0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

u.

Ynt: Zincir ve çapa Galvaniz yapımı
« Yanıtla #15 : Ekim 30, 2017, 22:51:02 »
.
« Son Düzenleme: Ekim 30, 2017, 22:53:15 Gönderen: Ufuk Dumlu »

*

u.

« Yanıtla #16 : Ekim 30, 2017, 22:52:10 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Vallahi uğraşmaya değmez bence normal zincirin metresi 12 13 lira bakıyorum internette burada izmir'de gemi sökümcüler var Foça'da metresini 6 - 7 liradan veriyorlar 10 milimetre zinciri Eee  benim tekne 25 metre zincir yeterli oluyor.10 milimden 62 kilo geliyor toplam ucunada 15kg pulluk Çapa ya da Admiral dünya Yansa bir yere gitmiyor galvaniz malvaniz uğraşmam herhalde En az 300 400 lira da o alacak zaten çıkma zincir gemiden zaten galvanizli geliyor daldırmanfiyatına zinciri alıyorsunuz adamlar çoğunlukta kullanmamış satıyor ambarlarında duruyor yada vinçlerde duruyor tuzlu su ile işi olmuyor Sonra gemi hurdaya çıktımda satış

*

A. Ü.

« Yanıtla #17 : Ekim 31, 2017, 02:21:53 »
Zincirimin galvaniz yapımına ihtiyacı var özellikle devamlı tabana serilen 10-15 metrelik bölümünün özellikle.Tabii tamamı yapılacak yapılıyorken çapayıda vereceğim.
İki sorum var;
Bu işi yapan yere gittiğimde neye dikkat edeceğim bu işten çok anlıyor edalarıyla işi yapacaklara neler söylemeliyim. İkincisi de 70-80 metre zincirin tamamını paslanmaza çevirmek yerine yere serilen 10-15 metrelik bölümü paslanmaz ile değiştirsem olur mu?
Şevket korsanım kaç mm zincir sizinki?
8mm
Krom düşünürsen ben Karaköyü alt üst etmiş en hesaplı yeri bulmuştum,firma ismini hatırlamıyorum,istersen ulaşabilirim firma bilgilerine.
6 mm,316,40 metre kdv dahil 1250 di sanırım üzerinden baya zaman geçti hatırlamıyorum
Krom candır yığılma yapmaz su gibi akar akar akar:) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ali Korsanım
10 luk zincirde yapıyorlarmı acaba Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap?
Neyi anlamadım Oktay korsanım..

*

A. Ü.

« Yanıtla #18 : Kasım 02, 2017, 14:47:03 »
Zincirimin galvaniz yapımına ihtiyacı var özellikle devamlı tabana serilen 10-15 metrelik bölümünün özellikle.Tabii tamamı yapılacak yapılıyorken çapayıda vereceğim.
İki sorum var;
Bu işi yapan yere gittiğimde neye dikkat edeceğim bu işten çok anlıyor edalarıyla işi yapacaklara neler söylemeliyim. İkincisi de 70-80 metre zincirin tamamını paslanmaza çevirmek yerine yere serilen 10-15 metrelik bölümü paslanmaz ile değiştirsem olur mu?
Şevket korsanım kaç mm zincir sizinki?
8mm
Krom düşünürsen ben Karaköyü alt üst etmiş en hesaplı yeri bulmuştum,firma ismini hatırlamıyorum,istersen ulaşabilirim firma bilgilerine.
6 mm,316,40 metre kdv dahil 1250 di sanırım üzerinden baya zaman geçti hatırlamıyorum
Krom candır yığılma yapmaz su gibi akar akar akar:) Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Offf evt zinciri elle düzelterek alıyorum. 8mm bahausta 60 gibi bir rakam gördüm.Firma bilgilerine ulaşırsanız memnun olurum.Gerçi bir de kargo var o kim bilir ne tutar. Çapam galvanizli ultra ,krom zincirle anlaşmazlık yaşarlar mı bilginiz var mı?
Şevket korsanım benim zinciri tuzladan teslim alan korsandan bilgi geldi.

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #19 : Kasım 02, 2017, 14:49:18 »
Teşekkür ederim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. T.

« Yanıtla #20 : Kasım 02, 2017, 22:26:12 »
Ali  korsanım  , tuzladan  gelen  haber  nedir  ?
*

A. Ü.

« Yanıtla #21 : Kasım 02, 2017, 22:38:13 »
Ali  korsanım  , tuzladan  gelen  haber  nedir  ?
Deniz korsanım « Yanıtla #18 : Bugün, 14:47:03 » Tabela fotoğrafındaki yerden almıştım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 02, 2017, 22:39:32 Gönderen: Ali Ünalan »
*

D. T.

« Yanıtla #22 : Kasım 03, 2017, 08:33:43 »
Ali Korsanïm  Teşekkür  ederim  , Sağolun 
*

H. A.

« Yanıtla #23 : Kasım 03, 2017, 16:29:22 »
Bu biraz reklam olacak ama ihtiyacı olanlar için didimden Antalya'ya kadar denizci kaptan arkadaşım zincir galvaniz işi yapıyor galvaniz firması arkadaşı olduğundan yardımcı oluyor tekneden alıp tekneye teslim ediyor geçen sene ben yaptırdım 110 m zincir 27 kg capayi tekneden alıp tekneye teslim etti ihtiyacı olan arası ismi Osman celik
Telefonu +905332676969 selamımı söyleyin yardımcı olur
*

