0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. . E.

Teknemi polyurea ile kaplamaya karar verdim.
« : Şubat 24, 2019, 17:57:06 »
arkadaşlar selam. teknemi polyurea ile kaplamaya karar verdim. gerekli araştırma ve görüşmeleri yaptım. havalar biraz düzelsin ahşaplar kurusun hemen başlayacağım. gelişmeleri fotolarla sizlerle paylaşırım. daha önce tecrübesi olan arkadaşlar varsa bilgi ve önerilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

*

Y. S. .

Ynt: Teknemi polyurea ile kaplamaya karar verdim.
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2019, 18:20:38 »
Merhaba hikmet kaptanım geçen sene Yanımda bağlı olan teknenin sahibi kaplattı gayet güzel oldu hatta dayanımı ahşaba göre kat kat arttı ki benim fiber yelkenli fırtına da tonozdan koptu onun tekneyi 1 saat dövmüş güvertede iki cam kırıldı su üstünde hiç birşey olmadı
Sadece ahşabın aralarını iyi doldurun poliure çok aralıklarda yeterli olmuyor artı olarak o teknenin içinede pü köpük kaplattı size kolay gelsin

*

H. . E.

« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2019, 18:31:15 »
sayın yalçın kaptanım bilgi için teşekkür ederim. özel kullandığım yelkenli için değil, işletmekte olduğum 15 mt. ticari gezi teknesini kaplatacağım.  umarım sonuç iyi olacak. çünkü pahalı bir ürün. ama değecek inşallah. yapım aşamalarını buradan fotolarla paylaşacağım. merak eden arkadaşlar için de kaynak olur.

*

H. E.

« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2019, 23:34:39 »
Merakla bekliyoruz.

*

R. E.

« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2019, 00:16:58 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Merakla bekliyoruz.

Ben kaygıyla bekleyenlerdenim..
Umarım yanılıyorumdur..
Bir tane gördüm polyurea ile kaplanmış tekne..

Aklıma gelen tek şey, rızanız varsa tecavüz davası açılamıyor..

*

H. . E.

« Yanıtla #5 : Şubat 25, 2019, 00:38:25 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap geçenlerde 2 tekne inceledim yunanistan da kaplama yapılan. 3-4 sene önce kaplanmış ve çok iyi durumdaydı. ayrıntıları görüştüm.  işin inceliği şu. doğru malzeme, doğru işçilik.  bu malzemenin su deposu için olanı, beton için olanı, ahşap için olanı, uv olanı, zemin kaplama olanı vs. gibi birçok değişik ürünü var. armuz dolgu macunu ile kaplama macunu arasındaki fark gibi.  umarım doğru malzeme ve doğru işçilik ile iyi sonuç alacağım.
*

Ö. T.

« Yanıtla #6 : Şubat 25, 2019, 02:17:45 »
Yapmayın bence.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. . E.

« Yanıtla #7 : Şubat 25, 2019, 10:50:48 »
sayın öcal kaptanım neden yapmayın dediniz.
*

Ö. Ç.

« Yanıtla #8 : Mart 26, 2021, 15:30:51 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
sayın öcal kaptanım neden yapmayın dediniz.

Kaptanım merhaba,
Bu kaplama işi nasıl oldu, sonuçlar iyi mi ?
*

M. T.

« Yanıtla #9 : Mart 26, 2021, 19:39:04 »
Bu işi genelde ülkemizde teras kaplamaya, zemin kaplamaya yönelik uyguladıkları için tekneye atma becerileri yunanistandaki teknelere oranla orantısız olacaktır. İnşallah usta işi tam manasıyla bilen bileği sağlam birisidir.