0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. D.

Ynt: teknede yüksek elektrik ihtiyaçlarını karşılama üzerine ...
« Yanıtla #135 : Aralık 22, 2021, 20:07:08 »
   Ben 6-7 yıl önce Ali Baba dan almıştım, çok ucuzdu ve 8 farklı çapta jack'ıyla birlikteydi. Çok iyi iş gördüğünü söyleyebilirim.
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2021, 20:16:29 Gönderen: Erdal Duran »

*

A. Ç.

« Yanıtla #136 : Aralık 22, 2021, 20:24:53 »
Selanik pasajında en üst kat veya bir altındaki kattan dizüstü için birden çok şarj cihazını değişik zamanlarda aldım, fiyatlar oldukça makuldü hatta makulün bile altında idi. En son aldığım model, basit bir çok kademeli anahtar ile 18-22 volt arasında değişik kademelere ayarlanabiliyordu ve çıkışı için tüm markalara uyumlu bağlantı adaptörleri vardı. Elektronik eşya merkezinden çıktıktan sonra özellikle başka şehirlere giderse fiyatları çok şişiyor.  Aynı yerden 150-300 W aralığında 220V invertör de almıştım. Bu küçük invertörler neredeyse daha çakmak çıkışına takmadan bozuluyor.

*

E. D.

« Yanıtla #137 : Aralık 22, 2021, 20:35:25 »
   Resmini de ekliyorum.
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. G.

Ynt: teknede yüksek elektrik ihtiyaçlarını karşılama üzerine .…0w
« Yanıtla #138 : Aralık 22, 2021, 21:42:11 »
Teşekkürler.

Özgür Kaptan
Başka bir cihazda daha önceden bakmıştım o uygulamanıza. Baya zaman geçti yeniden bakacağım android tel bulunca.

Planım Mayısa kadar İstanbul , Mayıs - Ekim sonu arası Ege ,Akdeniz planım. Siz sanırım 1ya da 3 gibi diyorsunuz.

Ahmet Kaptanım

Evet laptop dışında 220v ihtiyacim olmayacak gibi bu konuda çokça bahsi  geçen kahve ihtiyacını moka pot ile karşılayacağım kahve makinası 220’ye bağlanırsak kullanırım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Erdal kaptanın örnek verdiği adaptör için baktım şimdi Aliexpess’den bu herhalde uygun olur. Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap laptopum da 60w zaten.

Benim 2x120w yumuşak paneller 5x80 amper aküleri doldurmaz değil mi ? Motor mümkün mertebe az kullanmayı düşünüyorum ama gördüğüm her gün bir şekilde motora iş düşüyor az da olsa.

*

A. Ç.

« Yanıtla #139 : Aralık 22, 2021, 23:09:55 »
Bu cihaz sanırım 5 V çıkışlı, bir çok tablet ve cep telefonları bu voltajla şarj oluyor, Erdal Duran'ı resmini koyduğu cihaz ise 18 veya daha yüksek voltajlı yani özellikle Windows işletim sistemli bizim eskiden tanıdığımız diz üstü cihaz şarjı için. satın almadan önce cihazınızın şarj cihazının özelliklerine kendi kutusu üzerinden veya internetten bakmanızı öneririm.

*

A. G.

« Yanıtla #140 : Aralık 23, 2021, 00:44:09 »
Ahmet kaptanım benim yolladığımın Output 1 çıkışı için 15 v 20v / 3a değerleri de var bu zaten USB C  için ki bana gereken de  bu,laptop için gereken 60 Watt böyle yazıyor 20vX3A= 60 Watt yapıyor adaptör üzerinde yazan bilgi doğruysa iş yapar sanırım. Bakıyorum bir kaç cihaza daha.
*

A. G.

« Yanıtla #141 : Mart 11, 2022, 22:34:00 »
Şu linkteki cihazı aldım kablosuyla beraber MacBook şarj ediyor umarım uzun ömürlü olur.

Look what I found on AliExpress
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. D.

« Yanıtla #142 : Mart 14, 2022, 17:09:50 »
Bilgisayarda voltaj çok önemli. Sadece watt a takılmayın. Düşük voltajda işlemciyi çalıştırıp yakabilirsiniz sıcaklıktan dolayı. Sadece watt a bakmayın. Oyun delisi biri olduğum için simracing de yarışırken sürekli log alıyorum ekran kartının fiyatı 35 bin lira olduğu için.. Ekran kartının ve işlemcinin sıcaklıkları akşam yarışlarında her zaman daha yüksek oluyor. başka cihazların kullanımı arttığı için voltaj düşüyor otomatik olarak işlemci ve ekran kartı daha fazla ısınıyor. Masaüstü bilgisayarda onları dengeleyecek soğutma sistemleri mevcut ama dizüstü bilgisayarlarda standart soğutucular var.
*

S. D.

« Yanıtla #143 : Mart 14, 2022, 19:35:41 »
Sanırım cihazın amaci bilgisayarı çalıştırmaktan ziyade invertöre gerek kalmadan şarj etmek.
*

A. G.

« Yanıtla #144 : Mart 16, 2022, 01:22:55 »
Aynen,inventor kullanmadan şarj etmek için aldım.