G. I.

« Yanıtla #24 : Kasım 05, 2017, 13:17:18 »
Selam,
Sadece zincir ve capa galvanizleme işinde uzmanlaşmış sisteminide zincir galvanizlemeye göre geliştirmiş bir firma.Bir dergiden reklamını görüp irtibata geçmiştim. işini iyi yapıyor son hatırladığım 1,2 TL/Kg. idi nakliye dahil.(pazarlık candır)

0532 557 59 86  gelip tekneden alıp tekrar tekneye servis yapıyor.
*

D. T.

« Yanıtla #25 : Kasım 12, 2017, 19:16:09 »
Ali  Korsanımın bilgisini bulduğu Karaköydeki dukkanda 10 mm  Krom zincir metresi 88.5 tl , Kore malı , 316 ama L değil . ben  80 m galvanizi başkıç yapacağım  , Krom Çapaya gelen kïsmına 15 m krom ekliyerek ırgata demirin Apiko noktasıda Dümenden rahat  kumanda etmeyi düslüyorum .

Marmariste cok tanınan ( tuzla merkezli ) güvendiğim yerden Kore malı 316 L , 4 senedir sorunsuz sattıkları , 2 sene garantili , 85 tl den aldım .
Dövizle birlikte fiyat değismistir .

Zincirini galvanizletecek Korsanlarıma ;  3 yıl önce Fethiyeye  galvanize gönderdim . Zincirime kırmızı kurdele taktılar 100 m diyede  yazdılar , 3 ay sonra bayağı geç geldi . itimat  ettim, ölçemedim teknede  yoktum .
Ertesi sene ırgata uzaktan kumanda aldığımda zincir 80 m çikti , araştırdılar ama   NASİHAT   aldım  , aman  dikkat . Selam . Deniz Taçkın
05322614200 .
*

A. Ü.

« Yanıtla #26 : Kasım 12, 2017, 22:32:30 »
Ali  Korsanımın bilgisini bulduğu Karaköydeki dukkanda 10 mm  Krom zincir metresi 88.5 tl , Kore malı , 316 ama L değil . ben  80 m galvanizi başkıç yapacağım  , Krom Çapaya gelen kïsmına 15 m krom ekliyerek ırgata demirin Apiko noktasıda Dümenden rahat  kumanda etmeyi düslüyorum .

Deniz korsanım,ben zinciri alalı bir yıl oldu,iki kişi kara köyü alt üst etmiştik en hesaplı buradan
bulup almıştım,şu anki fiyatı konusunda hiç bir bilgim yok.
6 mm 316 krom  KDV dahil yanlış hatırlamıyorsam 40 metre ye 1250 tl ödemiştim..
*

D. T.

« Yanıtla #27 : Kasım 13, 2017, 23:09:47 »
Ali korsanım , siz o günün en iyisini yapmışsınız .  Problemde yaşamamışsınız . Çözümler  her zaman  muhtelif , 10  mm krom zincir 200 küsur lirayada  var metresi , Alman  Malıymış .  belkide benim  Marrmariste  aldığım malla Karaköydeki  aynı  maldır . Nakliyeyide düşündüm . Aslında 316 ile 316 L  yi  ayırtda edemem .   Selam
*

B. O.

« Yanıtla #28 : Şubat 05, 2019, 22:40:18 »
Değerli korsanlar, Dalamanda bir firma Marmaris ten kayıktan teslim alacak ve geri getirecek.
10 luk 100 mt zincirin galvaniz maliyeti 4,75 TL* 230 kg =1,100 TL Çapak ve yapışma olmaz dedi.
benim zincir 10 yaşında ilk defa galvanizlenecek pas yok sadece matlaşma var.
Sizce yeni mi almalıyım yoksa galvaniz olayına gireyimmi?
Sıfır zincir ne marka alınır hangisi iyidir metresi kaç paradır bir fikrim yok sizden alacağım cevaba göre araştıracağım.
*

M. C.

« Yanıtla #29 : Şubat 06, 2019, 00:15:32 »
Değerli korsanlar, Dalamanda bir firma Marmaris ten kayıktan teslim alacak ve geri getirecek.
10 luk 100 mt zincirin galvaniz maliyeti 4,75 TL* 230 kg =1,100 TL Çapak ve yapışma olmaz dedi.
benim zincir 10 yaşında ilk defa galvanizlenecek pas yok sadece matlaşma var.
Sizce yeni mi almalıyım yoksa galvaniz olayına gireyimmi?
Sıfır zincir ne marka alınır hangisi iyidir metresi kaç paradır bir fikrim yok sizden alacağım cevaba göre araştıracağım.
Birol korsanım;
2 yıl önce zincirim Marmaris te aracı bir firma ile orada yapıldı sorun yok .
Ancak bir çok galvaniz  çıpa nın burun kısmında kurşun dolgu var sıcak galvaniz de eriyip kayboluyor sonra demirleme problemi diye şikayet ediliyor.Gözlemlediğim bir arkadaş CQR dan şikayet ediyordu baktım çıpa pırıl pırıl ama gaga da kurşun erimiş yok haliyle denge bozuk.Dikkatinizden kaçmasın.