0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. D.

Ynt: YARDIM LÜTFEN.. SOLAR ( GÜNEŞ ENERJİ) PANELİ
« Yanıtla #120 : Mayıs 05, 2014, 08:53:35 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
O halde siz dogru olduguna inandiginiz ve emin oldugunuz bilgileri verin karisan kafalar kendine gelsin.

Karışan kafaları yerine getirecegimize,yazdığımız teknik bilgilerin detaylarına dikkat etsekte kafalar karışmasa her halde daha iyi olur düşüncesindeyim.
Saygılar.

*

M. M. D.

« Yanıtla #121 : Mayıs 05, 2014, 09:09:29 »
volkan korsanım mükkemmel açıklamışsınız benim bile aklıma gelmemiş olasılıkları hatırlattınız çok teşekkür ederim size güneş panelleri ülkemizde kullanılmaya başlandığından beri oraya buraya güneş paneli taktım. iş konunuzun bu olması sebebiyle çok güzel bilgiler verebilmişsiniz bunların çoğunu esnaf bilmez ve söyliyemez benim yaşadığım pek çok verim düşüklüğü problemine güzel çözümler aklıma getirttiniz sağolun size mutlu günler dilerim saugılar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #122 : Mayıs 05, 2014, 09:16:12 »
Bu "Ah" ifadesinin 24 saatlik tüketim manasında kullanıldığını anlayana kadar çok kafam karışmıştı. Nedense amper/gün gibi net ve standart ve anlaşılabilir bir ifade kullanılmıyor.

Bir de gördüğüm bu panel montajı sırasında en ihmal edilen konu kablo kesitleri. Zaten gölgeden nem kapan bir cihazla haşır neşiriz, bir de yaklaşık 5 mtre kabloda direncin önemsiz olduğunu savunanlar çıkmıyor mu, anlamakta zorlanıyorum. Doğru yapılmış bir işi de fotoğraflarla destekleyerek anlatan hemen hemen yok gibi...

Açılmışken...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bir de şu "roll bar" yapılırken krom boruyu bükme zorluğuna kılım. Ya, basit bir iş niye bu kadar zor olur? İlla ustalar bir hata yapıyorlar. Tepki olarak kendi sistemimi yaparken ya L ve T köşebentler ile yapacağım ya da boru bükme aparatı alacağım sanırım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #123 : Mayıs 05, 2014, 09:36:05 »
Tabib kablo kesiti hesabı pek okadar karışık bir şey degil.
Geçirecegimiz akımı bilmemiz gerek.
Kablo uzunluğunu bilmemiz gerek
Kabloda ne kadar voltaj kaybı kabul edebiliriz bilmemiz gerek
Kablo iletkeninin cinsini bilmek gerek.
Bu tespitleri yaptıktan sonra gugul amcada pek çok formül yazan kıyı köşe var birini alır kesit hesabını yaparsın,kesitten çap bulursun ve mevcut kablo çaplarının ortalarında kalıyorsa bir üst çapı seçersin.Hepiciği bu.
Saygılar