0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. D.

Ynt: Webasto iklimlendirme Sistemleri
« Yanıtla #15 : Kasım 26, 2018, 17:35:01 »
Bir tanesinin kapatılmama nedeni cihaz güvenliği. Hepsini kapalı unutup cihazı çalıştırırsan kendi kendini imha edio alet.

*

S. Ş.

« Yanıtla #16 : Kasım 27, 2018, 00:32:24 »
18-19yy daki dibimizdeki endustri  devrimini kacirdigimiz icin pazar olduk , pipet de yetmedi herkes hortumlarini uzatti bize...

14 yilda Osmanli da yasananlar... 1901-1914

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Benzerlikler...yine kacirilanlar...

*

H. E.

« Yanıtla #17 : Kasım 27, 2018, 21:38:15 »
Semih bey,
kronolojik sırada bir hata var sanki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ş.

« Yanıtla #18 : Kasım 28, 2018, 06:09:07 »
Semih bey,
kronolojik sırada bir hata var sanki Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

1915  degil 1905 olucak

*

T. İ.

« Yanıtla #19 : Aralık 01, 2018, 13:22:27 »

Selamlar,

39 feet Beneteau teknemde Webasto 5500 kullanıyorum. Bas kamaraya hava gelmiyor, kıs yaşanıyor, ısınmıyor. Salonda ılıman bahar havası. Kıç kamaralarda yaz havası hakim.

*

A. D.

« Yanıtla #20 : Aralık 01, 2018, 13:29:00 »

Selamlar,

39 feet Beneteau teknemde Webasto 5500 kullanıyorum. Bas kamaraya hava gelmiyor, kıs yaşanıyor, ısınmıyor. Salonda ılıman bahar havası. Kıç kamaralarda yaz havası hakim.

Merhaba hortumları yönlendiren Y parçalar yanlış şekilde konumlandıysa dediğiniz yaşanır. Ya da bir yerde kırılma vardır debisi salona ancak yetiyordur. Yoksa 5500 39feet için yeterlidir.
*

T. İ.

« Yanıtla #21 : Aralık 01, 2018, 14:32:41 »

Alper Bey,

Özelden bana ulaşabilirseniz sevinirim.
*

M. E.

« Yanıtla #22 : Aralık 01, 2018, 22:08:29 »
Tolga kaptan muhtemelen Alper beyin belirttiği gibi hortumlarda bir sıkıntı olmalı.Trend Marinin konusunda uzman ekibi sorunu giderecektir.
*

M. T.

« Yanıtla #23 : Ocak 26, 2019, 20:36:09 »
Merhaba

Aranıza yeni katıldım. 5 seneden beri Webasto Türkiye de marine ve karavan departmanlarının satış müdürüyüm. (Daha evvelinde Türkiye distribütörlüğünü yapıyordum)
Ben, teknik ekibim ve tüm limanlardaki bayilerim soru ve görüşlerinizi bekleriz.
Pruvanız neta olsun...

Korsanim 35 feet 3 kamara Jeanneau so teknem var . Baş kamara ve salonu ısıtmak için Air top 2000 stc yeterli midir?
Saygılar
*

A. D.

« Yanıtla #24 : Ocak 27, 2019, 09:32:59 »
35 feet tekne için At2000 i önermem. Yetmeyecektir. Mesafe kısa değil her ne kadar 2 çıkış olsa da.
*

Ö. Z.

« Yanıtla #25 : Şubat 05, 2019, 09:01:06 »
Benim’de 35’ lik 3 kamaralı tekneme kurulu Air Top Evo 5500’üm var. 3 kamara ve salonda birer menfez var. Çok iyi ısıtıyor ve çok memnunum. Ama elektriksel bir sorunum var. Karadan elektriğe bağlı değil ve güneş panelleri üretim yapmıyorsa alet düşük voltaj uyarısı verip devre dışı kalıyor. Düşük voltaj uyarısı verdiğinde de akü monitöründe okuduğum değer 12.5 V’un altında olmuyor. Görünen o ki kablo uzunluğu ek vb. gibi sebeplerden cihaza ulaştığında voltaj minimum çalışma değeri olan 10.5 V’un altına düşüyor. Aküden cihaza rahat bir 6-7 m. kablo var. Bunun yarısında biryerde ek var, buraya sigorta konmuş. Ve burdan yine ayrı bir 3 m. kadar kablo kontrol paneline gidiyor. Ek yerinde ayrıca ucu boş bir dişi soket var. Cihazı çalıştırıp buradan voltmetre ile ölçünce akü monitöründe görünen  değerden daha düşük değerler ölçüyorum. (bu fark sabit değil ve dalgalanıyor. Kabaca monitöre göre 1 V eksik gösteriyor)

Bu bir hatalı kablolama mıdır? Kablo boyu sebebiyle oluşan kaybı dengeleyen bir alet bir cihaz var mıdır? Yada nebileyim, webastonun yakınına küçük bir akü koyup beslemeyi buradan mı yapsam? Bu aküyüde servis akülerine bağlasam?

