0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Ö.

ARIZA VE GÜNCELLEME DUYURUSU:

- Koronavirüs kısıtlamaları nedeni ile otomatik deniz meteoroloji istasyonları altyapısında meydana gelen bir arızaya müdahale edilemediği için geçici olarak deniz istasyonlarından canlı veri alınamamaktadır.

- Uygulamada bu sebeple görülen "Invalid text operation" hatası yeni bir kontrol algoritması eklenerek giderildi.

- Bu geçici dönem için veri aldığımız kara istasyonlarının sayısı 29'a çıkartıldı.

Yeni v1.6 versiyonu Google Play'e yüklendi, kısa bir süre sonra sizin kullanımınıza/güncellemenize açılacaktır.
Bu yeni güncellemeyi yükleyerek uygulamayı sorunsuz (biraz daha az sayıda istasyon verisi ile) kullanmaya devam edebilirsiniz.

Otomatik meteoroloji istasyonlarındaki altyapı sorunu giderildiğinde sistem otomatik olarak tam kapasite çalışmaya dönecektir.
Anlayışınız için teşekkürler..

*

Ö. Ö.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ARIZA VE GÜNCELLEME DUYURUSU:

- Koronavirüs kısıtlamaları nedeni ile otomatik deniz meteoroloji istasyonları altyapısında meydana gelen bir arızaya müdahale edilemediği için geçici olarak deniz istasyonlarından canlı veri alınamamaktadır.

- Uygulamada bu sebeple görülen "Invalid text operation" hatası yeni bir kontrol algoritması eklenerek giderildi.

- Bu geçici dönem için veri aldığımız kara istasyonlarının sayısı 29'a çıkartıldı.

Yeni v1.6 versiyonu Google Play'e yüklendi, kısa bir süre sonra sizin kullanımınıza/güncellemenize açılacaktır.
Bu yeni güncellemeyi yükleyerek uygulamayı sorunsuz (biraz daha az sayıda istasyon verisi ile) kullanmaya devam edebilirsiniz.

Otomatik meteoroloji istasyonlarındaki altyapı sorunu giderildiğinde sistem otomatik olarak tam kapasite çalışmaya dönecektir.
Anlayışınız için teşekkürler..
Ne yazık ki yukarıda bahsettiğim arıza çözüleceğine daha da derinleşti! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sanırım koronavirüs kısıtlamaları nedeni ile arıza durumundaki Deniz Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonları (D-OMGI)'na müdahale edil(e)miyor. İstasyonlardan MGM dahil kimse veri alamıyor şu an.

Arızanın daha da derinleşmesi nedeni ile uygulama yine hata vermeye başlamıştı, bir güncelleme daha yapmak zorunda kaldım.
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yükleyerek sadece kara istasyonları (hava limanları) ile kısıtlı olarak uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

*

M. B. A.

Emeğinize sağlık Özgür korsan. Ben bu konuyu yeni gördüm, en kısa sürede deneyeceğim...

Bu arada; değerli korsanlar, bu çağda iPhone gibi kısıtlamacı ve anti özgürlükçü bir aleti kullanmaya devam etmek, bir insanın kendi kendine yapabileceği en büyük haksızlık, ayağına vurabileceği en kalın prangadır, korsanlara hiç yakışmaz, lütfen atın (veya satın) onları...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. K.

Ben kalamıştayım bana doğru atın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. Ö.

...Bu arada; değerli korsanlar, bu çağda iPhone gibi kısıtlamacı ve anti özgürlükçü bir aleti kullanmaya devam etmek, bir insanın kendi kendine yapabileceği en büyük haksızlık, ayağına vurabileceği en kalın prangadır, korsanlara hiç yakışmaz, lütfen atın (veya satın) onları...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yürrü be! Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Uygulamanın IOS versiyonunu yapana kadar Android'in askerleriyiz!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

R. E.

Ayvalık sancak feneri günlerdir 26.4 knot gösteriyor. Yaprak kımıldamazken bile.

KEGM 'e mail gönderemedim.
Nasıl çözülür bu?

*

E. S.

Bazen de güncelleme aralıkları çok uzuyor. Bir kaç gün önce Marmaris inceburun fenerinde son güncelleme 19 saat öncesini gösteriyordu.
*

Ö. Ö.

Uygulama için verilerin alındığı şamandıralar (deniz otomatik metroroloji gözlem istasyonları - DOMGİ) meteoloji genel müdürlüğü tarafından işletiliyor.

Bazen hatalı veriler veya devredışı kalma durumu olabiliyor.

MGM'nin domgi sayfasında eskiden şikayet/arıza ihbar seçeneği vardı, artık yok, belki mgm iletişim kanalları kullanılabilir.

