0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. C.

Ynt: Rota 660 soruları
« Yanıtla #30 : Aralık 30, 2015, 16:59:53 »
Bahanede kolay,KÜÇÜK:)Benim küçük teknem,büyük dünyam. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Budur Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2015, 17:00:19 Gönderen: Osman Cakiroglu »

*

H. K.

« Yanıtla #31 : Aralık 30, 2015, 19:39:22 »
Egemen korsan
Bahsettiğiniz ilanda 69 000 istiyor.Tekneyle ilgili detaylı açıklama olmadığı gibi enini iki metre olarak belirtmişler.Bana çok özensiz bir ilan gibi geldi.
İkinci konu Kaya bot olması.4.80 Kaya bot tekne kullandım.İşçiliği çok kötüydü.Menteşeler plastik ve bir haftada kırıldı.Krom aksam birinci sene pas yapmaya başladı.Teknede kullandıkları 10 tane vidayı bile paslanmaz yapmamışlar.Bu model için birşey diyemem ama ben kaya bot dan memnun kalmadım açıkçası.

*

E. A.

« Yanıtla #32 : Aralık 30, 2015, 20:07:58 »
Anladim hakan korsan benim teknem 6.90 ozkaya onunda kromlari sikintili ama denizci bir tekne hatta sirti ile levrek avi diye video gonderdim 75 hb 2010 evinrude var 26 dm yapiyor yakit olarak 1 milde 1.08 lt yakit sarfiyati var ama her guzelinde bir kusuru olacak

*

H. K.

« Yanıtla #33 : Aralık 30, 2015, 20:15:14 »
Hemen izledim.
Çok hızlı ve şık bir tekneniz var.
Çekim de harika olmuş
Allah sağlıklı günlerde kullanmak nasip etsin.

*

E. A.

« Yanıtla #34 : Aralık 30, 2015, 20:18:08 »
Amin ama benim gonlumdede yelkenli tekne var iste insan oglu ne diyelim

*

H. K.

« Yanıtla #35 : Aralık 30, 2015, 20:25:43 »
Ben de yelkenli istiyorum ama ya butceme uymadi yada uyanlarda problem cikti.Anlasamadiklarim  da 3-5 bin yuzunden burnundan kıl aldirmayan saticilardi.Kafam iyice bozuldu.Yelkenli icin cok israrci oldum sanirim.Boat show dan sıfır bakmak en mantiklisi olacak diye dusunmeye basladim.
Inciraltinda 5 m ahsap teknem var.Yerim iki teknelik.Yanina bir rota 660 koyma niyetim var.
Son iki ayda çok buyuk sıkıntılar yaşadım.Acilen bir tekne almam şart oldu..
*

E. A.

« Yanıtla #36 : Aralık 30, 2015, 20:30:43 »
Hayirlsi hakan korsan bu arada kurmay korsan sayfayi konu disina tasidim sanirim kusura bakma
*

A. F. B.

« Yanıtla #37 : Aralık 31, 2015, 00:48:51 »
Rota Martı 4.20 aldım.
1 yaz kullandım sattım.
Neden mi?

Çandarlı körfezinde
Bir akşam balıkta
iyi mercan almaya başlamıştım
Hava poyraza döndü
Giderek sertleşti

Mercan bu bırakılır mı?
Bu hanımın dayısına bu da gelen misafirler için olsun derken
Alaca karanlıkta çevremdeki teknelerden sonuncusu dalgaları yarıp uzaklaşıyor.
Hemen başa gidip demiri aldım

dalgaları iskele baş omuzluk ayarlıyorum ama
Kıça gelen serpintilerden sırılsıklamım bereket ağustos ayı

o da ne? arada gelen büyük dalgalar başı sancağa atıyor.
Rota teknem rotasını bulamıyor.
Beni Hacıömerli köyü önündeki kayalıklara vuracak
O atmadan ben yaklaşıp Çaltılıdere karşısında 2 metre suya demirledim
Poyrazın gitmesini bekledim..
tabi evde bekleyenler poyrazı görünce sahil güvenliği falan ayaklandırmışlar.
Telle arayanlara, hayati tehlikemin olmadığına ikna etmem gerekti.
O gece 24 civarı eve dönmüş ve tekneyi de satmaya karar vermiştim.
O yaz sonu sattım da. hem de tam aldığım fiyata.
Zaten Rotanın en güzel tarafı da bu herhalde

Sonra 2. el 95 model 6.30 kaya bot aldım. Motoru da güzeldi.
3 yıldır kullanıyorum.
 Çandarlı'nın dur durak bilmeyen poyrazlarının bitmesini beklemedim
Balığa, geziye çıktım.
Çok sert bir havada tekne bana fısıldadı
" Ben dönerim biraz zıplatırım ama yeter ki panik yapma"
O günden beri mutluyuz.
 Hatta bilen bilir geçen yaz onu
 Direkli yapıp
 yelkeniyle derdimi paylaşıp kadeh bile kaldırdık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

işte bu yüzden tavsiye etmiyorum 660 .. balıkçı barınaklarını gezip güzel bir 2. el tekne düşürün çok uygun fiyata gelebilir...

« Son Düzenleme: Aralık 31, 2015, 00:52:55 Gönderen: Aziz Fatih Böke »
*

K. T.

« Yanıtla #38 : Aralık 31, 2015, 12:21:00 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kurmay Korsan yeni tekneniz hayirli olsun, Benim yelkenliyi almadan once bayagi dusunmustum Rota 660 almayi. Ne yalan soyleyeyim simdi tek basina istedigim kadar yelken yapamayinca  yelkenliyi satip Rota 660 tipi bir seye mi gecsem diye dusunup duruyorum. Icten takna motor havuzlugu kucultur diye birde teknenin hizinin (forumlarin yalancisiyim) cok limitli oldugunu dusunerek icten takma kaliptan tekne dokturup disina braketle 20 HP bir motor taksam nasil olur diye dusunuyorum. Hem havuzluk genis kalir hemde 4 zamanli 20 hp pek birsey yakmazmis gibi geliyor.
Kurmay Korsan yeni tekneniz hayirli olsun, Benim yelkenliyi almadan once bayagi dusunmustum Rota 660 almayi. Ne yalan soyleyeyim simdi tek basina istedigim kadar yelken yapamayinca  yelkenliyi satip Rota 660 tipi bir seye mi gecsem diye dusunup duruyorum. Icten takna motor havuzlugu kucultur diye birde teknenin hizinin (forumlarin yalancisiyim) cok limitli oldugunu dusunerek icten takma kaliptan tekne dokturup disina braketle 20 HP bir motor taksam nasil olur diye dusunuyorum. Hem havuzluk genis kalir hemde 4 zamanli 20 hp pek birsey yakmazmis gibi geliyor.
Bu tekne dıştan takmayla olmaz.Yarış atına katır yükü yüklemek gibi birşey.Hem fazla yakıt,hemde motor çabuk yıpranır.Bu benim kendim için yaptırdığım ilk motorlu tekne.Yıllarca hep yelkenliyle gezdik.Yelkenli eğer uzun yol yapılmayacaksa veya uzun süre konaklama yapılmayacaksa gereksiz.Yarış ve yelkeni sadece keyif için yapanları bunun dışında tutuyorum.Benim gibi sadece 1 saatlik yol yapıp,sırtı çekip günlük keyif yapmak isteyenler için bu tarz tekneler daha uygun.Marinayla 1 yıllık anlaşma yaptım 1000Eu,tekneyi istersem evin önüne bile çekebilirim.Çek at 150TL.10 mt.yelkenlinin havuzluğunda 4 kişi rahat ederken bu teknede rahat rahat 6 kişi oturup keyif yapabiliyor.Önde iki kişi rahat güneşlenebiliyor.Yani her açıdan pratik ve keyifli bişey bu.

