0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Ü.

Ynt: tekne sobası
« Yanıtla #30 : Aralık 15, 2015, 17:59:15 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
1990 ların efsanesiydi Japon sobası. Yakıt bulmak  problemdi hep,  ayrıca piyasada satılan gaz yağı koku yapar bu tip sobalarda.
Bizim tükkanda kullanırdık 89-90 lar falan gaz almaya hep beni gönderirlerdi.Geçmişe gittim bir anda.

*

Ö. K.

« Yanıtla #31 : Aralık 15, 2015, 20:22:18 »
Ayrıca havalandırılımayan ortamda ciddi rutubete sebep olurdu.

1990 ların efsanesiydi Japon sobası. Yakıt bulmak  problemdi hep,  ayrıca piyasada satılan gaz yağı koku yapar bu tip sobalarda.

*

K. T.

« Yanıtla #32 : Aralık 16, 2015, 08:59:50 »

Ürün budur abi , 20 litre gaz ile okyanus geçilir... Hem emniyetli , delme derdi yok. Yer kaplamaz. Acayip ısıtır , şık...

kıvanç korsanım firmayı aradım 40m2 olan 1000 tl şömine tip diğeri 1350 tl
60 mt2 olan sarsıntıda gazı kesiyormuş tekne için pek uygun değil gibi

Kemal korsan'ım arkadasım yakın zamanda çok daha uyguna aldı... Aldıgı yeri öğreniyim... Ayıca seyir halinde pek bişey diyememde limanda marinada veya çapa'da sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum...

*

H. E.

« Yanıtla #33 : Aralık 16, 2015, 09:55:04 »
Bu odun sobasından ben de bir tane edinmek isterim.

*

E. B.

« Yanıtla #34 : Aralık 16, 2015, 10:33:39 »
Efendim dudullu da bir emayeci buldum. Can korsan benden ölçü ve model beklemekte. Muhtemelen kare ve saçtan imal edilecek. Can korsanımın verdiği biligiye göre bağlantılar da yine ısıya dayanıklı macun ile sıvanacak. amaç hiç bir durumda tütmemesi. Estetik önemli tabi. O yüzden ısıya dayanıklı cam pencere mutlaka olacak. Üzerinde mutlaka bir koruma ve üzerinde çay kahve yapabilelim istiyoruz. Renk olarak kırmızı düşünüyorum. Sonuçta teknede yanan bir odun sobası olacak ve dikkat çekici olmalı. altında metal bir tepsi olmalı diye düşünüyorum. Tepsi klasik Tür işi de olabilir. Ancak önünde bir korkuluk bile düşünülebilir.

Geloooorrr..

Emre ve Hakan Erim ile birlikte 8 ettik galiba . Zannettiğimizden kısa sürede bitiririz diye düşünüyorum.

*

S. G.

« Yanıtla #35 : Aralık 16, 2015, 11:31:32 »
Odun sobasından ben de bir tane rica ediyorum .
*

H. . E.

« Yanıtla #36 : Aralık 16, 2015, 11:36:42 »
Ersin korsanim
Sabadan bende isterim 1 adet
*

C. G.

« Yanıtla #37 : Aralık 16, 2015, 11:37:58 »
Boke,

5 adet te bana yaz.
*

H. A.

« Yanıtla #38 : Aralık 16, 2015, 11:59:54 »
Boke,

5 adet te bana yaz.

Cenk korsanim yilbasi icin hediye  paketi hazirliyorsunuz herhalde  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

E. B.

« Yanıtla #39 : Aralık 16, 2015, 12:16:41 »
ha ha ha .. Cengo bu belli mi olur. ?

Cengo kafa buluyor nah yaparsınız diye..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. G.

« Yanıtla #40 : Aralık 16, 2015, 12:23:08 »
hahahaha yapın 5 tane alacagım
*

S. Z.

« Yanıtla #41 : Aralık 16, 2015, 19:11:29 »
Vayyy, bu konuyu kaçırmışım,,, beni de eklersen sevinirim Ersin... (tabi ki Cengo 5'in 1'ini bana hediye etmiyecekse Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )
*

Ö. T.

« Yanıtla #42 : Aralık 16, 2015, 19:27:25 »
Bi yapın bakayım ,güzel olursa bende alırım bir tane Cengo dan.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. U.

