0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. S.

Vardevela teli ve Puntel
« : Ağustos 06, 2015, 12:49:49 »
Selam,
Değişmesi gereken yaklaşık 10 mt. vardevela teli (beyaz plastik kaplı) ve bir puntelim var...

- Puntel her marka teknenin standartmıdır ? Değilse Beneteau' nun ki Tezmarinden mi alınmalıdır ?
- Kromcu punteli keser ek yaparım belli bile olmaz dedi ama içime sinmedi ... Sadece tek puntel için 250 tl istedi tamirata... yenisi kaça ki ?
- Telleri ucuza nereden alabilirim ve sonlandırmalarını nasıl yaparım ? sanırım özel bir alet gerekiyor...

Teşekkürler

*

T. A.

Ynt: Vardevela teli ve Puntel
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2015, 13:00:46 »
karaköyden üzeri epoksi kaplı puntel telini bulabilirsiniz .sonlandırmaları da aynı yerde alabilir ve yıldıxz uçlu tornavida ile uzerlerinden zımbalarsınız
puntel kaynağı için ben tekneme yaptırmıştım adam öyle bir kaynattı ve polisaj attı ki şaşırdım...sanki yekpare parça
iyi bir usta ise iyi sonuç verecektir. 250 tl biraz pahallı

*

S. Ç.

« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2015, 13:16:05 »
5mm. beyaz kaplı vardavela teli 7 tl/ m., Tel başı vidalı tanesi 15 TL. ,bunu tele uygulama ve birleştirme (sıvama) tanesi 15 TL.  Yani 10 mt lik bir vardavela teli takmaya hazır 130 TL ye mal oluyor..
Yer: Yanmar motorun sol yanındaki mağaza.Hüdai bey ve oğlu Kürşat.

Marinada M2 firması bu işle uğraşıyor..istediği fiyat için..isterseniz size tekneyi verim..dersin yinede fiyat al..Yada bizim Arif halleder bir ara sana göndermiştim.. kolay gelsin.

*

M. E.

« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2015, 13:35:41 »
İyi bir kromcu kesip ek yapar ve gerçekten çıplak gözle anlamak için bayağı detaylı inceleme gerekir.
Doğru demiş. Fiyat konusu abartmış biraz, alternatifleri deneyin derim.
Yenisi nereden bulunur bilmiyorum, iyi bir kromcu yenisini imal edebilir.
Teller tüm büyük marin mağazalarda bulunur.
Uçlar için  norsmen veya baskı pres olabilir. Harici alternatifi sıvama terminal.
Bu tip terminaller için Sütlücede Cemil Dönerkaya olabilir.
Bu arada tekne nerede?

*

M. Ö.

« Yanıtla #4 : Ağustos 06, 2015, 14:23:25 »
Aynen serdar korsanin dedigi gibi fiyat.
Gerisinden uzak durun.
Krom kaynagı sanıldığı gibi zor bir olay degil.
Açın youtube a bakın.

*

Ş. K.

« Yanıtla #5 : Ağustos 06, 2015, 14:30:32 »
Uzaya roket göndermekte !  düğme ve parmak..
*

A. S.

« Yanıtla #6 : Ağustos 06, 2015, 15:36:26 »
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.
Bu bilgiler benim için son derece yeterli.
Zaten Serdar abim benim teknenin yerini de bildiği için (aynı pontondayız) direk doğru hedef adresi vermiş...

Tekrar teşekkürler...
Selamlar..
*

H. A.

« Yanıtla #7 : Ağustos 07, 2015, 14:07:24 »
Vardevela tellerini Didim'de bu sene komple değiştiler.Orjinal telleri keyiften 6 sene sonunda değiştiydim,yeni takılanlar herhalde yerli mallarıydı,ilk sene berbat ve üzerleri yapışkan oldular.
Değiştiğiniz tellerin kaliteli bir şey olduğundan emin olmadan değiştirtmeyin sakın.
Selamlar
*

S. Ç.

« Yanıtla #8 : Ağustos 07, 2015, 14:32:37 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Vardevela tellerini Didim'de bu sene komple değiştiler.Orjinal telleri keyiften 6 sene sonunda değiştiydim,yeni takılanlar herhalde yerli mallarıydı,ilk sene berbat ve üzerleri yapışkan oldular.
Değiştiğiniz tellerin kaliteli bir şey olduğundan emin olmadan değiştirtmeyin sakın.
Selamlar

Halil korsan doğru söylemiş..esas parayı uçlarındaki hikayeler ve onların montajı tutuyor..
*

A. S.

Vardevela teli ve Puntel
« Yanıtla #9 : Ağustos 07, 2015, 19:12:13 »
Evet bu uyarıyı bir arkadaşım da yapmıştı. Dikkat edeceğim. Teşekkürler
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2015, 19:12:31 Gönderen: Ahmet Solmaz »
*

M. D. Y.

« Yanıtla #10 : Eylül 07, 2015, 12:49:28 »
     Selamlar,
İstanbul'da vardevela telini yaptıran arkadaşlar,nerede yaptırdılar,önerecekleri bir yer var mı?