0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. Y.

Volant dişlisi marş sorunu
« : Haziran 18, 2019, 10:51:33 »
Merhabalar Yanmar 2 qm20 motorumun marş sisteminde volantın içerisinde dişli olmadığından dolayı dıştan monteli mataguzzi marş motoru ile çalıştırma yapılıyor. Sayın Abilerim bunu orjinal hale getirebilmek internette izlediğim 2qm20 motorlardaki gibi marşlı hale getirmek zormudur.Yardımcı olursanız çok sevinirim .Şimdiden çok teşekkürler.

*

B. Y.

Ynt: Volant dişlisi marş sorunu
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2019, 11:43:48 »
Sayın abilerim bakın motor bu ve marş dinamosunun bulunduğu  monte edildiği yerin içerisinde ki dişli yokmuş bu sebepten dolayı monte edilen marş dinamosu iş görmüyor ne yapılabilir bir yol gösterirseniz çok sevinirim Teşekkürler
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2019, 11:58:57 »
Volan sökülüp dişli takılacak, bu işi bilen bir otomobil motoru tamircisi ile görüşmelisiniz.

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Haziran 18, 2019, 12:16:19 »
Volan sökülüp, dişli üzerine çakılacak. Uygun çapta dişli bulunup ısıtılır ve volana sıcak geçirilir.

*

N. D.

« Yanıtla #4 : Haziran 18, 2019, 12:30:50 »
Geçen yaz , ben teknemdeki Lombardini motora bu uygulamayı yaptım ama işi bilmediğim için hazır set aldım , dişli geçirilmiş volant setin içindeydi.  Bendeki sette , şarj dinamosu da volantın içine koyuluyor. Böyle bir sistemi tavsiye etmem , bence hiç değiştirmeyin , dışardan ikili bir kasnak olsun , hem şarjı hem marşı ona bağlayın , bir sorun olduğunda şarj dinamosuna müdehale kolay olur.

*

B. Y.

« Yanıtla #5 : Haziran 18, 2019, 13:43:36 »
Anlamadığım internetten izlediğim tüm 2qm20 motor videolarında marş dimosu mevcut .benim motorumda ise bu bölgede dinamo takılması için yer var fakat kapakla kapalı  ustam baktığında da içerisinde volant dişlisi yok dedi .yapılabilirmi dediğimde ise üstü kapalı bir sürü şey dedi anlayamadım.