuz ,keyfimiz kaçtı ... Burda yazdıklarım ben düşünüyorum ki Cenk korsanın yazdıkları da , makara de gül ,ciddiye alma babındadır . Şakadır gırgırdır .
*

C. G.

« Yanıtla #43 : Nisan 03, 2019, 10:17:18 »
Sosyolojidir.
*

H. D.

« Yanıtla #44 : Nisan 03, 2019, 10:21:55 »
Huseyin abi,

Bekarlik sultanliktir demiyor bu felsefe,

kadin gardiyan olmayan partnerler ile evlenin diyor.

Gelisimci ve ilerlemeye yonelik bir sevki önletmeyin diyor.

Bulgaristan'a gittiginizde gece kulüplerine gardiyanınızdan korkmadan gidin diyor.

Kapitalizmin tuzagına dusmeyin diyor.

Yani salak bir kadınla evlenin.Bedenen birisi yanınızda olsun ama ruhen yalnız olun deniliyor  öylemi?
İstemem kalsın benim karım değil benim GARDİYANIM daha fazlası ile benim AZRAİLİM. Hayat arkadaşımıza nasıl isim takarsak takalım ben cin gibi akıllı bir karım olduğu için memnuniyet kısmım daha fazla derim.