0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. T. K.

Akü tavsiyesi
« : Haziran 26, 2020, 19:38:34 »
Değerli kaptanlar, ne alacak ne yapacak olsam Gezgin Korsan’a sormadan yapamam. 2017 yılı Mayıs ayında aldığımda teknemde 2 adet 225 amper Mutlu akü mevcuttu. Nezaman alındığı hakkında yani 2017 öncesini de hızlı alışverişte sormamıştım. Güneş paneli ile şarj olan aküler gün sonu ile birlikte hızla güç kaybediyor artık. Şu anda Karacasöğütteyim. Aküleri değiştireyim istiyorum. Jeller biraz bütçeyi sarsıyor. Alternatif önerilerinize ihtiyacım var. Sağlıkla kalın...

*

N. Ö.

Ynt: Akü tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2020, 20:20:33 »
Nevzat bey bu konu şimdiye kadar birçok kere tartışıldı, arama yaparsanız epeyce bilgi bulabilirsiniz.

Ama hatırlayabildiğim kadarıyla ortak bir sonuca varılamıyor, bütçeler ve beklentiler farklı olunca tercihler de farklı oluyor.

Benim kişisel tercihim sulu kurşun asit akülerden (kamyon aküsü tabir edilen) yana.

Evet deep cycle filan değil ama her türlü şart altında çalışıyorlar, hassas değiller, ucuza heryerden temin edilebiliyorlar vs, vs...

Kolay taşınabilmesi ve yerleştirilebilmesi için 180Ah olanlardan bir bank oluşturarak kullanıyorum.

Bir de bu vesile ile birkaçyüz liraya alınabilen basit bir akü test cihazı (AVO metre değil) bulundurmanızı tavsiye ederim. Böylece arıza halinde elektrik ustalarının hemen akülere çamur atmasını önlemiş olursunuz. Veya gerçekten birisinin arızalandığından şüphelenirseniz test edip , arızalı olanın kutup başını söker ve diğerleriyle bir süre daha keyfinizi kaçırmadan devam edebilirsiniz.

*

B. T.

« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2020, 21:31:52 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Değerli kaptanlar, ne alacak ne yapacak olsam Gezgin Korsan’a sormadan yapamam. 2017 yılı Mayıs ayında aldığımda teknemde 2 adet 225 amper Mutlu akü mevcuttu. Nezaman alındığı hakkında yani 2017 öncesini de hızlı alışverişte sormamıştım. Güneş paneli ile şarj olan aküler gün sonu ile birlikte hızla güç kaybediyor artık. Şu anda Karacasöğütteyim. Aküleri değiştireyim istiyorum. Jeller biraz bütçeyi sarsıyor. Alternatif önerilerinize ihtiyacım var. Sağlıkla kalın...

Sulu tip olarak İnci 200 amper, yuasa 225 amper deep cycle cargo ürünü (İnci yuasa üretimi) olarak satışta bulabilirseniz tavsiye ederim.

*

Z. K.

« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2020, 23:29:29 »
Emre bey,kendisi Marmariste gerekeni yapar hatta tekneye kadar servis verir.Fiatlarıda uygundur selamımı söyleyin.Tel:0545 5954949.

*

N. T. K.

« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2020, 15:26:27 »
Zeki Kaptan’ın önerdiği Marmaris İstanbul Akü’den Emre Beyden, Bülent Kaptan’ın önerdiği İnci Yuasa 225 amper 2 adet aküyü 2.700 ₺ olarak tedarik ettim. Yaklaşık 60 kg aküler tarafımızca taşınarak monte edildi. Çalışır vaziyete getirildi. Önerileri ve mesajları için Sevgili Gezgin Korsan Ailesine teşekkürler. Böylece bir fasıl kapanmış oldu.👍
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2020, 15:27:52 Gönderen: Nevzat Tamer Karataş »