0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. Z.

Ynt: Hoperlör deliği kapatma
« Yanıtla #15 : Kasım 25, 2017, 03:33:41 »
Ayrıca 'Hoparlör' ne?? Türkçemize yakışıyor mu?

'Apallö, apalle, öparlö, opallö' şeklinde yazılmalı. İmlaya tikkat ediniz.   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Cümle içinde kullanmak gerekirse; "Bende Paynır TS 1660 apallö var. Ya senin Doğan görünümlü Şahin'de kaç volt Paynır apalle va abü" gibi güzel Türkçemiz ile gelin denizcilik camiasına. Cahilce yazmayın..   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. A.

« Yanıtla #16 : Kasım 25, 2017, 03:56:35 »
Cidti ol biraz.... "Moderatöre rapor et " linkine tiklarim valla Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. Z.

« Yanıtla #17 : Kasım 25, 2017, 04:08:42 »
Aha, tam Amerigalı Kanadacısı olmuşsun. Komşuluk hislerini kaybetmişsin, hemen şikayet, hemen şikayet. 911 hellö, 911. Asıl ben seni şikayet ederim modlara, ben de tanıyom onları  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  ;??
^+%%

Sahi Mustafa'm bi topic açıp şu senin kayığın fotoları koysana.

Ayrıca, bu gün benim teknede yapılan tadilat sonrasında marin hoparlör için delik delelim dedim bizim Marangoz Orhan kardeşe. 'abi biırak kış geçsin bir sezon sana bir yıllık daha az çürük kazandırır, şimdi bu soğukta ne vursak tutmaz, ilkbaharda delelim hatta hiç delmeyelim şu bluetooth boomlardan al koy havuzluğa' dedi..

Yattı kafama galiba, HakanE almış, 22 saat giden bir XBoom ve acayip iyi ses veriyor. Teknelerde araba teybi dönemi kapandı sanırım.

*

M. A.

« Yanıtla #18 : Kasım 25, 2017, 04:20:33 »
Moderatorlerden bi tanesi asabi dediler... Tirsmiyor degilim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bence havuzlukta acilacak her deligi risk olarak goruyorum... hele de delik 30 cm capindaysa daha farkina varmadan 300 litre deniz suyunu hopurdetir iceriye.... Illa Oparlo istiyosan distan takma yap derim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Gecmis iki teknemizde de portatif xboom tarzi oparlo kullandik... hic de bi sikayetimiz olmadi valla....  simdikinde olanlarin arkasinda fiber kapaklar koymuslar saglam gibi duruyo.

Tekne icin blog hazirligi icindeyim.... Ilk konu teknenin kendisi olacak... Bitirince aynisini buraya da atarim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. O.

« Yanıtla #19 : Kasım 25, 2017, 11:32:26 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tekne havuzlugundaki her delik su girisini onlemek acisindan mutlaka korunmalidir.

Sert havalarda genis apaz ve pupa seyirlerinde takip eden dalganin havuzluga dolmasi maalesef ihtimal dahilindedir.... Havuzluk hoparlorleri bu anlamda ciddi risk olusturur ve acik deniz seyri yapan teknelerde guvenlik acisindan bulunmamalidir (sahsi fikrim)

Oncelikle hoperlorleri cikarma kararinizi kutlamak istiyorum.

Ben olsam Fiber mat, epoksi, fiber kumas, epoksi, fiber mat, epoksi, gel coat siralamasiyla bir tamir yapar delikler hic acilmamis gibi bir hale getiririm.

Eger bu kadar zaman/emek/malzeme koymak istemezseniz yaptiginiz tamirin 100% su gecirmez oldugundan emin olacak bir sekilde yapmanizi oneririm.

Mustafa
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap