0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı Kemal Albayrak

• * Gezgin Korsan
  • 1.791
    • Yaşadığı Şehir
  • Tekirdağ
    • Sosyal Ağ Hesapları
Ynt: Yelken Tamiri
« Yanıtla #15 : Nisan 14, 2014, 22:09:08 »
ben yelkenlerimi kendim tamir ediyorum atölyemde zigzag makinede kullandığım ip de ayakkabıcıların kullandığı naylon iplik 2 sene oldu tamir edel yelkenlerimi halen bir sorun yok bobin fiyatı da 7.50 tl
tekneme fare girip yelkenlerimi yemişti
Tchita
*

Çevrimdışı Mikail Dağlar

• * Gezgin Korsan
  • 1.906
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #16 : Nisan 15, 2014, 10:52:10 »
Kemal korsanım ben de ikinci el bir makine almayı düşünüyorum. Sizin makinenin modeli ya da önereceğiniz ekonomik makine modeli var mı ?
Hüznümü denize mayaladım,
Yakamoza kesti dünya...
*
« Yanıtla #17 : Nisan 15, 2014, 13:58:09 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
ben yelkenlerimi kendim tamir ediyorum atölyemde zigzag makinede kullandığım ip de ayakkabıcıların kullandığı naylon iplik 2 sene oldu tamir edel yelkenlerimi halen bir sorun yok bobin fiyatı da 7.50 tl
tekneme fare girip yelkenlerimi yemişti

Kemal Korsan,
 Dikiş ipleri çürüdüğü için kenara koydüğüm bir flokum vardı,Tekirdağ a yolumuz düşerse yelken tamircisini bulduk demek ki .......
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.791
    • Yaşadığı Şehir
  • Tekirdağ
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #18 : Nisan 16, 2014, 13:17:21 »
mikail korsanım bizdeki makine fiyat olarak çok uygun olmayabilir fiyat 6500 euro

ancak unkapanı 2nci bolakta alabileceğiniz 500 600 gibi makineler var çin malı eski singer zigzagların kalıplarını çine satmışlar orda üretiyolar sıfırıda o fiyatlarda

kadir korsanım siz ne zaman isterseniz dilerseniz kargolayın halledelim

Tchita

*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.723
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #19 : Nisan 16, 2014, 14:17:27 »
Bu makina işine ben de bakınıyorum. Yelken diken bu 500-600 TL'lik makinalar, serpinti körüğü vb. branda, sunbrella kumaş falan da dikebilir mi? Benim işyeime yakın, Ümraniye, Ihlamurkuyu'da bu tü sanayi makinaları satan yeler var. Brother vb. satıyorlar. Burada da bulunur mu acaba?
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimiçi Ahmet Çelenoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 8.501
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Eğitim, tekne danışmanlığı, sörvey
« Yanıtla #20 : Nisan 16, 2014, 14:32:33 »
Tüm dikiş makinları kalın ve sert kumaşların dikişinde kullanılabilir. Ev tipi makinaların elektrik  motorluları çok uygun olmayabilir çünkü motor gücü düşük olduğundan zorlanırsa dikmekten vazgeçer.

Bilgi için:

Sonuçta bir iğne ipliği kumaşın içinden geçiriyor, aşağıda mekikte bir iplikle bağlanıyor ve dikiş oluşuyor. Sanayi makinaları daha güçlü motor ve mekanik aksamla donatılmıştır. İyi ayaralandıktan sonra her makina ile dikebilirsiniz. Ben eski bir konfeksiyoncuyum ve Phaff ev makinasını ana yelkende kullandım.  Yine de onarım için el dikişinin makinaya oranla daha güçlü olduğunu biliyorum.

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
*

• * Gezgin Korsan
  • 1.791
    • Yaşadığı Şehir
  • Tekirdağ
    • Sosyal Ağ Hesapları
« Yanıtla #21 : Nisan 16, 2014, 18:14:30 »
benim söylediğim makine ev tipi değil sanayi tipi burdan markasını yazamıyorum isteyen olursa özelden yazarım unkapanı dışında da bulunabilir sanırım makine her tür kumaşı diker ayarlarını yapıp gerekli kalınlıkta iğne kullanmanız kaydıyla
Tchita
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.723
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #22 : Nisan 16, 2014, 23:43:31 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
benim söylediğim makine ev tipi değil sanayi tipi burdan markasını yazamıyorum isteyen olursa özelden yazarım unkapanı dışında da bulunabilir sanırım makine her tür kumaşı diker ayarlarını yapıp gerekli kalınlıkta iğne kullanmanız kaydıyla

Bana özelden yazar mısınız? Bu makine o bahsettiğiniz 500-600 TL'lik makine değil mi?
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Çevrimdışı Recep Ertürk

• * Gezgin Korsan
  • 1.240
    • Yaşadığı Şehir
  • Ayvalık
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Sonyaz
« Yanıtla #23 : Haziran 28, 2019, 07:41:15 »

Yeni deneyimlere, yeni bilgilere ihtiyaç var.
Sezon başında cenovanın ıskota köşesini az biraz zedelediyseniz ne yapmak lazım? Bant sezonu atlatır mı?