0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. U.

Yeni ahşap tekne fiyatları
« : Eylül 26, 2018, 16:26:57 »
Sayın korsanlar,
Yeni ahşap tekne fiyatları hakkında bilgisi olan var mı acaba,ortalama 7 metre uzunluğunda, kamaralı,motorsuz,teşekkür ederim.Tavsiye ettiğiniz üretici veya usta varsa çok makbule geçer.

*

A. S.

Ynt: Yeni ahşap tekne fiyatları
« Yanıtla #1 : Eylül 27, 2018, 14:24:13 »
Mücahit Bey,

Istanbulda yaşadığınıza göre en doğrusu araştırmaya Tuzladaki ahşap tekne imalatçılarının bulunduğu sitelerden ( Nuh Sanayi ve diğerleri gibi ) başlamanız. Yelkenli mi motoryat mı tercih ettiğinizi yazmamışsınız. Aradığınız bir motoryat ise bu atölyelerde size önerebilecekleri , daha önce imal ettikleri, hatta belki ellerinde olan tekneler olacaktır. Yelkenli arıyorsanız iş biraz daha zor, yelkenli imal etmiş atölye sayısı az. Bu durumda en doğrusu önce ilgilendiğiniz tasarımı belirlemeniz ve bu tekneye ait detaylarla ( tanıtım planı veya imalat projeleri ) imalatçıları dolaşıp fiyat almanız.
7m civarı , gerçekten iyi yapılmış bir ahşap yelkenli bir tekne arzu ediyorsanız fiyatın 35.000 Avrodan az olacağını sanmam.

*

M. U.

« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2018, 21:03:16 »
Çok teşekkür ederim

*

B. O.

« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2018, 00:25:25 »
Tuzla Nuh sitesi Barbaros tekne imalatı  Mustafa bey  Güzel şeyler yapıyorlar.

*

Z. G.

« Yanıtla #4 : Aralık 03, 2018, 10:36:52 »
Kar oranları oldukça iyi demek bu sektörde .
35 000 avro  7 metre için gözüme bayağı bir yüksek geldi motorsuz
.
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2018, 10:39:54 Gönderen: Zerin Güney »

*

R. E.

« Yanıtla #5 : Aralık 03, 2018, 12:41:34 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yelkenli arıyorsanız iş biraz daha zor, yelkenli imal etmiş atölye sayısı az. Bu durumda en doğrusu önce ilgilendiğiniz tasarımı belirlemeniz ve bu tekneye ait detaylarla ( tanıtım planı veya imalat projeleri ) imalatçıları dolaşıp fiyat almanız.
7m civarı , gerçekten iyi yapılmış bir ahşap yelkenli bir tekne arzu ediyorsanız fiyatın 35.000 Avrodan az olacağını sanmam.

Forumda bir tekne yapım öyküsü vardı. Okumak da çok keyifliydi. Neyseki buldum. Ben "Mimoza II" diye arıyordum. Meğer Melody II" imiş.

Forumda başka yapım öyküleri veya yapım girişimleri de var. Tekne yapımı restorasyonu kısmına bakılabilir.

Bilmiyorum reklama girer mi ama paylaşmadan da edemeyeceğim. Sanırım 2016 yılı BoatShow'da tekne sergilenmişti. Bir platforma çıkıp üstünden bakabiliyordunuz ama içine girilmiyordu. Ahşap işçiliğinden anlamam ama mobilya gibiydi. Ben çok beğenmiştim.

Bu yıl içinde oldukça yüksek bir fiyata satılığa çıktı. Şimdilerde fiyatı düşürülmüş olarak ilanı duruyor. 1931 İsveç yapımı. Bir boya markasının desteği ile yenilenmiş. 7.5 metre yelkenli yaptırmaktan biraz hallice fiyatı ile satışta duruyor. Boyu da 8 metre.

