0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. A.

Ynt: Beyin Jimnastiği
« Yanıtla #15 : Mart 15, 2012, 11:11:30 »
Ayakkabıcının cebinden çıkanlara bakalım sadece.
Bir bot+15 tl para üstü+komşuya sahte paranın yerine verilen 50 tl

*

N. Y.

« Yanıtla #16 : Mart 15, 2012, 11:16:41 »
Sahte paranın karşılığını komşudan daha önce almıştı..
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. T.

« Yanıtla #17 : Mart 15, 2012, 11:32:44 »
sahte olan para halâ ayakkabıcıdadır. ayakkabıcı herhangi bir ödemesinde bu parayı kullandığında ve paranın sahte olduğu anlaşılmadığında, herhangi bir zarardan söz edilemez.

*

E. Y.

« Yanıtla #18 : Mart 15, 2012, 11:34:23 »
Aslında bu tür sorular matematik değil "dikkat" soruları, "beşi beş kuruştan beş yumurta kaç para?" gibi. Benim gibi dikkatsizler, konsantrasyon eksikliği olanlar ve yedi aylıklar acele ettiklerinden cevapları genellikle yanlış oluyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T.

« Yanıtla #19 : Mart 15, 2012, 11:56:18 »
sahte olan para halâ ayakkabıcıdadır. ayakkabıcı herhangi bir ödemesinde bu parayı kullandığında ve paranın sahte olduğu anlaşılmadığında, herhangi bir zarardan söz edilemez.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Z. T.

« Yanıtla #20 : Mart 15, 2012, 12:00:22 »

Halil korsanım, baştan sahte parayı bozdururken, aldığını geri vermiş olduğu için oradan bir zarar yok. Aldığını geri verdi.

Ayakkabı + 15 kaymeye oldu olan. Ayakkabıcı ya da kalan bir sahte 50 lik yalnızca  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

İ. K.

« Yanıtla #21 : Mart 17, 2012, 00:06:06 »
sahte para 50 tl olduguna göre karşılığı 50 den fazla olamaz zararda 50 den fazla olamaz gerisi şaşırtma  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

U. A.

« Yanıtla #22 : Mayıs 19, 2012, 21:15:21 »
Soru2:
Motorumuz arızalandığında usta bize "Motorun yağ ışığı yandığında tam bir litre yağ koyacaksın, ne eksik ne fazla! Yoksa motor yolda bırakır seni" demişti. Rüzgarsız bir havada motorla seyir halindeyiz, derken yağ ışığı yandı... Elimizde 5, 8, 10 ve 20 litrelik bidonlarımız ve bir de hunimiz var. 20'lik bidon boşalmış durumda, diğerleri dolu. Başka bir ölçü aleti, kap kacak yok...
Bir litreyi nasıl ölçeceğiz?
Not: Yağ süper akıcı olduğundan hunide ve bidonlarda kalıntı bırakmadan su gibi akıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

SoruyuDenizleİlişkilendirmeyeÇalışanKorsan
*

T. G.

« Yanıtla #23 : Mayıs 19, 2012, 21:34:05 »
1) Elimizdeki 8 lt yi  20 lt ye boşaltırız
2) 10 lt önce 8 lt ye sonra onuda 20 lt ye boşaltırız bidonda 16 lt yağ olur
3) Sonra 5 lt yi  20 lt boşaltırız ancak 4 lt alacağı için  5 lt lik bidonda 1 lt kalır

Son : Bu yağı makineye dökeriz  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2012, 21:36:49 Gönderen: Tümay Gören »
*

U. A.

« Yanıtla #24 : Mayıs 19, 2012, 21:37:30 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim soruyu denizle ilşkilendirmem, sizin çözmenizden daha uzun zaman almıştı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sıradaki soruyu sorma hakkı sizindir efendim
*

T. G.

« Yanıtla #25 : Mayıs 19, 2012, 22:14:04 »
Yok ben almayayım .   Soru bulmak daha zor .
Siz buyrun efendim
*

İ. S.

« Yanıtla #26 : Mayıs 20, 2012, 00:04:29 »
Tümay korsanım çözmüş  çözmesine ama yol çok uzun olmuş.
Ben olsam dolaptan alemyon kutulardan bir tane alır içindekini, içime boşaltır; Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yok 8 litreymiş, yok on litreymiş kafa patlatmadan iki seferde işi hallederdim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ne demişler işin acilse tembele ver, o en kısa zamanda en kolay yoldan çözer. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tümay korsanım tebrikler