Sent from my iPhone using Tapatalk
*

S. Ş.

« Yanıtla #26 : Şubat 05, 2019, 09:19:58 »
Benim’de 35’ lik 3 kamaralı tekneme kurulu Air Top Evo 5500’üm var. 3 kamara ve salonda birer menfez var. Çok iyi ısıtıyor ve çok memnunum. Ama elektriksel bir sorunum var. Karadan elektriğe bağlı değil ve güneş panelleri üretim yapmıyorsa alet düşük voltaj uyarısı verip devre dışı kalıyor. Düşük voltaj uyarısı verdiğinde de akü monitöründe okuduğum değer 12.5 V’un altında olmuyor. Görünen o ki kablo uzunluğu ek vb. gibi sebeplerden cihaza ulaştığında voltaj minimum çalışma değeri olan 10.5 V’un altına düşüyor. Aküden cihaza rahat bir 6-7 m. kablo var. Bunun yarısında biryerde ek var, buraya sigorta konmuş. Ve burdan yine ayrı bir 3 m. kadar kablo kontrol paneline gidiyor. Ek yerinde ayrıca ucu boş bir dişi soket var. Cihazı çalıştırıp buradan voltmetre ile ölçünce akü monitöründe görünen  değerden daha düşük değerler ölçüyorum. (bu fark sabit değil ve dalgalanıyor. Kabaca monitöre göre 1 V eksik gösteriyor)

Bu bir hatalı kablolama mıdır? Kablo boyu sebebiyle oluşan kaybı dengeleyen bir alet bir cihaz var mıdır? Yada nebileyim, webastonun yakınına küçük bir akü koyup beslemeyi buradan mı yapsam? Bu aküyüde servis akülerine bağlasam?

Kabloyu kalınlastırıp dırenci azaltın sonra iki taraftan kablonun bağlantı noktalarının kontak yuzeylerini artırın ve ıyıce temizleyip , sıkılayın ...gerilim düşümünü engellemenin ikinci yolu mesafeyi kısaltmak
*

A. D.

« Yanıtla #27 : Şubat 05, 2019, 09:50:41 »
akü ile cihaz arasına kesinlikle ek sigorta konmamalı kendi sigortası dışında.
*

Ö. Z.

« Yanıtla #28 : Şubat 06, 2019, 22:55:43 »
Zaten konmuş olan kendi sigortası. Cihazın kullanma kılavuzunda gösterildiği gibi nizami yapılmış görünüyor.

*

Ö. Z.

« Yanıtla #29 : Şubat 06, 2019, 23:11:20 »
Bugün tekrardan elektrik hattını kontrol ettim servis akülerinden başlayarak. Farkettim ki cihazı besleyen kablonun negatif ucunun kutup başı bağlantısı hafiften zedelenmiş. Söktüm yenisini yaptım.

Bunu söker takarken kutup başında, adı her ne ise kurşun başlığın da çok sağlam olmadığını farkettim. Onu da söktüm, eğdim büktüm törpüledim ve yerine bu kez sağlam şekilde oturtup sıktım.

Tüm bunları yaparken araya bir minik proje daha sıkıştırdım. Akü monitörüm var ama webasto çalışırken onun yükünü göstermiyor. Yani bağlantısını yapmamışlar. Hemen açtım akü monitörünün klavuzunu, oradaki şemaya göre bu yeniden yaptığım negatif bağlantı kablosunu ilgili yere taktım.

Sonra harici elektrik vede şarjı kapattım. Voltaj 12.5 V civarındayken de cihazı çalıştırdım. Tamamen soğuk olduğu için herhalde, ilk anda 20 A birden asıldı. Anladım ki bu soğukken ilk çalıştırma önemli. Neyse bir şekilde cihaz düşük voltaj uyarısı verip devre dışı kalmadan sorunsuzca çalıştı. Birkaç gün önce aynı voltaj değeri ile çalışmamıştı. Denemeye devam, umarım sorunu çözmüşümdür.