Ahşap olunca, bu kadar da bakımlı olunca insan denize atmaya kıyamaz. Koy salona seyret..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bu zamanda kabuğu epoksi yapıp içini ahşap döşemek herhalde daha bir kolaylık..
Neyse..
Bilmediğim işlere burnumu sokmayayım..

*

T. A.

« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2018, 13:59:07 »
denizcilik sektöründe şöyle bir hesaplama var
%100 kar payı koyuyorsun ve çıkan fiyatı direk eu veya dolara çeviriyorsun ... misss
*

B. E.

« Yanıtla #7 : Aralık 03, 2018, 14:22:44 »
Bir arkadaşım, geçen yaz denize attığı 7,5m lik ahşap, kamaralı yelkenlisini 140 bin tl ye mal etmişti.Motor, arma vs dahil...
*

H. E.

« Yanıtla #8 : Aralık 04, 2018, 08:49:20 »
...
Bilmiyorum reklama girer mi ama paylaşmadan da edemeyeceğim. Sanırım 2016 yılı BoatShow'da tekne sergilenmişti. Bir platforma çıkıp üstünden bakabiliyordunuz ama içine girilmiyordu. Ahşap işçiliğinden anlamam ama mobilya gibiydi. Ben çok beğenmiştim.

Bu yıl içinde oldukça yüksek bir fiyata satılığa çıktı. Şimdilerde fiyatı düşürülmüş olarak ilanı duruyor. 1931 İsveç yapımı. Bir boya markasının desteği ile yenilenmiş. 7.5 metre yelkenli yaptırmaktan biraz hallice fiyatı ile satışta duruyor. Boyu da 8 metre.

Ahşap olunca, bu kadar da bakımlı olunca insan denize atmaya kıyamaz. Koy salona seyret..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

...

Neptün mü? Ahmet Çelenoğlu Abinin teknesiydi. Moda Koyu'nda kaynayınca bir süre karada kaldı. Sonra Teknomarin firması yeniden doğurdu. Firmadan Motor Ustası Selahattin T. aldı. Şimdi o mu satıyor?
*

R. E.

« Yanıtla #9 : Aralık 04, 2018, 10:25:12 »

Neptün mü? Ahmet Çelenoğlu Abinin teknesiydi. Moda Koyu'nda kaynayınca bir süre karada kaldı. Sonra Teknomarin firması yeniden doğurdu. Firmadan Motor Ustası Selahattin T. aldı. Şimdi o mu satıyor?

Fuarda adı yazılı değildi...(gibi hatırlıyorum)
Şu tekne.. İlan ilk yayınlandığında fiyatı 500 idi.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bunu koyacak büyüklükte bir salonum olsaydı. Kesin ben alırdım.. Fiber replikası ile de yelken yapardım  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Aralık 04, 2018, 10:37:08 Gönderen: Recep Ertürk »
*

R. E.

« Yanıtla #10 : Aralık 04, 2018, 11:37:35 »

Neptün'den kasıt buysa, herhalde bu değildi. Fotoğrafların kaybolması üzücü elbette..

*

H. E.

« Yanıtla #11 : Aralık 04, 2018, 14:40:44 »
Haa, yok Neptün değilmiş.
*

C. A.

« Yanıtla #12 : Aralık 05, 2018, 14:44:21 »
Vega, Fenerbahçe mendirekte dururdu. Orijinal geriye bükük direği ve içerdeki sobasıyla enteresan bir tekneydi.
*

R. E.

« Yanıtla #13 : Aralık 16, 2018, 15:25:03 »

Ben epeydir izliyorum bu Vega'yı.. Klasik sever bir korsan kaçırmasın.. Fiyat satın alınabilir, pazarlık edilebilir marja geldi.

Tanıdığımız biri alırsa sevineceğim.
Fuarda görmüştüm. Çok beğeniyorum. Başka da bir nedenim yok..
*

B. B.

« Yanıtla #14 : Aralık 17, 2018, 09:23:56 »
Sevdigim ve takip ettigim, istanbula gelmeden memleketinde uretim yapan bir kaptan