0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. E.

TEKNE KAPLAMA
« : Şubat 02, 2011, 21:06:04 »
Otomobillerde uygulanan kaplama diye bir uygulama var; Sıfır veya kullanılmış otomobilleri istenilen renkte kaplayabiliyorlar.Bunu renk değişikliği veya boyayı korumak amaçlı yaptırıyorlar.Yapan yerlerin 5yıl gibi bir garanti verdikleri söyleniliyor.İstenildiğinde boyaya hiç bir zarar vermeden sökülebiliyor.Acaba bu sistem teknelere uygulanamaz mı?

*

Ö. B.

Ynt: TEKNE KAPLAMA
« Yanıtla #1 : Şubat 02, 2011, 22:47:54 »
çok mantıklı, ama acaba deniz şartlarına uygun bir malzeme mi ki?

*

Ö. O.

« Yanıtla #2 : Şubat 02, 2011, 23:13:23 »
Ticari taksilerde uygulanan folyo araç giydirmeden mi bahsediyorsunuz?

*

H. A.

« Yanıtla #3 : Şubat 02, 2011, 23:25:09 »
gösteri uçuşu yapan  savaş jet uçaklarına  ve  helikopterler için hava kuvvetleri izmirli bir firma ile anlaşmıştı ve  denenip onay almış gazeteden okumuştum

*

K. E.

« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2011, 00:03:19 »
Nasıl bir uygulama olduğunu bilmiyorum fakat teknelere de buna benzer bir işlem uygulanıyormuş ben de yeni öğrendim.Bilgisi olan korsanlar aydınlatsırsa memnun olurum Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

K. Ö.

« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2011, 00:08:26 »
pekçok taksi ve özel araçda kullanılıyorlar fakat temel fark sürekli su ile temas halinde olmasıdır. Yapıştırıcısı, boyası bu duruma uygunmudur acaba onu ögrenmek gerekir. 3M markalı ürünlerde var, firmaya sorulabilir.
*

H. Z.

« Yanıtla #6 : Şubat 03, 2011, 00:44:43 »
Pek çok yarış teknesi bu şekilde kaplanıyor zaten. Hatta reklam bile alınıp bedavaya getirilebilinir ki sizinki ticari bir tekne ve habire koy koy geziyor Kurmay korsan. Ahşapta, armozda ne yapar bilemem gerçi. Bu konuya Aydın Otyıldız abi ve Mustafa Aziz Çınar korsanlar meslekleri gereği daha net cevap verebilirler.
*

U. K.

« Yanıtla #7 : Şubat 03, 2011, 00:45:10 »
bu yeni bir uygulama değil.  bu şekilde kaplanan pekçok yarış teknesi gördüm, özellikle reklam amaçlı.
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2011, 00:45:29 Gönderen: Umut Korkmaz »
*

K. E.

« Yanıtla #8 : Şubat 03, 2011, 00:58:17 »
Bu yöntemle ahşap teknemi kaplamayı hiç düşünmedim zaten.Kimseyede tavsiye etmem.
*

K. E.

« Yanıtla #9 : Şubat 03, 2011, 01:05:43 »
Bu sıralar yeni bir tekne düşünüyorum.Eşim lacivert gövdeli olmasını istiyor ben ise denizde her zaman beyazdan yanayım ve böyle bir çözüm aklıma takıldı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Z.

« Yanıtla #10 : Şubat 03, 2011, 01:35:50 »
Aynen dediğini yaptışar. Tekne 1.5 yıl kadar lacivert kaldı sonrasında söktüler. Beyazdan yana olmak konusunda hemfikirim. Çok güzel duruyor olsa da koyu rengin dertleri.
*

S. S.

« Yanıtla #11 : Şubat 07, 2011, 03:11:47 »
Bizim kayığın logosu yapıştırma. Benzer folyo malzeme ile 5-6 ay önce yapmıştık  gayet düzgün, açılma gibi bir sıkıntısı yok şuan..
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2011, 03:12:40 Gönderen: Savaş Saraç »
*

C. D.

« Yanıtla #12 : Şubat 07, 2011, 17:51:02 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bizim kayığın logosu yapıştırma. Benzer folyo malzeme ile 5-6 ay önce yapmıştık  gayet düzgün, açılma gibi bir sıkıntısı yok şuan..
Logonuza hayranım..... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2011, 17:51:28 Gönderen: Cihan Devcan »