Açıkcası benimde en çok anlatmaya çalıştığım konu bu... Size tamamen katılıyorum. Bu sıkıntıları düşünerek DS veya Pilothouse yelkenli modelleri var piyasada ama ciddi pahalı... Teknenin pratik olması büyük avantaj fakat ben genede 8-9 metre arası bir tekne olmasını yeğlerim... Tuvalet ayrı bir sorun olmazsa olmaz birşey bence... Koku vs yapsa bile antına yapmaktan daha iyidir   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ayrıca güzel krom bir pis su deposu ve sağlam hortumlar ile koku'nun öyle çok olacağınıda sanmıyorum...
Kıvanç kaptan,yeni model rotalarda kamara kalıbını 20 cm.kadar yükseltmişler.Çok ufak bir tadilatla WC kapalı bir kabin içine alınabiliyor.Böylece koku problemide ortadan kalkıyor.Boy meselesine gelirsek,zaten bu tekneyi tercih etmedeki en önemli sebep boyu.Daha büyük 8,9 Mt.bir tekne olursa bütün pratikliği gider.O zaman gene yelkenli tercih ederdim ben.En son sattığım yelkenlim benetteau 331 idi.İnanın bana bu tekne daha çok heyecan veriyor.Ufak bir oyuncak gibi birşey.Birde ben tek başıma denize çıkmayı seviyorum.Yelkenlide safra çok oluyor,kafama göre takılamıyorum.Hanım gelir hadi sıkıldım başka koya gidelim,yok buraya ıslak girme vay yemlerini oraya koyma,akşam içmişim sabahın köründe süpürge sesi,çoluk çocuk patırtısı.Yani anlıycağınız 20 sene guletle müşterilerin patırtısızdan bıkıp denizde ticareti bıraktım.Rahat edeyim dedim yelkenli aldım.Bu sefer bu problemler çıktı.Benim için bu son tekne sadece kendim için.Kimseyi sokmam.Bahanede kolay,KÜÇÜK:)Benim küçük teknem,büyük dünyam.

Benimde bundan önceki kayığım Tacar 6.50 balıkçı'dı... 2009 modeli 2012 de sattığımızda ve Şimdiki teknemize geçene kadar hiç motor arızası şanzıman pervane falan hiçbir derdim tasam olmadı... Ama ufaktı... Kışın kamarası nem yapıyordu... Şimdiki teknem filika'dan bozma 9.30 su kesimi 2.90 enli iç konforu konaklama konforu denizcliği her yönden çok daha iyi olan... Elektonik donanımı diğerinin 10 katı temiz su ve yakıt deposu olan bir tekne... Gel gelelim hep dertli Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap diğer teknemde ''tacar'' da 2009 model yanmar 21 hp makine vardı canavar dı... Bu kızımda 2000 öncesi bir ford var 115 hp turbolu 4 silindir gürültünü bişey ama izalasyonu sağlam... Gel gelelim hep ''bela'' şimdi de sanırım kapak contasını yaktı  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap yalnız ''sorunsuz'' teknenin denizi ve teknesini seven insanları mutlu etmediğini farkettim. Şahsen benim için durum öyle... İşi bitmeyen bir hobi bu... Martta karaya alıcam ya mesela onun sevinci bile var... Manyakmıyım diye düşünüyorum bazen ? Kücük tekne çok pratik oluyor... Balık avında hele hele muazzam... Bizim kızda öyle çok büyük bişey değil... Ama tabii ki limandan ayrılması ve tekne'nin vira bismillah demesi 20 dk'yı buluyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Güzel avlarınız olsun... Rota fisher bence çok ideal konforlu rahat bir tekne...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Y. T.

« Yanıtla #39 : Ocak 03, 2016, 00:12:45 »
Rota Martı 4.20 aldım.
1 yaz kullandım sattım.
Neden mi?

Çandarlı körfezinde
Bir akşam balıkta
iyi mercan almaya başlamıştım
Hava poyraza döndü
Giderek sertleşti

Mercan bu bırakılır mı?
Bu hanımın dayısına bu da gelen misafirler için olsun derken
Alaca karanlıkta çevremdeki teknelerden sonuncusu dalgaları yarıp uzaklaşıyor.
Hemen başa gidip demiri aldım

dalgaları iskele baş omuzluk ayarlıyorum ama
Kıça gelen serpintilerden sırılsıklamım bereket ağustos ayı

o da ne? arada gelen büyük dalgalar başı sancağa atıyor.
Rota teknem rotasını bulamıyor.
Beni Hacıömerli köyü önündeki kayalıklara vuracak
O atmadan ben yaklaşıp Çaltılıdere karşısında 2 metre suya demirledim
Poyrazın gitmesini bekledim..
tabi evde bekleyenler poyrazı görünce sahil güvenliği falan ayaklandırmışlar.
Telle arayanlara, hayati tehlikemin olmadığına ikna etmem gerekti.
O gece 24 civarı eve dönmüş ve tekneyi de satmaya karar vermiştim.
O yaz sonu sattım da. hem de tam aldığım fiyata.
Zaten Rotanın en güzel tarafı da bu herhalde

Sonra 2. el 95 model 6.30 kaya bot aldım. Motoru da güzeldi.
3 yıldır kullanıyorum.
 Çandarlı'nın dur durak bilmeyen poyrazlarının bitmesini beklemedim
Balığa, geziye çıktım.
Çok sert bir havada tekne bana fısıldadı
" Ben dönerim biraz zıplatırım ama yeter ki panik yapma"
O günden beri mutluyuz.
 Hatta bilen bilir geçen yaz onu
 Direkli yapıp
 yelkeniyle derdimi paylaşıp kadeh bile kaldırdık Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

işte bu yüzden tavsiye etmiyorum 660 .. balıkçı barınaklarını gezip güzel bir 2. el tekne düşürün çok uygun fiyata gelebilir...
Kaya 6.30 direkli resmi paylasabilirmisiniz çok sevdiğim modeldir

SM-T113 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

H. K.

« Yanıtla #40 : Ocak 03, 2016, 00:38:02 »
Kurmay korsan teknenizi hangi gün teslim alacaksınız?Önceden haberimiz olursa belki size eşlik ederiz.
Ben araştırmalarım sonucunda yeni tekne yaptırmaktan vaz geçtim.Yılbaşı günü bile Rota dan iki kez aradılar ama okuduklarım beni korkuttu.6 ay sonra teslim ederiz dedikleri tekneleri bile en az dört ay gecikmeli teslim etmişler diye okudum forumlardan.
Bugün için teos marinada 2012 model bir Rota yı görmek üzere sözleştik.İlan fiyatı 50 000 TL idi.Sahibiyle telefonda birkaç kez konuştuk ve itimat ettim.Tek sorun bir hafta önceden sözleştikleri başka bir alıcı adayı Antalya dan yılbaşı günü gelmiş ve bugün sabah tekneyi ilk görme sırası ondaydı.Ne yalan söyleyeyim dün satıcı arkadaşa sabah erkenden ben göreyim kaporayı veririm pazartesi satışı yaparız diye teklifte bile bulundum.Satıcı bunu yapamayacağını diğer alıcı adayına ayıp olacağını söyledi.Öğlene siz gelir görürsünüz dedi.Öğlen beklediğim telefon geldi.Malesef tekne satılmıştı.
Şimdi başa iki tekne sahibiyle iletişime geçtim.Bu hafta sürekli yağmur var.Haftasonuna kadar ikisini de görüp bir aksilik olmazsa bu hafta bu işi bitirmek istiyorum.
Rota tekneyi suya indirirken adam göndermiyormuş.Bu konuyla ilgili sorun yaşayan çok olmuş.Hatta bir arkadaş soğutma vanasını açmadığı için birinci gün motor problemi yaşamış.Size tavsiyem tekneyi götürmeden önce detaylı bilgi isteyim.Önceden haberimiz olursa biz de size eşlik etmeye çalışırız.
Şimdiden hayırlı olsun.
Kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanızı dilerim.
*

S. T.

« Yanıtla #41 : Ocak 03, 2016, 02:02:13 »
Kurmay korsan teknenizi hangi gün teslim alacaksınız?Önceden haberimiz olursa belki size eşlik ederiz.
Ben araştırmalarım sonucunda yeni tekne yaptırmaktan vaz geçtim.Yılbaşı günü bile Rota dan iki kez aradılar ama okuduklarım beni korkuttu.6 ay sonra teslim ederiz dedikleri tekneleri bile en az dört ay gecikmeli teslim etmişler diye okudum forumlardan.
Bugün için teos marinada 2012 model bir Rota yı görmek üzere sözleştik.İlan fiyatı 50 000 TL idi.Sahibiyle telefonda birkaç kez konuştuk ve itimat ettim.Tek sorun bir hafta önceden sözleştikleri başka bir alıcı adayı Antalya dan yılbaşı günü gelmiş ve bugün sabah tekneyi ilk görme sırası ondaydı.Ne yalan söyleyeyim dün satıcı arkadaşa sabah erkenden ben göreyim kaporayı veririm pazartesi satışı yaparız diye teklifte bile bulundum.Satıcı bunu yapamayacağını diğer alıcı adayına ayıp olacağını söyledi.Öğlene siz gelir görürsünüz dedi.Öğlen beklediğim telefon geldi.Malesef tekne satılmıştı.
Şimdi başa iki tekne sahibiyle iletişime geçtim.Bu hafta sürekli yağmur var.Haftasonuna kadar ikisini de görüp bir aksilik olmazsa bu hafta bu işi bitirmek istiyorum.
Rota tekneyi suya indirirken adam göndermiyormuş.Bu konuyla ilgili sorun yaşayan çok olmuş.Hatta bir arkadaş soğutma vanasını açmadığı için birinci gün motor problemi yaşamış.Size tavsiyem tekneyi götürmeden önce detaylı bilgi isteyim.Önceden haberimiz olursa biz de size eşlik etmeye çalışırız.
Şimdiden hayırlı olsun.

Sahibi dürüst satıcıymış..Alıcı ile satıcının işine karışılmaz,tekne donanımı,motoru vb yeni, zengin olur vesaire ,ama 6.60 ikinci tekne için o fiyatlar yüksek geldi bana..
*

H. K.

« Yanıtla #42 : Ocak 03, 2016, 02:32:17 »
Şimdiden hayırlı olsun.

Sahibi dürüst satıcıymış..Alıcı ile satıcının işine karışılmaz,tekne donanımı,motoru vb yeni, zengin olur vesaire ,ama 6.60 ikinci tekne için o fiyatlar yüksek geldi bana..

Hakkınız var Servet Korsan başta bana da çok geliyordu ama bu işe niyetlenip kafaya koyunca biraz da araştırma yapınca fiyatı içinize sindiriyorsunuz.
Sebeplerini sayayım;
Firmaya yenisini yaptırmaya kalkarsanız 17 000 kabuk+23 000 Yanmar 3YM30  HP motor+Dümen şaft kovan remote kontrol ünütesi ve göstergeler toplamda 47 000 TL gibi bir rakam çıkıyor.
Buradan sonra ilave ihtiyaçları eklemeye başlıyorsunuz..
Irgat+kırom-tik dinlence+Kışlık kaliteli bıranda+ocak+Marin müzik sistemi+Çapa zincir halat+usturmaça yangın söndürücü+Balık bulucu+pusula+Motor kapağı ve masa vs vs vs.. Daha birçok sonradan ilave edilecekleri koyunca enaz 15 000 TL daha masraf çıkıyor ..
Üretici firmayla daha önce alışveriş yapanların birçoğunun teknelerine kavuşana kadar neredeyse mahkemelik olmanın eşiğine geldiklerini duyunca bugün peşin 65 000 TL verip 10 ay boyunca sinirlerini bozacağına 3-4 yaşında hazır ve temiz bir tekneye 45-50 bin vermeye razı oluyorsun.
Olmadı bu tekneden vazgeçip başka modele yönel de diyebilirsiniz ama bu teknenin ikinci el satışı çok kolay.Ben eski Broadway lere benzetiyorum.Kendine münasır ilginç halkımız bu arabaları da peynir ekmek gibi alıp satardı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. E.

« Yanıtla #43 : Ocak 03, 2016, 08:19:59 »
Şimdiden hayırlı olsun.

Hakkınız var Servet Korsan başta bana da çok geliyordu ama bu işe niyetlenip kafaya koyunca biraz da araştırma yapınca fiyatı içinize sindiriyorsunuz.
Sebeplerini sayayım;
Firmaya yenisini yaptırmaya kalkarsanız 17 000 kabuk+23 000 Yanmar 3YM30  HP motor+Dümen şaft kovan remote kontrol ünütesi ve göstergeler toplamda 47 000 TL gibi bir rakam çıkıyor.
Buradan sonra ilave ihtiyaçları eklemeye başlıyorsunuz..
Irgat+kırom-tik dinlence+Kışlık kaliteli bıranda+ocak+Marin müzik sistemi+Çapa zincir halat+usturmaça yangın söndürücü+Balık bulucu+pusula+Motor kapağı ve masa vs vs vs.. Daha birçok sonradan ilave edilecekleri koyunca enaz 15 000 TL daha masraf çıkıyor ..
Üretici firmayla daha önce alışveriş yapanların birçoğunun teknelerine kavuşana kadar neredeyse mahkemelik olmanın eşiğine geldiklerini duyunca bugün peşin 65 000 TL verip 10 ay boyunca sinirlerini bozacağına 3-4 yaşında hazır ve temiz bir tekneye 45-50 bin vermeye razı oluyorsun.
Olmadı bu tekneden vazgeçip başka modele yönel de diyebilirsiniz ama bu teknenin ikinci el satışı çok kolay.Ben eski Broadway lere benzetiyorum.Kendine münasır ilginç halkımız bu arabaları da peynir ekmek gibi alıp satardı Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Teknem şu an hazır.Yarın veya Salı günü almaya gideceğim.Rota'nın siparişleri geç teslim ettiği doğru.Adamlar 6 ay sonrasına tarih veriyorlar onu da yok satıyorlar.İkinci el içten takma yanmar motorlu bir tekne için 50 bin iyi fiyat.Burda geçen hafta içinde Çin malı motor olan tekneyi 50 bine sattılar.Dediğiniz gibi hesaplayınca zaten fiyat ortaya çıkıyor.6 ay beklemek yerine ikinci el almak daha mantıklı.Bu teknenin en iyi yönlerinden biri ikinci el değeri.Ben fabrikaya tekneyi son ziyaretimde içerde iki saat oyalanmıştım o sırada başka müşteri örnek olarak benim tekneye bakıyordu,sonra onu ofise aldılar.Ben işim bitip dışarı çıktım baktım adam orda beni bekliyor.Bana tekneye talip olduğunu,istersem maliyetinin üzerine 10 bin fazlasını teklif etti.Çok şaşırdım.Hatta bi ara nerdeyse verecektim tekneyi.Sonra aklıma 6 ay en az iki ay fazladan bekleme süresi gelince vazgeçtim.Adam ağlamaklı olarak yoluna gitti.Bu tekne özellikle balık hastalarının hayali.Ömür boyu çalışıp emekli olmuş,kısıtlı bütçesi olan,maceraya ve riske atacak parası olmayan,ahşaptan bıkan,vs. Çok fazla insan bu yüzden bu modele yöneliyor.
*

R. E.

« Yanıtla #44 : Ocak 03, 2016, 08:41:37 »
Kurmay Korsanım hayırlı olsun. Güle güle kullanın..

Cevaplar sizin sorduğunuz soruların kapsamını geçmiş, zaman zaman firmanın kendisini tartışmaya dönüşmüş. Firmada yönetim, işletme, planlama vd sorunları olduğu konusu sık dile geliyor. Bu ayrı bir konu.

İmalatlarının nitelikleri ile ilgili söylenecekler de ayrı.

Siz tekneyi zaten almışsınız, sorduğunuz teknik soruların (pervane çapı vd) cevabını sanırım bizler veremeyeceğiz. Bazı korsanlar nerelerden öğrenebileceğinizi yazmışlar.

Bir Rota (5.75 yelkenli) kullanıcı olarak ikinci el fiyatı konusu sizin de en baştan beri sorduğunuz sorularla alakalı. Alan kişiler içine sinmeyen şeyleri değiştiriyor. Yeniliyor. İçine siner hale getiriyor. Bu elbette bir maliyet. İkincisi, halatı, çipası, zinciri, ırgatı, balık bulucusu, vd vd vd vd ek aksesuarlar bir bakıyorsunuz ciddi bir rakama ulaşıyor. Bununla alakalı olduğunu sanıyorum.

Burada tekne ile ilgili tartışmalardan öğrendiğim bir şey var. Aslolan sizsiniz ve sizin içinize sinmesi önemli. "Yalnız olmak istiyorum", "tek başıma denize açılmayı seviyorum", "balık tutacağım" diyorsunuz.

Bu tekne bu işler için sizin her türlü ihtiyacınızı karşılayacak özellikte. Bazı şeyleri de deneyerek öğreneceksiniz. Aslında 5.75 (yelkenli olmayanı) da sizin bu işinizi görürdü. Almışsınız. Daha genişini, daha rahatını..

Tente ile arkası kapatıldıktan sonra kış için en elverişli günübirlik tekne elinizdeki..

Ben bir tek şey söylemek istiyorum. Arkası kıçtan kara yanaşacak şekilde bir düzenlemeye tabi tutulmadıkça dıştan takma motor düşünmeyin. Bu sıkıntı. Ayrıca kalite bir dizel motor daima daha güvenlidir. Sanırım zihninizi kurcalayan sorun şanzıman, şaft, pervane ve bağlantılar..

Akla gelen bir kolaylık satılık ilanı olan 6.60'ların sahiplerini arayarak, bu bağlamda konuşabilir ve birkaç kişi ile konuştuktan sonra kendi çözümünüzü geliştirebilirsiniz.

Unutmayın aslolan kendi çözümünüzdür. Bunu, bu forumda öğrendim.

Güle güle kullanmanız, iyi seyirler, bereketli avlar dileğiyle..