0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. T.

Ynt: KUŞ KAÇIRMA YÖNTEMLERİ
« Yanıtla #105 : Kasım 24, 2019, 14:27:57 »
Hangi forum olursa olsun sayıları beş i bulmayan birbirinden bağımsız ama sempazitanları olan birileri var senelerdir barınan.
Bu insanların egolarını tatmin etmek , ticari zihniyetle kendilerine müşteri bulmak ya da zengin! yatçıların arasına girerek ufak menfaatler sağlamak amaçlı olduklarını biliyorum.

Bunlara bir de toplumsal davranış bozukluğu olan,   laftan sözden ve okuduğundan anlayamayan , kompleksli olduğunu da,  kendi alanında çok başarılı , üniversitelerde ders veren normalde yolda görse selam veremeyeceği bir arkadaşımıza  şu son kullandığı ''şansölye'' lafından tesbit ettiğim bir şahıs  eklenmiş anladığım.

Herkesin erişimine açık ve google aramalarında bulunan bir ortamda ,ne demek ''Beni delirtiyorlar'' , ''Şansolye'' , ''Hayvan Düşmanı'' ,''Sigortadan para almak için tekneyi batırmış olabilir ''(Hayatını da kazada kaybeden birisi için!) ve belkide şimdiye kadar dikkat etmediğim için görmediğim başka şeyler.

Bu insanları moderasyon , özellikle Gezgin Korsan da bir önlem almadan seyrediyor , tabiri caiz ise cinayet ortamı oluşurken seyrediyor sonrada ortalığı temizliğe geliyor.

Beni şu forumlara moderatör filan yapmıyorlar ki bir dakikada ayıklayayım sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen bu insanları da ; Forumlarda seviye düşmesin , insanlar forumlardan soğumasın dolayısı ile forumdaki samimi ortam ve memleket denizciliğinin gelişimi zarar görmesin , varsa başka huzursuzluk çıkarma adayları onlarda cesaret edemesin .
Kısacası ortalık rahatlasın.
Bu insanların bildiği ve bizim onlardan sopa yemeden öğreneceğimiz-öğrenebileceğimiz bir şey olduğuna , foruma katkı yapacaklarına da inanmıyorum .Eksik olsun öyle katkı kendi doğurduğunu  yedikten sonra...!

Buralarda iki satır bir şey sormaya , yazmaya korkar hale geldik.
Bakın ismi öne çıkmış Türk denizcileri hiç forumlara giriyorlarmı ?
Girmezler çünkü patavatsız adamlar yüzünden sinirleri bozulup enerjileri kaybolabilir , ,isimleri zarar görebilir ve mahkemelerde uğraşacak şekilde başları belaya bile girebilir.

Hani rahmetli İnönü nün bir lafı var İyi insanların da diğerleri kadar cesur olmalarının memleket için gerekliliği hakkında , bizim de kibarlığı bırakıp o öğüdü tutmamızın yine vakti geldi galiba.

Selametle ,
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2019, 14:35:30 Gönderen: Öcal Turan »

*

O. E.

« Yanıtla #106 : Kasım 24, 2019, 14:50:56 »
Semih
Serdar
Öcal .....
Bi sakin durun ya ....
Kuş Pisliği konusu nereye geldi ....
Yahu bu konuyu gülerek , eğlenerek ,fıkra ile teşbihle tartışacağımıza kavga ediyor olmanız gerçekten hoş durmuyor...

Bakın RECEP AĞBİ  ne yazmış yukarıda ve yüzde yüz haklı

Ha bir de not, başka Türkiye yok, başka sosyalleşecek yer yok. Birbirimizin değerini bilelim.
Butik ve elit beyefendiler ve cellatlari ile bekleşiyor olabilir..

Butik Elit beyefendileri hepimiz biliyoruz,

Cellatları zaten belli ...

Biraz safları cellat yaparlar Whatsapp grubundan doldur doldur ...
Yazışmaları geliyor içerden....
Bir Hoca diye hitap ettikleri biri var kimse , siyaset ticaret adama organize saldırı planı

Ayıp ya valla çok ayıp

Sonrada millete Denizcilik adabı ,kültürü ...

Fıkra gibi
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2019, 15:06:37 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

S. Ç.

« Yanıtla #107 : Kasım 24, 2019, 15:53:46 »
Oktay korsanım..Alay edilip yerimizi kaybedeceğimize,bırak bu şekilde kaybedelim..