öZgür (mobil)

*

K. E.

Ben güvenmem şu nedenlerle:
1- GPS aç diyor. Mevkimi öğrenmek istiyor. Sana ne😠! İstediğim yere bakarım.
2-ayni anda: Bozcaada damlacık feneri 0.0 , Gülpınar mendirek: 35 kts... Mümkün değil. .
3- prg dan çıkmak istiyorsun izin vermiyor. Hemen sildim....
*

Ö. Ö.

Ben güvenmem şu nedenlerle:
1- GPS aç diyor. Mevkimi öğrenmek istiyor. Sana ne! İstediğim yere bakarım.
2-ayni anda: Bozcaada damlacık feneri 0.0 , Gülpınar mendirek: 35 kts... Mümkün değil. .
3- prg dan çıkmak istiyorsun izin vermiyor. Hemen sildim....
Çok iyi yapmışsınız, bu zamanda kimseye güven olmaz..

windy, poseidon, windguru yaklaşık tahminler yayınlarken yerli ve canlı bilgi veren uygulamalar çok gereksiz ve tehlikeli olabilir..

Uyarınız için teşekkürler.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (mobil)

*

O. S.

Özgür kaptanım emeklerinize sağlık, harika bir uygulama olmuş.

Bir sorum var, uygulama nasıl kapanıyor?
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

Teşekkürler..

Android'de standart uygulamaların kapatılmasına gerek yok, diğer bir uygulamaya veya ana menüye geçiş yapınca arka planda kalan uygulama kısa süre (15-20sn) sonra kaynak harcamayı bırakır ve kendini kapatır. (whatsapp, spotify vb. gibi arkaplanda çalışması için yazılmış özel uygulamalar siz kapatmadıkça arka planda çalışır.. bu öyle değil..)

yok hemen kapatayım, 15sn bile arkada durmasın derseniz menü tuşuna (kare olan) basıp uygulamayı sağa-sola çekerek kapatabilirsiniz.

Bu uygulamada ilk yükleme (şamandıralardan veri çekme) aşaması biraz zaman aldığı için özellikle geri tuşu ile yanlışlıkla çıkılıp yeniden yükleme ve kullanıcı için zaman kaybı olmasın diye geri tuşunu iptal ettim.

Arkaplanda çalışma özelliği olmadığı için ana menüye veya başka bir uygulamaya geçtiğinizde, veya telefonu bir kenara koyduğunuzda kısa süre sonra uygulama otomatik olarak kapanıyor.
*

E. S.

Teşekkürler..

Android'de standart uygulamaların kapatılmasına gerek yok, diğer bir uygulamaya veya ana menüye geçiş yapınca arka planda kalan uygulama kısa süre (15-20sn) sonra kaynak harcamayı bırakır ve kendini kapatır. (whatsapp, spotify vb. gibi arkaplanda çalışması için yazılmış özel uygulamalar siz kapatmadıkça arka planda çalışır.. bu öyle değil..)

yok hemen kapatayım, 15sn bile arkada durmasın derseniz menü tuşuna (kare olan) basıp uygulamayı sağa-sola çekerek kapatabilirsiniz.

Bu uygulamada ilk yükleme (şamandıralardan veri çekme) aşaması biraz zaman aldığı için özellikle geri tuşu ile yanlışlıkla çıkılıp yeniden yükleme ve kullanıcı için zaman kaybı olmasın diye geri tuşunu iptal ettim.

Arkaplanda çalışma özelliği olmadığı için ana menüye veya başka bir uygulamaya geçtiğinizde, veya telefonu bir kenara koyduğunuzda kısa süre sonra uygulama otomatik olarak kapanıyor.

Uygulamanın geri tuşuna verdiği tepki harika:))
*

O. S.

Teşekkürler..

Uygulamanın geri tuşuna verdiği tepki harika:))
Hahahahahahaaa, farketmemek mümkün değildi  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ayrıca bilgilendirme için de teşekkürler
*

R. E.

Ayvalık sancak feneri günlerdir 26.4 knot gösteriyor. Yaprak kımıldamazken bile.

KEGM 'e mail gönderemedim.
Nasıl çözülür bu?

Bugün değişmiş. Twitter' da @meteoroloji_twi hesabını işaretleyerek mesaj yazıyorum. Birkaç saat içinde mesajım siliniyor ama sorun çözülmüyor.

Bu sabah bir twit dizisi yazdım. Ondan bağımsız olarak da "leş bürokrasi devlete ve topluma yüktür" yazdım. @meteoroloji_twi yazılı gönderiler uçmuş, ama son gönderdiğim duruyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İstasyona düzelmiş..