0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. E.

Ynt: Bir kimya sorusu (Kimine göre çok zor,kimine göre ise çok kolay)
« Yanıtla #15 : Kasım 29, 2016, 16:48:45 »
Kırmızı termometrelerdeki sıvı alkoldür. Yasaklanan çuvalı termometrelerdeki gümüş rengi cıva olurdu.

Sorudaki cıva ise bir cıva bileşiği sülfür vb atıyorum. Öğrenip yazacağım birazdan. Ne işimize yarıyacağını da merak ediyorum bu arada. Sevgili Hüseyin Durmaz bunu anlatır bize umarım.

*

A. E.

« Yanıtla #16 : Kasım 29, 2016, 16:53:17 »
Buldum.

Mersol isimli antiseptik solüsyon. Sizler onu Alman tentürdiyotu diye de duymuşsunuzdur. Kimyasal olarak merkürokrom dur. Bu benim bildiğim.

Sanırım sizinki başka kırmızı civa.

*

E. A. A.

« Yanıtla #17 : Kasım 29, 2016, 17:17:15 »
Civa çok yararlı bir madendir. Duyduğum kadarıyla Sömüren devletler tarafından uygun olmayan bölgelerdeki petrol havzalarına dökülüp yatağın yer değiştirmesine  yol açıyormuş, doğrusunu eğrisini Hasan Toparlak K.  söylesin bize.  Bilim dışı paranormal işlere takılanlar bilirler eski Hint yazıtlarında vedalarda uçan cisimlerden bahseder bunların yakıt olarak civayı kullandığını söyler. Bir ara Rusların civa kullanarak atom bombası benzeri birşeyler yapmaya çalıştıklarını duymuştum ama artık onlarla yarışmayacağım bu işler ilgimi çekmiyor. Kırmızı civa elde etmenin kolay yolu üzerine kırmızı renkli lazer tutmaktır. Söylediklerime kanıt olarak Michael Jaksonu gösterebilirim, inanmazsanız ona sorunuz.

*

C. G.

« Yanıtla #18 : Kasım 29, 2016, 19:33:35 »
1-Yildirimlarin dustugu yerde olusan organik bir maddeymismis,
2- vucuda enjekte edilince bagisiklik sistemini kuvvetlendirip yaslanmayi geciktiriyormusmus,
3- nukleer bomba yapiminda kullaniliyormusmus,
4- Eski siyahbeyaz tv lerin tuplerinde (ozellikle Grundik marka), Lokus fenerlerinde, Singer ayakli dikis makinelerinde, Lambali radyolarin tuplerinde eser miktarda bulunuyormusmus.
5- Rusya da gizli servis bu kirmizi civayi topluyormusmus,
6- Grami 1 000.000 $ mismis...

Sehir efsanesi, bir suru yalan dolan hikaye😅
« Son Düzenleme: Kasım 29, 2016, 19:34:06 Gönderen: Cenk Gürsel »

*

M. B. A.

« Yanıtla #19 : Kasım 30, 2016, 11:16:39 »
Dün yada önceki gün radyoda haberlerde duydum, bir araçta yapılan aramada 5 gram kırmızı civaya rastlandı, incelenmek üzere Küçükçekmece Nükleer Araştırma Enstitüsüne gönderildi diye...

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 30, 2016, 11:17:24 Gönderen: Mahir B. Aşut »

*

E. Ş.

« Yanıtla #20 : Kasım 30, 2016, 21:22:10 »
Plutonyum