« Yanıtla #43 : Aralık 16, 2015, 21:13:54 »

2001 yılıdan bu güne kış aylarının çoğunu Evim dışında teknemde yaşamaktayım...
   Şu anda Gökova da kışlaktayım...Hiç bir ısıtıcım yok tekne içi 18.5 derece....
    Gökova da en soğuk gün de 11-12 derece olabiliyor..O zamanlarda çay -kahve veya sıcak bir içecek için ocağı yakıyorum ....
    Bir kaç dakika tekne 20 derece oluveriyor....
    Tüpgaz sobası almıştım başlangıçta koku yapıyordu vaz geçtim...Dünya turu yapmış tekne komşuma gece misarifligine gittiğimde
   tüpgaz sobasını yakar idi hoşumada gider idi..ama teknesi saç..izalasyonu......
   Eğer tekneniz izalasyonu iyi ve 16 derece atına inmiyor ise ısı sorun yoktur...
   İniyor isede çay-kahve yapın yada oçağı boş yakın tekne hemen ısınır...
   Bir meslekdaşım ve arkadaşım  görevli olarak bir kaç aylığına  İngiltere ye gitmişti...
   Mevsim kış ofiste bizim ki üşüyor...Hemen şikayet..Elerinde termometre bilirkişi heyeti arzı endam eder...
   İng..ce... bey ölçtük 18 derece sorun yok..Eğer üşüdüğünüz konusunda ısarcı iseniz.. Bir hekime gidiniz... derler..
   Buralarda bir Alman karı-koca var teknelerinde yaşarlar..Odun sobaları da var...Nadiren tekneleri üzerinde duman görülür..

Bir arkadaşım Ayvalık ta (marina dışı) kışlamış tı  ...Bir daha asla diyordu...
    Kuzeyege-Marmara soğuktur.. Teknede ısıtıcı olsabile kışları zordur..
    Kardeniz de kışları amatör denizci yok..hepsi  balıkçı ve teknelerinde soba.....olmazsa olmazı....

Ama 26 dereceye yazın öfff çok sıcak...Kışın donuyorum  diye cıyaklılanları ben çok gördüm....
    Onlar için çare pek çok....Armatör denizcilik ayrıcalık gerektirir...

*

K. T.

« Yanıtla #44 : Aralık 17, 2015, 08:42:23 »

2001 yılıdan bu güne kış aylarının çoğunu Evim dışında teknemde yaşamaktayım...
   Şu anda Gökova da kışlaktayım...Hiç bir ısıtıcım yok tekne içi 18.5 derece....
    Gökova da en soğuk gün de 11-12 derece olabiliyor..O zamanlarda çay -kahve veya sıcak bir içecek için ocağı yakıyorum ....
    Bir kaç dakika tekne 20 derece oluveriyor....
    Tüpgaz sobası almıştım başlangıçta koku yapıyordu vaz geçtim...Dünya turu yapmış tekne komşuma gece misarifligine gittiğimde
   tüpgaz sobasını yakar idi hoşumada gider idi..ama teknesi saç..izalasyonu......
   Eğer tekneniz izalasyonu iyi ve 16 derece atına inmiyor ise ısı sorun yoktur...
   İniyor isede çay-kahve yapın yada oçağı boş yakın tekne hemen ısınır...
   Bir meslekdaşım ve arkadaşım  görevli olarak bir kaç aylığına  İngiltere ye gitmişti...
   Mevsim kış ofiste bizim ki üşüyor...Hemen şikayet..Elerinde termometre bilirkişi heyeti arzı endam eder...
   İng..ce... bey ölçtük 18 derece sorun yok..Eğer üşüdüğünüz konusunda ısarcı iseniz.. Bir hekime gidiniz... derler..
   Buralarda bir Alman karı-koca var teknelerinde yaşarlar..Odun sobaları da var...Nadiren tekneleri üzerinde duman görülür..

Bir arkadaşım Ayvalık ta (marina dışı) kışlamış tı  ...Bir daha asla diyordu...
    Kuzeyege-Marmara soğuktur.. Teknede ısıtıcı olsabile kışları zordur..
    Kardeniz de kışları amatör denizci yok..hepsi  balıkçı ve teknelerinde soba.....olmazsa olmazı....

Ama 26 dereceye yazın öfff çok sıcak...Kışın donuyorum  diye cıyaklılanları ben çok gördüm....
    Onlar için çare pek çok....Armatör denizcilik ayrıcalık gerektirir...

Kuzeyege'de yani biziö buralarda gündüz hava 10 derecelerde gezer... Güneş kaybolduğu anda bir ayaz çöker... Zaten malum rüzgar hep var... Ama dün aksam açtım webasto'yu yok böyle bir keyf... Yapan mühendisten Allah bin kere razı olsun...