Alay ve kinayeyle laf geçirmelere dayanamıyorum..

Konuştuk biliyorsun..geçen hafta,diğer tarafta,sana ya Oktay korsanım,o iyi bir arkadaş deyip yanıldığım kişi,senin hakkında,çapandan tut,teknene verdiğin ada kadar,bilumum yazdıklarına alaycı ve kinayeli bir şekilde yazılar dizisine başlayınca yine dayanamayıp müdahale ettim..burada olan ve diğer tarafada üye olan korsanlarımız bunu bilir..O kişi üşenmeden en önce burayı okuyor,sonra başlıyor küçücük anlamsız laflarına..

O alay etmeye çalışanla,başetmek kolay ama,birde buradan tırsıp kaçmış yancılarıda,ona bravo aferin demeye başlayınca,rezilliğe dayanamadım,yazılanları arşivleyip(ben öyle birşey demedim dedikleri için) ,üyeliğimi silip çıktım..(oradaki adam gibi adam eski korsan arkadaşlarımızı tenzih ederim)

Seninle,geçen sene,değmeyen bir kişi için tartıştığımıza hala çok üzülüyorum..

Demekki bazen gerekiyormuş..

Ya da bırak zavallıları,ne halleri varsa görsünler,kendi çaplarında eğlensinler..
Çünkü ancak böyle beslenebiliyorlar..Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2019, 15:55:46 Gönderen: Serdar Çırak »

*

R. E.

« Yanıtla #108 : Kasım 24, 2019, 16:09:35 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Semih
Serdar
Öcal .....
Bi sakin durun ya ....
Kuş Pisliği konusu nereye geldi ....
Yahu bu konuyu gülerek , eğlenerek ,fıkra ile teşbihle tartışacağımıza kavga ediyor olmanız gerçekten hoş durmuyor...

Sonrada millete Denizcilik adabı ,kültürü ...

Fıkra gibi

Konuya kimse yazmasın.
Hepimiz bir adım geri duralım. İlerde çok gerekirse oturur makul, duygulardan arınmış olarak konuyu tartışırız.

Bir yanlış algı konuyu nereye getirdi. Bu olmaz.

Birden çok nedenle olmaz. Biri de alıntıladığım demizci gelenekleri...

Benim kuşağım, belediyelerin, (sanırım) ziraat odalarının avcılara, köylülere fişek dağıttığını hatırlar. İnsanlara zarar veren yaban hayvanları için. Bugün karga öldürmek bile para cezası ile cezalandırılıyor.

Aziz Nesin sanırım "it kuyruğu" hikayesinde ne güzel dalgasını geçmişti eski uygulamanın..

Yine Ankara bürokrasisini ti'ye alan "ermenistan'a geçen domuzlar" öyküsü iyi mizahtır.

Şimdilerde farklı zamanlarda yaşıyoruz, hassasitetler, öncelikler değişiyor. Ama aklımızı emanetçiye bırakmamak gerekiyor sosyal boyutlu konuları tartışırken.

Kargaların (öldürülmesi değil) tekneden uzaklaştırılması meselesi nereye geldi.

Bir derin nefes alıp arkamıza yaslanıp yaptığımızın doğru olup olmadığına bir bakalım.

Forumların kendileri üstüne düşünüp çok değerli kıdemli denizcilerin buraya neden gelmedikleri sorusunu kendimize soralım.

*

H. E.

« Yanıtla #109 : Kasım 24, 2019, 23:25:14 »
Sadece bir dönüp bakmak yeter sanki👍

*

M. A. Z.

« Yanıtla #110 : Ağustos 30, 2023, 10:15:59 »
Kuş pisliğine çözüm bulabilen var mı? Ben bulamadım da. Poşet bir yere kadar fayda sağlıyor, içlerinden cesaretli olanlar poşet, cd vs hiç takmıyorlar. Bu pislikleri temizlemenin kolay bir yolu var mı? Çok sertleşmişler jelkota zarar vermeden bir kimsayal vs ile çıkarabilir miyim?
*

E. S.

« Yanıtla #111 : Ağustos 30, 2023, 14:59:10 »
Kuş pisliğine çözüm bulabilen var mı? Ben bulamadım da. Poşet bir yere kadar fayda sağlıyor, içlerinden cesaretli olanlar poşet, cd vs hiç takmıyorlar. Bu pislikleri temizlemenin kolay bir yolu var mı? Çok sertleşmişler jelkota zarar vermeden bir kimsayal vs ile çıkarabilir miyim?

