0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Z. T.

Ynt: Teknede Elektrik
« Yanıtla #30 : Mayıs 07, 2012, 23:24:33 »
Hakkı korsanım ellerine sağlık. Güzel olmuş  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. Ö.

« Yanıtla #31 : Mayıs 08, 2012, 00:57:21 »
Hakkı abim ellerine sağlık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #32 : Mayıs 08, 2012, 09:25:30 »
Hakkı Korsan,
Elinize sağlık. Şimdi çıkardığım sonuç şu: tam kapalı aküler uygun değil. Yani "Bakım Gerektirmeyen Akü" diye satılan bildik aküleri kullanmamalı mıyız?

*

M. B. A.

« Yanıtla #33 : Mayıs 08, 2012, 09:29:23 »
Elinize sağlık Hakkı korsanım.

*

H. A.

« Yanıtla #34 : Mayıs 08, 2012, 13:23:13 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hakkı Korsan,
Elinize sağlık. Şimdi çıkardığım sonuç şu: tam kapalı aküler uygun değil. Yani "Bakım Gerektirmeyen Akü" diye satılan bildik aküleri kullanmamalı mıyız?

Evet bu sonuç çıkıyor, aslında se rvis aküsü için en uygunu traksiyoner aküler. Ben 3 yıldır  fuarda bir elektronik mùhendisinin tavsiyesi ile kullanıyorum , (özelden marka verebilirim)geçen gün bomelerini ölçtürdüm, ilk günkü gibi. Deniz çingenesi kitabının yazarı da yıllar  önce dùnya turuna çıkarken  forklif akülaerini tercih ettiğini gerekçesi ile kitabında yazıyor.

*

E. Ş.

« Yanıtla #35 : Mayıs 08, 2012, 14:59:01 »
Hay allah

Bunu ben yazmıştım,yanlış hatırlamıyorsam

hatta (akü   konusuna ek) başlıklı bir devamı da olacaktı
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2012, 15:03:11 Gönderen: Erol Şar »
*

Ş. B.

« Yanıtla #36 : Mayıs 08, 2012, 15:03:00 »
Ben bu Hakkı korsanın yazısını bir yerler de okudum diyordum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap şimdi Erol korsanım söyleyince hatırladım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ş. B.

« Yanıtla #37 : Mayıs 08, 2012, 15:09:17 »
Ben bu Hakkı korsanın yazısını bir yerler de okudum diyordum  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap şimdi Erol korsanım söyleyince hatırladım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Sizin Mehmet Erem korsanla yaptığınız bilgi veren bir sitede mi burada mı onu hatırlayamadım
*

E. Ş.

« Yanıtla #38 : Mayıs 08, 2012, 15:11:35 »
Burada forumda

Teknede Elektrik ve Akü Konusuna Ek başlıklarıyla idi

« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2012, 15:23:42 Gönderen: Erol Şar »
*

H. E.

« Yanıtla #39 : Mayıs 08, 2012, 15:30:27 »
Hakkı Korsan siteden almamıştır herhalde yazıyı. Buradan alıp birileri yayınlamış ve dönüp dolaşıp geri mi gelmiş acaba?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. A.

« Yanıtla #40 : Mayıs 08, 2012, 15:36:22 »

bu güneş panelleri uygunmudur.ve,veya daha ucuza nereden temin edilebilir
*

E. Ş.

« Yanıtla #41 : Mayıs 08, 2012, 15:38:21 »
Hakkı Korsan siteden almamıştır herhalde yazıyı. Buradan alıp birileri yayınlamış ve dönüp dolaşıp geri mi gelmiş acaba?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Eh artık bunun cevabını Hakkı korsan verir herhalde
*

H. E.

« Yanıtla #42 : Mayıs 08, 2012, 15:53:57 »

bu güneş panelleri uygunmudur.ve,veya daha ucuza nereden temin edilebilir

Ben de merak ediyorum ama içim bir türlü ısınmadı o matafora gibi kıça yapılan destek platformuna. Teknenin tüm aerodinamiğini, estetiğini bozuyor bana göre. Elastik ve üzerine basılabilen bir çözüm araştırıyorum. Neden teak yerine solar hücre kaplamayalım ki? Kaydırmaz özellikli solar panel olsa ne kadar kolay halledilecek işler. Bu paneller evlerin çatılarına, bahçeye vb. konmak için üretilmiş. Biraz estetik yahu!
*

H. A.

« Yanıtla #43 : Mayıs 08, 2012, 18:07:17 »

[/quot
[/quote

Erol korsanım yazının sana ait olduğunü dışarıdaydım, Meremin  telefonundan öğrendim, senden çok özür diliyorum ama inan benim pekte suçum yok, durum aynen aşağıdaki şekilde gelişti:
Dün Ferhat Ùnsalan korsan bu yazıyı bana internetten gönderdi, çok hośuma gitti ve beğendim, daha önce ipade gelen bir yazıyı hič Gezgin korsana aktarmamıştım, oğlumdan rica ettim, deneme mahiyetinde bu yazıyı aktardïm. Bu sabah eline sağlık mesajları gelince Ferhat korsanı aradïm, 'abi herkez beni tebrik ediyor sen o yazıyı nereden aldın söylede ačıklayalım dedim. Ferhat korsanda sanırïm Mehmet Ünsalan korsandan geldi ben araştırıp sana dœnerim dedi. Şu ana kadarda bana dönmedi. Dönmüş olsaydı yazïnın sahibi śu kiśi ben buraya aktardïm diye yazacaktım.
Erol korsanım eline sağlık , süper bir yazı, tekrar özür diliyor, gözlerinden öpüyorum.

*

M. B. A.

« Yanıtla #44 : Mayıs 08, 2012, 18:10:25 »
Erol abi senin yazı bayağı bir dolaşıyor demek internette Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Yazanların da yeniden paylaşanların da eline sağlık...