0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. E.

Ynt: Yelkene başlamak
« Yanıtla #30 : Aralık 04, 2018, 12:16:06 »
Ümit Korsan,
Tamamen aynı noktadayız, Recep Korsanın dediği gibi Tekne Deyince herkesin kafasında beliren Tekne aynı değil...

Birisi Tekne yaptım , Yapacağım , Yapmak İstiyorum cümlesinden anladığım

Mütevazi bütçeye sahip 6 metreyi geçmeyen Planlı programlı, bir kaç seneye yayılan hobi yapımlar aklıma geliyor...

Diğer türlüsü için Her Bütçeye alınabilecek , her vasıfta tekne mevcut...
En iddialısı çok harap (kabuğu sağlam ) bir tekneyi alıp restore etmek olur..
Çünkü Ev yapımı veya Replika teknelerin ikinci elde doğru değerlere satılmadığını duydum...

Benim Tekne'ye Bakış açım ...

İkinci eli efektif olmalı , Ölü ikinci eli olan tekneyi almak istemem doğrusu..

*

S. K.

« Yanıtla #31 : Aralık 04, 2018, 13:04:41 »
Tek direkli en büyük yelkenlilerde olan her şeyi simule edebilen alet tatil köylerindeki hobbycat'ler...  Flok için iki makara iki kilit, furlingi saranda kilit de yoktu sanki; ana yelken için yanlış hatırlamıyorsam bir tur atan tek kanallı palanga sistemi, ana yelken arabası ve kilitli makarası, çoğunda bumba da var; çift palayı kontrol eden tek yeke... hız insanı bu işe devam etmeye sevk edecek kadar yüksek ve cezbedici.. Binen kuvvetler de hiç öyle fasulyeden falan değil; bir defasında ana yelkeni boşlamayı unuttum, yekeyi rüzgar altına çevirdiğim anda devrilirken mancınık gibi direk boyundan daha uzağa fırlattı iki kişiyi...

Bence bir insanı yelkene sevk etmek için en güzel promo bu.. sefanın neredeyse hepsi var, cefanın hemen hiçbir kısmı yok; reklam filmi gibi... 

*

A. D.

« Yanıtla #32 : Aralık 04, 2018, 13:08:58 »
abi zaten elinden bu tip işler gelmiyorsa harap durumdaki tekneyi alıp işi bilmeyen yamyam ustaların eline düşersen vay haline. 0 tekneden daha pahalıya mal olur.

*

B. E.

« Yanıtla #33 : Aralık 04, 2018, 15:05:53 »
Adı Bahadır Savaş
Anestezi uzmanı
Kayınbiraderinin Tiny 17 teknesiyle bir iki defa denize çıkıp yelken yaptıktan kısa süre sonra Denizli'de bir özel hastanede iş bulup İzmir'den ayrıldı.
 "Çoluk çocuk yanımda olmadığı için ya hovardalık yapacaktım veya ben bir tekne yapayım da oyalanayım" diyerek tekne imalatına girişti.Sanayi de bir depo tuttu.İnternetten DD 40cr ın projesini  satın aldı.Denizli de hiçbir profesyonel yardım olmadan 3 yılda kendi teknesini yaptı.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Suya atılışının haberi de bu oldu.

Olmaz demeyin.

*

O. E.

« Yanıtla #34 : Aralık 04, 2018, 15:17:03 »
Adı Bahadır Savaş
Anestezi uzmanı
Kayınbiraderinin Tiny 17 teknesiyle bir iki defa denize çıkıp yelken yaptıktan kısa süre sonra Denizli'de bir özel hastanede iş bulup İzmir'den ayrıldı.
 "Çoluk çocuk yanımda olmadığı için ya hovardalık yapacaktım veya ben bir tekne yapayım da oyalanayım" diyerek tekne imalatına girişti.Sanayi de bir depo tuttu.İnternetten DD 40cr ın projesini  satın aldı.Denizli de hiçbir profesyonel yardım olmadan 3 yılda kendi teknesini yaptı.

Olmaz demeyin.

Bu ülkede Doktorluk yapabilen her şeyi yapar ...
Ama kardeşiniz şahsınızda tebrik ediyorum gerçekten başarı
selamlar

*

B. E.

« Yanıtla #35 : Aralık 04, 2018, 15:26:47 »
Adı Bahadır Savaş
Anestezi uzmanı

Olmaz demeyin.

Bu ülkede Doktorluk yapabilen her şeyi yapar ...
Ama kardeşiniz şahsınızda tebrik ediyorum gerçekten başarı
selamlar

Sağolun üstadım.
*

H. E.

« Yanıtla #36 : Aralık 04, 2018, 15:29:20 »
Adı Bahadır Savaş
Anestezi uzmanı

Olmaz demeyin.

Bu haberin haber değeri yok ki... Doktorlar zaten manyaktır ve bir çoğu tekne yapar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

B. E.

« Yanıtla #37 : Aralık 04, 2018, 15:32:35 »
Adı Bahadır Savaş
Anestezi uzmanı

Olmaz demeyin.

Bu haberin haber değeri yok ki... Doktorlar zaten manyaktır ve bir çoğu tekne yapar.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ü. Ö.

« Yanıtla #38 : Aralık 04, 2018, 16:25:08 »
Bizim evin orada müstakil evin garaj girişinde baya büyük bir yelkenli gövdesi, henüz kontraplak aşamasında gördüm ilk taşindığımda. 2010 yılında, 8 yıl olmuş. Aynen duruyor sanırım üzeri naylon örtülü.

Bornova Anadolu Lisesi karşısında bir villada bu tekne. Var mı bilgisi olan?

Yapan belki GK'dır, belki tanıyan GK vardır diye yazdım.
*

R. E.

« Yanıtla #39 : Nisan 24, 2019, 11:00:28 »

Konuyu açıp sorular soran arkadaşımızdan haber var mı?

*

K. T.

« Yanıtla #40 : Nisan 24, 2019, 11:34:00 »
Acıkçası yorumların hemen hepsini okudum güzel yorumlar cesaret verici yorumlar...
Ama olayı bu kadar pasit görmek özellikle bizim denizlerimizde çok kötü tecrübelere zeval verebilir.
Geçtiğimiz yıl biri yüzme bilmeyen 3 kişi denize açılıyorlar (bademli'de) tekne motorlu ama arıza yaşıyorlar tekne sürüklenip kayalara vuruyo yüzme bilmeyen vatandaşımız hayatını kaybediyor. kaldı ki olay yaşanılan tekne gayet iş gören projeli bir tekne. Siz şimdi bir tekne yapmak istiyorsunuz hiç deneyimim yok diyorsunuz. Yani ben yukarda ki yorumlar kadar olaya pozitif ne yazık ki bakamıyorum.
*

S. E.

« Yanıtla #41 : Nisan 24, 2019, 11:46:42 »

Bugunun haberi geçen seneye gitmeye gerek yok. Buzdolabı ve Gölet.  kaya yok firtina yok ariza yok. sustum diyecek bir şey yok.
*

M. B. A.

« Yanıtla #42 : Nisan 24, 2019, 12:22:23 »

Bugunun haberi geçen seneye gitmeye gerek yok. Buzdolabı ve Gölet.  kaya yok firtina yok ariza yok. sustum diyecek bir şey yok.

Pes... Yazık günah... Nasıl bir şuursuzluk bu...