0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

swich kontrol paneli kime yaptırılır
« : Haziran 07, 2010, 23:48:37 »
korsanlar akıl lazım..

panelim baya eskidi yada eski,şöle içine motor devri, hararet ,yağ basınç göstergelerinide koyabileceğim aynı zamanda sigorta ve switchlerinde içinde olacağı panel yaptırmak istiyorum ..nerden nasıl kime yaptırabilirim .yardımcı olursanız sevinirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

m. b.

Ynt: swich kontrol paneli kime yaptırılır
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2010, 23:51:55 »
fatih korsan kendisi öyle bişi yapmıştı. topiklere bakmak aramak lazım. umarım kendisi girdiğinde burayı okur ve yazar.

*

H. Z.

« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2010, 23:52:19 »
Ben Maşallah'ınkini kendim yapmıştım. Plexi alıp bilgisayarlı frezesi olan bir arkadaşımla kestik. Yarın unutmazsam resimleri eklerim.

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2010, 23:59:26 »
switcler otomatik sigortamı yoksa sadece aç kapa şeklindemi yapmıştın

*

M. G.

« Yanıtla #4 : Haziran 08, 2010, 00:02:21 »
Hazır panel alıp uydursanız?

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

a.

« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2010, 00:06:22 »
hakkı korsan su adrese bak istersen gerçi yerleri antalya ama kargo ile yollıyabilirler..yada bankalar caddesi ve arka sokaklarında elektrik gereç vb imalatcıları var onlara bir sor mutlaka oralarda bu tarz birseyler yapan vardır..
*

A. Ç.

« Yanıtla #6 : Haziran 08, 2010, 00:10:59 »
hakkı korsan su adrese bak istersen gerçi yerleri antalya ama kargo ile yollıyabilirler..yada bankalar caddesi ve arka sokaklarında elektrik gereç vb imalatcıları var onlara bir sor mutlaka oralarda bu tarz birseyler yapan vardır..
link çalışmıyo malesef..
*

A. Ç.

« Yanıtla #7 : Haziran 08, 2010, 00:12:39 »
link çalışmıyo malesef..
az bir araştırmayla buldum teşekkürler hakkı marin işimi çözecek gibi duruyor..
*

H. Z.

« Yanıtla #8 : Haziran 08, 2010, 00:48:44 »
Mehmet, kendin yaparsan hem custom hem de ucuza geliyo abi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ahmet, otomatik sigorta. Ama bildigin ev tipleri gibi. Once ilgili kismi karsilayacak amperaji hesaplayip ona gore sigorta secmeli. Bir de modelleri var bunlarin gecikmeli falan diye. O zaman dersimi calismistim ama aradan 2.5 sene gecti unuttum hocam Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

F. S.

« Yanıtla #9 : Haziran 08, 2010, 01:23:17 »
Ahmet korsan,

motor kontrol panelıde dahıl olmak uzere kontrol panellerını kendım yaptım.otomatik sigortaların fıyatları oldukça yuksek,bu yuzden cam sigorta kullandım.standart evlerde kullanılan W otomatlarıda kullanabılırsınız.ama boyutları teknelerde kullanılanlardan daha buyuk oldugundan tekne içinde bıraz kaba kalabılır. en düşük akımlı wotomatlar kombılerde  kullanılan 6 amper W otomatlar ,iç aydınlatma,seyır fenerlerı ve elektronıklerde bu otomatları kullanabılırsınız ,yuksek akım ceken ,sintine pompası,hidrafor,buzdolabı, gıbı cıhazlarda çektıgı akıma gore 16 veya 25 amper kullanmak uygundur.
  hazırlamıs oldugum paneller ın fotografları fıkır verebılmesı acısından ekledım.Ahmet korsan bu aralar işlerım çok yoğun çok acılıyetın yoksa yapımında seve seve yardımcı olurum.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Haziran 08, 2010, 01:23:35 Gönderen: Fatih Say »
*

F. S.

« Yanıtla #10 : Haziran 08, 2010, 01:29:17 »
*

H. Z.

« Yanıtla #11 : Haziran 08, 2010, 01:33:13 »
Daha önce de dedim ya sevgili Fatih, senin paneli gördükten sonra kendi panelimdeki eksiklikleri görüp  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  

Diğer bir sorum şu, ben tekne resmi falan o kısmı demin bahsettiğim reklamcı arkadaşım Tuncay'la kesmiştim. Senin bu paneldeki rüzgar jenaratörü falan da aynı mantıkla ama folyo kesim yerine mürekkep işi mi?
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2010, 01:34:37 Gönderen: Hakan Zorlu »
*

Ö. T.

« Yanıtla #12 : Haziran 08, 2010, 11:55:02 »
Fatih korsan,
Teklifiniz diğer korsanlar için de geçerliyse yardımınızı rica edeceğim. Gece'nin elektrik panelinin yenilenmesi gerekiyor. Hiç acelesi yok, ne zaman vaktiniz uygun olursa. Hatta elektrik sistemi yenileme projesi olarak adım adım foruma yazabilirim, tüm korsanlar için de rehber gibi olur.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2010, 11:57:08 Gönderen: Özgür Tezcan »
*

Y. G.

« Yanıtla #13 : Haziran 08, 2010, 13:31:39 »
Panellere veya herhangi bir noktaya elektrik bağlarken klemens veya birbirine sarma yerine sanırım bir takım özel uçlar kullanıyor. Bunun adı nedir acaba? İnternette araştırmak istiyorum da Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. O.

« Yanıtla #14 : Haziran 08, 2010, 13:47:07 »
Kablo pabucu..