0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. B. A.

Ynt: Şarjlı matkaptan outboard tekne motoru
« Yanıtla #15 : Kasım 16, 2011, 16:16:47 »
Şamyel mi, şambrel mi, şamriyel mi???

Nedir doğrusu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. İ.

« Yanıtla #16 : Kasım 16, 2011, 19:08:03 »
Fransızca "Chamber air" , Türkçeye kelime kelime tercüme etmeye çalışırsam "hava odası" gibi  bir şey oluyor.

Fransısca okunuşu "şambr er" 'den hareketle Türkçe'mizde sizin sorduğunuz muhtelif şeklillere girdiğini varsayabilirim.

Umarım durumu daha çok karıştırmamışımdır.

*

M. B. A.

« Yanıtla #17 : Kasım 16, 2011, 19:23:11 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #18 : Kasım 16, 2011, 20:11:15 »
Serdar Korsan,
Şamrelin nasıl yazılacağı aç karnına tartışılmaz. Önce şu eksozcunun köşesinden poğaça, bisküvit falan bir şey alalım da... sonra tartışırız.

Doyduysak şimdi italik yazılı kısmın canım ülkemde kaç değişik şekilde yazılıp söylenebileceğini tartışmaya başlayabiliriz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. B. A.

« Yanıtla #19 : Kasım 17, 2011, 10:15:55 »
Egzost, poğaça, bisküvi veeee...şambrel... derim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #20 : Aralık 17, 2012, 13:05:22 »
Hiç bir degil -İÇ LASTİK-
*

A. Z.

« Yanıtla #21 : Aralık 17, 2012, 14:03:55 »

Ah hatıralar ahhh. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Günüme sıcacık güneş gibi doğdunuz korsanlar. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çoook isterdim anlatmayı...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bir şamrelin değişimlerine verdiğim emeği ve heyacanlarımı... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ama beni tefe koyardınız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Vazgeçtiiim.

Sonradan ek: Aha dakka bir gol bir. İSmailler  başladı bile hiç biri yerinde durmuyor.

« Son Düzenleme: Aralık 17, 2012, 14:05:34 Gönderen: Abdullah Zöngür »
*

N. B.

« Yanıtla #22 : Aralık 17, 2012, 14:57:18 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şamyel mi, şambrel mi, şamriyel mi???

Nedir doğrusu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Yabancı sözcüğün doğru söylenişi nedir diye tartışmak sağlam zemine oturmaz.

Ben "Şambriyel" diyorum. Size de tavsiye ederim.
Ben " Egzost" diyorum. Size de tavsiye ederim.
Ben "Gaste" değil "Gazete" diyorum.
Ben "Bi dakka" değil "Bir dakika" diyorum. Hep tavsiye ederim.
Siz de dostlarınıza böyle demelerini tavsiye edin veya "Önerin"   
*

K. K.

« Yanıtla #23 : Aralık 17, 2012, 15:39:37 »
Elektrik tahrikli motorların bile yakıtlı motorlara kıyasla çok zayıf kaldığı günümüz teknolojisinde ufacık şarjlı bir matkaptan ne beklenebilir ki? Tabii ki hem güç açısından, hem de  çalışma süresi açısından oldukça verimsiz olması sebebiyle denizin ciddi ortamında kullanılması pek mantıklı değil... Ancak bazı sivri zekalı kişiler (ben yani) bir latife, bir espri, bir test, ne bileyim bir idda uğruna böyle şeyler yapıyor. Tıpkı benim de yıllar önce yaptığım bu benzer deney gibi... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şimdi farkettim de konu ile alakalı deneyi henüz birkaç hafta önce vefat eden Habib korsan matrak olsun diye yıllarca önce yapmış. Allah tekrar rahmet eylesin