0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ş. K.

Teknenizdeki can yelekleriniz yeterlimidir ?
« : Ağustos 17, 2014, 20:20:26 »
Merhaba korsanlar Teknenizde can yeleği kesin vardır da sayısı yeterlimidir sizce Hani bazen eskir kaybolur düşer falan bir ara alırız deriz ya Hatırlatalım dedik eğer can yeleğiniz varsa yada mevcut yeleklerinizi yenisiyle değiştirmek isterseniz şişme can yeleği düşünürmüsünüz korsanlar? Şu ana kadar okuduklarınız size bir reklamı andırabilir belki ama değil şükür. Belki korsanlar uygun görürse korsan dükkanında üzerinde gezgin korsan ve tekne ismi yazılabilen şişen can yelekleri satışa çıkabilir.Sizde bu reklamı tekrar okuyabilirsiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Peki bu şişme can yelekleri beğenenler veya beyenmeyenler olarak bir anket yapsak sizce ortaya ne çıkar. Klasik can yeleklerin modası hala devammı eder yoksa hafif yer kaplamayan pratikte üstümüzde taşıyabileceğimiz şişme can yeleklerimi? Her ikisini kullanan korsanlarımız vardır sanırım. Görüşlerini bizimle paylaşabilirlerse korsan arşivimize güzel bir şey eklemiş oluruz. Birde bakmışınız ki ithalatçı bir korsanımız öncülüğünde bir konteynır şişme can yeleğini korsan dükkanından satın alırken kendimizi buluruz. saygılar
« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2014, 20:21:32 Gönderen: Şerafettin Kolcu »

*

A. Ç.

Ynt: Teknenizdeki can yelekleriniz yeterlimidir ?
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2014, 20:34:57 »
şişme can yelekleri tekne üstündeyken kolay gibi görünse de özellikle eski modellerin sıçrayan su ile şişebildiği unutulmamalı. Yine de özellikle sportif yelkenciler için uygun gibi görünüyor. Tekne batma aşamasına gelmedikçe can  yeleği yerine emniyet kemeri daha doğru görünüyor. Böyle düşününce klasik can yeleği taşımak en uygunudur. Şişme can yeleği 150N'lik olmaldır, daha azı sizi denizde sırt üstü çevirip başınızı yeteri kadar su üstünde tutamayabilir. Aslında eskiden sadece bir tek can yeleği standardı vardı. Şimdi ise her yüzdürme yardımcısı can yeleği diye adlandırılıyor.

*

Ş. K.

« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2014, 21:20:52 »
Görüşleriniz için teşekkür ederiz Ahmet kaptanım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Güzel ve önemli bir konuya temas ettiniz. Güvenlik kemerleri  evet başlı başına bir konu açıkçası bana hiç kullanmak nasip olmadı.Oturup biraz okuyalım. Herkesçe malum temel eğitimlerde mecburen takmıştık. Hatta bir şişme botu yelkenliye çevirme maceram var ve haliçte yelken seyrim varki o botta kullandığımız 4 ad can yeleği hala saklarım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Anlayacağınız teknem yok ama  4 can yeleğim hazır. Hatta tekne ismine de kayıtlılar keratalar. Gelelim konumuza  bakın benim teknenin! can yelekleri şimdiden hazır ya sizinkiler tammı korsanlarım? Siz manuel veya otomatik  şişen can yeleklerimi yoksa geleneksel olanlarımı tercih edersiniz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap? Korsanlar arasında ciddi bir can yeleği açığı olduğunu fark edersek te ona göre toplu uygun bir çözüm arayışına girebiliriz. Örneğin ihtiyacı olanlar veya değiştirmeyi düşünenler taleplerini birleştirebilirler.

*

C. G.

« Yanıtla #3 : Ağustos 17, 2014, 21:25:59 »
Bende can yelegi yok hic  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ş. K.

« Yanıtla #4 : Ağustos 17, 2014, 21:36:07 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bende can yelegi yok hic  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bendekileri vereyim diyeceğim kaptanım bir araya gelirsek inş ama kağıdında tekne ismi yazması gerekiyormuş. Aldığım dükkan evrak düzenlerken benden bir isim istemişti bende sallamıştım. Senin için isim sorun olmazsa yada teknenin ismini can yeleğinin ismi yaparsan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap neden olmasın kaptanım biliyorsun sana can yelekleri feda olsun Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Eyvaah yine özelden yazacaktık.Cüneyt kaptanım bunu duymasın şimdi buraya damlar  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bekliyoruz kendilerini. Şaka bir yana severiz kaptanımızı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Ağustos 17, 2014, 21:40:13 »
Her teknede teknede bulunanların sayısı kadar  can yeleği olmalı. Çocuklar için uygun boyutta ayrı yelek olmalı. Türk kuralları balıkadam giysisi (sanırım neofren olanları) olanlar için can yeleği gerekmez diyor ama bana göre giysi, can yeleği değildir. Sizi su içinde yüzdürür ama sırt üstü yatırıp başınızı su üstünde tutamaz, çabalamanız gerekir.
*

H. M.

« Yanıtla #6 : Ağustos 17, 2014, 22:12:10 »
Ahmet korsanim gercekten degerli bir bilgilendirme, tesekkurler.
*

U. K.

« Yanıtla #7 : Ağustos 17, 2014, 23:24:13 »
Şerafettin korsanim,
Lutfen rica ediyorum. Sorunuzu kisa ve net sorun, agdali ve uzatmali cumleler takip etmeyi cok zorlastiriyor.
Simdi teknede kac can yelegi olmasiyla uzeri gezgin korsan baskili bir konteyner yelegin ne alakasi var?
*

Ş. K.

« Yanıtla #8 : Ağustos 18, 2014, 00:47:22 »
Umut kaptanım hatırlatmalarınıza tebessüm ederek sizi selamlıyorum. Bazı korsanlar arasındaki kırgınlığın hepimizi gerdiğinin farkındayım. Bazı topiklerin up uzun olmasındanda anlaşılıyor durum. Oku oku yine başa dönülüyor. Moderatör olarak durumdan sorumluluk hissediyor ve canınız sıkılıyodur belki ama tatlı canınızı üzmeye değmez bence. Benim meşhur ağdalı konuşmalarıma gelince ; yaş bende 42 ünv mezunuyum ve 120 senedir doğma büyüme sülalece İstanbulluyuz. Belki çok yazıyorum ama doğal yazdığımı düşünüyorum. Ahlak ve dil kurallarına uyulduğu müddetçe yazıtların edebi yönünün takdirinin okuyucuya bırakılmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum.Sizcede öyle olmalı değilmidir. Yinede tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Belli bir yaştan sonra bazı şeyler değişmiyor malesef okuyanlarım kusura bakmasınlar. Can yeleği hatırlatmasının eksiklerimizi tamamlamaya faydalı olacağını düşünüyorum.Eğer gerçekten çok talep olursa Gezgin korsan yönetimi de uygun görürse korsan dayanışmasıyla bu eksiğinde üstesinden gelinebilir değilmi kaptanım.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2014, 00:49:55 Gönderen: Şerafettin Kolcu »
*

Ç. G.

« Yanıtla #9 : Ağustos 18, 2014, 09:17:54 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Her teknede teknede bulunanların sayısı kadar  can yeleği olmalı. Çocuklar için uygun boyutta ayrı yelek olmalı. Türk kuralları balıkadam giysisi (sanırım neofren olanları) olanlar için can yeleği gerekmez diyor ama bana göre giysi, can yeleği değildir. Sizi su içinde yüzdürür ama sırt üstü yatırıp başınızı su üstünde tutamaz, çabalamanız gerekir.

Çok doğru, neopren elbise mantar gibi yüzdürür ama bu konuda hiç güvenmemek lazım, o bizim için bile bir kendinden geçme durumu olduğunda yüzeyde bile bu dünyayı terketmemize yardımcı olabilir, o yüzden ağırlıkları daha dikkatli yerleştiriyoruz... Özellikle nefesle dalış yapanlar buna daha çok dikkat etmeliler...
Benim ekibine katıldığım teknede klasik tipte can yeleği var, komut geldiği zaman giyiyoruz.....