Mehmet Ali Korsanın sizin tekne büyükçe bir çınar ağacının altında mı bağlı yoksa göçmen kuşların durak yerlerinden biri mi? 5000 kuş aralarında anlaşıp sizin tekneye dalmışlar resmen:)
*

A. K.

« Yanıtla #112 : Ağustos 30, 2023, 17:49:37 »
Kuş pisliğinden cok çektim . Kalamıştayken kuşların uçuş yolu üzerindeydim , ne zaman gelsen biri direkte 2 tanesi gurcata da tünüyorlardı . tabi rüzgar gülü falan kalmadı.

Direk tepesine naylon torba çektim direktekiler gitti . Kaldı gurcatadakiler. Ne yaptıysam olmadı , sonra biraz karmaşık mekanik bir aparat yaptım. temelde sistemde ; Gurcata üzerine hareketli bir tel çektim , kuş konduğu zaman ağırlığı bir mekanizmayı harekete geçiriyor ve bir tel kuşa çarpıyor ve hayvan kaçıyor . Kurulması da kuşun ağırlığıyla oluyor .

Eşim çok beğendi balkon demrlerie de yapalım dedi . Tabi yeni yapmaya üşendik teknedekini balkona takmak üzere söktük , taktık .

Berlli bir ağırlığın üzerindeki kuşlarda bayağı başarılıydı ama evi kentsel dönişime verince bizim tuzak da gitti. 

bir şeye daha dikkat ettim laciver ve siyah renk örtülerde daha fazla pislik oluyor. Bej rengi bimini yaptım pislik ciddi boyutta azaldı . Kuşlar mı azaldı renk mi farketti bilemedim
*

A. Ç.

« Yanıtla #113 : Ağustos 30, 2023, 18:47:47 »
Kuşların konduğu yerlerin, 5-10 cm üzerinden misina germek konma sorununu kökünden çözer. Gurcatada çok kolaydır, direk tepesinde ise telsiz anteni ve rüzgar gülü ayağı bağlamak için uygun yükseklikleri sağlar.
*

M. A. Z.

« Yanıtla #114 : Ağustos 31, 2023, 09:03:36 »
Teknem evimin önünde alargada duruyor. Çevrede fazla tekne olmayınca vakit geçirmek için benimkine çöküyorlar. Bu görünen pislik 20 günlük. Misina iyi bir çözüm olabilir amam her yeri örümcek ağı gibi misina ile donatmak istemiyorum. Peki temizlik konusunda ne yapabilirim. Fosforik asit mi kullanmalıyım? Satılan herhangi bir ürün var mı?
*

E. S.

« Yanıtla #115 : Ağustos 31, 2023, 11:27:08 »
Oksalik asit çözeltisi güverte temizliğinde işinizi görecektir.
*

M. A. Z.

« Yanıtla #116 : Ağustos 31, 2023, 15:58:30 »
Oksalik asit çözeltisi güverte temizliğinde işinizi görecektir.
Teşekkür ederim, deneyeceğim.
*

M. A.

« Yanıtla #117 : Ağustos 31, 2023, 21:29:02 »
 Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Merhaba, benim kuşlarım da böyleydi. iki yönlü kameram var, kedi sesi dinlettim, bağırdım çağırdım ama bana mısın demediler. Önce kaçıyorlar hemen geri geliyorlardı, öne, ortaya ve arkaya battal boy çöp torbaları astım onlardan korktular. gelip konmadan gittiler. 1 hafta sonra gelmez oldular. temizliğinide bulaşık deterjanı püskürttüm üstlerine ve 1 saat kadar bekleyip sert süngerle sürterek yıkayıp, duruladım.
*

M. D.

« Yanıtla #118 : Eylül 01, 2023, 11:04:06 »
kuşların konduğu noktalara aşağıdaki ürünü koydum artık konmuyorlar

*

M. A. Z.

« Yanıtla #119 : Eylül 01, 2023, 16:59:55 »
kuşların konduğu noktalara aşağıdaki ürünü koydum artık konmuyorlar

Ben bu ürün ile tekneyi donatsam, Kirpi gibi olur herhalde konmadıkları yer yok. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap