0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*
Ynt: Rota 660 soruları
« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2015, 12:23:56 »
Kurmay Korsan yeni tekneniz hayirli olsun, Benim yelkenliyi almadan once bayagi dusunmustum Rota 660 almayi. Ne yalan soyleyeyim simdi tek basina istedigim kadar yelken yapamayinca  yelkenliyi satip Rota 660 tipi bir seye mi gecsem diye dusunup duruyorum. Icten takna motor havuzlugu kucultur diye birde teknenin hizinin (forumlarin yalancisiyim) cok limitli oldugunu dusunerek icten takma kaliptan tekne dokturup disina braketle 20 HP bir motor taksam nasil olur diye dusunuyorum. Hem havuzluk genis kalir hemde 4 zamanli 20 hp pek birsey yakmazmis gibi geliyor.
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2015, 12:29:43 Gönderen: Osman Cakiroglu »
*

Çevrimdışı Hakan Kavaklıoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 464
    • Yaşadığı Şehir
  • İZMİR
    • Tekne Adı
  • M/V BABA ŞENER , İSTANBUL
« Yanıtla #16 : Aralık 29, 2015, 12:31:26 »
Ben dün Aslan beye sorduğumda 25 hp motorla kullanan 7-8 kisi oldugunu söylemisti.Firmayla goruserek bu kisilerle irtibata gecip memnuniyetlerini sormadan masraf etmeyin bence
*

Çevrimdışı Kurmay Erbaş

• * Gezgin Korsan
  • 331
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir & Çeşme
    • Tekne Adı
  • TANGAROA,ALAÇATI MARİNA
« Yanıtla #17 : Aralık 29, 2015, 18:22:21 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kurmay Korsan yeni tekneniz hayirli olsun, Benim yelkenliyi almadan once bayagi dusunmustum Rota 660 almayi. Ne yalan soyleyeyim simdi tek basina istedigim kadar yelken yapamayinca  yelkenliyi satip Rota 660 tipi bir seye mi gecsem diye dusunup duruyorum. Icten takna motor havuzlugu kucultur diye birde teknenin hizinin (forumlarin yalancisiyim) cok limitli oldugunu dusunerek icten takma kaliptan tekne dokturup disina braketle 20 HP bir motor taksam nasil olur diye dusunuyorum. Hem havuzluk genis kalir hemde 4 zamanli 20 hp pek birsey yakmazmis gibi geliyor.
Bu tekne dıştan takmayla olmaz.Yarış atına katır yükü yüklemek gibi birşey.Hem fazla yakıt,hemde motor çabuk yıpranır.Bu benim kendim için yaptırdığım ilk motorlu tekne.Yıllarca hep yelkenliyle gezdik.Yelkenli eğer uzun yol yapılmayacaksa veya uzun süre konaklama yapılmayacaksa gereksiz.Yarış ve yelkeni sadece keyif için yapanları bunun dışında tutuyorum.Benim gibi sadece 1 saatlik yol yapıp,sırtı çekip günlük keyif yapmak isteyenler için bu tarz tekneler daha uygun.Marinayla 1 yıllık anlaşma yaptım 1000Eu,tekneyi istersem evin önüne bile çekebilirim.Çek at 150TL.10 mt.yelkenlinin havuzluğunda 4 kişi rahat ederken bu teknede rahat rahat 6 kişi oturup keyif yapabiliyor.Önde iki kişi rahat güneşlenebiliyor.Yani her açıdan pratik ve keyifli bişey bu.
TANGAROA ALAÇATI MARİNA
*
« Yanıtla #18 : Aralık 29, 2015, 18:39:30 »
Big Foot 60 hp Mercury ile 2 Sene kullandık. 9 mil Seyir sürati... 14 mil maximum sürat. 90 hp Yamaha ile kullanan arkadaşımız da bu değerler en fazla 2 mil oynuyordu...

İkinci elde QuickSilver bulursanız kaçırmamanızı öneririm. Rotanın sıfır fiyatına ikinci el bir QuickSilver buluriseniz kaçırmayın.

Tekneye Tuvalet bence koydurmayın. Ciddi anlamda koku sorunu yaşayan arkadaşlarımız oldu.

Üretim aşamasında işin başında durun. Bizde bir yıl sonra bütün kromlar paslanmıştı.
Albayım 44 - Kuşadası

*

Çevrimdışı Mümtaz Möröy

• * Gezgin Korsan
  • 1.686
    • Yaşadığı Şehir
  • D E N İ Z L E R
    • Tekne Adı
  • Foca , Alargada İNO
« Yanıtla #19 : Aralık 29, 2015, 18:58:43 »
Karadeniz marin 7 mt teknelerini araştırmadan bu tür teknelere karar vemeyin  derim hemyolu güzel hemde projeli tekneler tavsiye ederim ...bir kez araştırın
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2015, 18:59:24 Gönderen: Mümtaz Möröy »
'' HATA  GÖRENİNDİR ,,
*

Çevrimdışı Kurmay Erbaş

• * Gezgin Korsan
  • 331
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir & Çeşme
    • Tekne Adı
« Yanıtla #20 : Aralık 29, 2015, 19:57:23 »
Karadeniz marin 7 mt teknelerini araştırmadan bu tür teknelere karar vemeyin  derim hemyolu güzel hemde projeli tekneler tavsiye ederim ...bir kez araştırın

Karadeniz marin'in 7 Mt.teknesinin fiyatı bunun iki katı.
TANGAROA ALAÇATI MARİNA
*

Çevrimdışı Mümtaz Möröy

• * Gezgin Korsan
  • 1.686
    • Yaşadığı Şehir
  • D E N İ Z L E R
    • Tekne Adı
  • Foca , Alargada İNO
« Yanıtla #21 : Aralık 29, 2015, 20:17:54 »
Ucuz etin yahnisi yavan ...  katlanacaksın o zaman Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
'' HATA  GÖRENİNDİR ,,
*

• * Gezgin Korsan
  • 464
    • Yaşadığı Şehir
  • İZMİR
    • Tekne Adı
« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2015, 20:18:36 »
Kurmay korsan
Ikinci el bir tekne icin aradim,satici sıfır teknede Türk bayragi icin yuzde 18  kdv ve biseyler vergisi daha odersiniz dedi.Bu konuda bilginiz varmi?
*

• * Gezgin Korsan
  • 464
    • Yaşadığı Şehir
  • İZMİR
    • Tekne Adı
« Yanıtla #23 : Aralık 29, 2015, 20:42:17 »

Big Foot 60 hp Mercury ile 2 Sene kullandık. 9 mil Seyir sürati... 14 mil maximum sürat. 90 hp Yamaha ile kullanan arkadaşımız da bu değerler en fazla 2 mil oynuyordu...

İkinci elde QuickSilver bulursanız kaçırmamanızı öneririm. Rotanın sıfır fiyatına ikinci el bir QuickSilver buluriseniz kaçırmayın.

Tekneye Tuvalet bence koydurmayın. Ciddi anlamda koku sorunu yaşayan arkadaşlarımız oldu.

Üretim aşamasında işin başında durun. Bizde bir yıl sonra bütün kromlar paslanmıştı.

Ben alirsam tuvalet kontrplagini tavana kadar uzatmayi planliyorum
*

Çevrimdışı Kurmay Erbaş

• * Gezgin Korsan
  • 331
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir & Çeşme
    • Tekne Adı
« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2015, 20:50:29 »
Kurmay korsan
Ikinci el bir tekne icin aradim,satici sıfır teknede Türk bayragi icin yuzde 18  kdv ve biseyler vergisi daha odersiniz dedi.Bu konuda bilginiz varmi?
Rota'nın fiyatı KDV dahil.
TANGAROA ALAÇATI MARİNA
*

Çevrimdışı Kurmay Erbaş

• * Gezgin Korsan
  • 331
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir & Çeşme
    • Tekne Adı
« Yanıtla #25 : Aralık 29, 2015, 20:58:39 »
Ucuz etin yahnisi yavan ...  katlanacaksın o zaman Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bunu şimdi oraya getirirseniz,bahsettiğiniz teknede daha pahalı olanların yanında ucuz kalır.50 binede 7 Mt. Tekne alabilirsiniz 250 binede.Hatta araştırırsanız daha pahalısınıda bulabilirsiniz.Ben 7 Mt. bir tekneye 100 bin verecek ne ekonomiye ne de deniz kültürüne sahibim.Veren arkadaşlarında seçimine saygı duyarım.Benim tercihime duyulması gerektiği gibi.
TANGAROA ALAÇATI MARİNA
*
Rota 660 soruları
« Yanıtla #26 : Aralık 30, 2015, 01:21:11 »
Kurmay Korsan

İyi günlerde sağlıkla kullanmanı dilerim. güEl avlar yapmanı canı gönülden dilerim.

Biz tekneyi sığacıkta Körfez içinde çok yakın mesafelerde balık avı için kullandık.

Çok güZel gece avları yaptık.

Tekneyi o dönem ötv kdv imtiyazı vardı. Kabuk 10.000 fuardan 6000 dolar o zaman 10000tl motor 1000 tl ırgat 21000 gibi bir rakama aldık. Senelik beşbin kusur verip marinaya bağladığımızda:) çok acayip olmuştuk...

Sonra elimize para geçti de Tekneye bir balık bulucu taktık... Fruno 10.000 tl.... Makara konusu oldu bu durum....

Yok o paraya tekne yenilenirdi... Yok o paraya 3000 kilo sardalya yenirdi...

Neyse.... Sonrası işte insan oğlunun doğası....

Tekneyi 40000 e sattık... Ki sevindirici olanda buydu...

Sattığımız arkadaşlarımız hala tekneyi Çeşmede kullanıyorlar. Çok memnunlar...

Sonuç olarak her şey güZel olacak. Ama sen genede arada bayraklıya uğramayı ihmal etme:) Her zaman özelden arayabilirsin...  ayrıntıları her zaman konuşuruz...
« Son Düzenleme: Aralık 30, 2015, 01:23:05 Gönderen: Gönenç Demir »
Albayım 44 - Kuşadası
*

Çevrimdışı Kıvanç Tüfekçioğlu

• * Gezgin Korsan
  • 1.305
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir - Dikili
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • Merica , Bademli İç liman Alarga
« Yanıtla #27 : Aralık 30, 2015, 09:07:33 »
Bu tekne dıştan takmayla olmaz.Yarış atına katır yükü yüklemek gibi birşey.Hem fazla yakıt,hemde motor çabuk yıpranır.Bu benim kendim için yaptırdığım ilk motorlu tekne.Yıllarca hep yelkenliyle gezdik.Yelkenli eğer uzun yol yapılmayacaksa veya uzun süre konaklama yapılmayacaksa gereksiz.Yarış ve yelkeni sadece keyif için yapanları bunun dışında tutuyorum.Benim gibi sadece 1 saatlik yol yapıp,sırtı çekip günlük keyif yapmak isteyenler için bu tarz tekneler daha uygun.Marinayla 1 yıllık anlaşma yaptım 1000Eu,tekneyi istersem evin önüne bile çekebilirim.Çek at 150TL.10 mt.yelkenlinin havuzluğunda 4 kişi rahat ederken bu teknede rahat rahat 6 kişi oturup keyif yapabiliyor.Önde iki kişi rahat güneşlenebiliyor.Yani her açıdan pratik ve keyifli bişey bu.

Açıkcası benimde en çok anlatmaya çalıştığım konu bu... Size tamamen katılıyorum. Bu sıkıntıları düşünerek DS veya Pilothouse yelkenli modelleri var piyasada ama ciddi pahalı... Teknenin pratik olması büyük avantaj fakat ben genede 8-9 metre arası bir tekne olmasını yeğlerim... Tuvalet ayrı bir sorun olmazsa olmaz birşey bence... Koku vs yapsa bile antına yapmaktan daha iyidir   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ayrıca güzel krom bir pis su deposu ve sağlam hortumlar ile koku'nun öyle çok olacağınıda sanmıyorum...
*
« Yanıtla #28 : Aralık 30, 2015, 14:30:39 »
Hakan korsanım benim teknem Çeşmealtı limanında tekne benim teknemin yakınında bağlı içi muazzam geniş yani rotadan büyük tuvaleti ayrı 8,75 boyutunda bir bakın derim fiyatınındı 55.oo TL olarak hatırlıyorum size sahibinden numarasını vereyim sahibinden ilan no   255964656
seaweed - İzmir, Çeşmealtı
*

Çevrimdışı Kurmay Erbaş

• * Gezgin Korsan
  • 331
    • Yaşadığı Şehir
  • İzmir & Çeşme
    • Tekne Adı
« Yanıtla #29 : Aralık 30, 2015, 16:32:43 »

Açıkcası benimde en çok anlatmaya çalıştığım konu bu... Size tamamen katılıyorum. Bu sıkıntıları düşünerek DS veya Pilothouse yelkenli modelleri var piyasada ama ciddi pahalı... Teknenin pratik olması büyük avantaj fakat ben genede 8-9 metre arası bir tekne olmasını yeğlerim... Tuvalet ayrı bir sorun olmazsa olmaz birşey bence... Koku vs yapsa bile antına yapmaktan daha iyidir   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Ayrıca güzel krom bir pis su deposu ve sağlam hortumlar ile koku'nun öyle çok olacağınıda sanmıyorum...
Kıvanç kaptan,yeni model rotalarda kamara kalıbını 20 cm.kadar yükseltmişler.Çok ufak bir tadilatla WC kapalı bir kabin içine alınabiliyor.Böylece koku problemide ortadan kalkıyor.Boy meselesine gelirsek,zaten bu tekneyi tercih etmedeki en önemli sebep boyu.Daha büyük 8,9 Mt.bir tekne olursa bütün pratikliği gider.O zaman gene yelkenli tercih ederdim ben.En son sattığım yelkenlim benetteau 331 idi.İnanın bana bu tekne daha çok heyecan veriyor.Ufak bir oyuncak gibi birşey.Birde ben tek başıma denize çıkmayı seviyorum.Yelkenlide safra çok oluyor,kafama göre takılamıyorum.Hanım gelir hadi sıkıldım başka koya gidelim,yok buraya ıslak girme vay yemlerini oraya koyma,akşam içmişim sabahın köründe süpürge sesi,çoluk çocuk patırtısı.Yani anlıycağınız 20 sene guletle müşterilerin patırtısızdan bıkıp denizde ticareti bıraktım.Rahat edeyim dedim yelkenli aldım.Bu sefer bu problemler çıktı.Benim için bu son tekne sadece kendim için.Kimseyi sokmam.Bahanede kolay,KÜÇÜK:)Benim küçük teknem,büyük dünyam.
TANGAROA ALAÇATI MARİNA