0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. G.

Otopilot Montaj Aparatları ve Ahşap Parçalar
« : Eylül 11, 2008, 14:20:32 »
Nihayet TAYO-MAR'a hediye edilen ST2000+ otopilot için güverte dikey bağlantısı ve yeke alttan bağlantı aparatı tamamlandı. Teslim aldım.
En kısa zamanda ben de OP si olan tekneler sınıfına terfii edeceğim.
Öte yandan ahşap koçboynuzları ve diğer parçalar da elime ulaştı.
Yakında klasik ahşap merdiven de bitecek ve hizmete girecek.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap    Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2008, 13:26:37 Gönderen: Mehmet Çömlekçi »

*

D. H.

Ynt: OTOPİLOT MONTAJ APARATLARI VE AHŞAP PARÇALAR
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2008, 14:25:30 »
Aman diyeyim ismi lazım değil duymasın, yine tabu kelimeyi kullanmışsın: OPSSSSS....  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2008, 14:28:13 »
Ayyyyyy... Hay Allah. ağzımdan kaçtı. Haklısın Dilek Korsan.
Ya şu tabu kelimeyi kullanmak yerine bir kodlama kullansak.Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap??

*

H. E.

« Yanıtla #3 : Eylül 11, 2008, 19:33:02 »
Ya kimsenin malında gözümüz yok. Millette para bol ben onu anlamıyorum.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Uçarı'da bekleyen işler sırasıyla şöyle;
Direğe basılacak kişi bulunabilirse furler'ın aşağıya taktığım liftini üst uca takılacak.
Güvertedeki tik lameller yenilenecek.
Sol lumboz yerine yapıştırılacak. Çerçevesinin vida yerleri düzeltilecek.
Kamaranın sağ ve sol üst köşelerinden su giriyor. Onlar bir şekilde düzeltilecek.
Farş tahtası verniklenecek, yerine konacak.
Bayrak direği verniklenecek yerine takılacak.
Tüm güverte verniklenecek.
Demir askı parçası yerinden oynamış, sökülüp, bir şekilde tamir edilip yerine geri takılacak.
Sol çarmıh ayakları yerinden oynamış. Manasızca sadece ahşaba vidalanmış. Nasıl sağlamlaştırılır diye kafa patlatılacak.
Sancak kontra giderken iskele tarafından içeri su sızıyor. Nasıl oluyor da oluyor bulunacak. Kesilmeye çalışılacak.
Serpinti körüğü brandacıdan alınacak, yeine takılacak.
Ana yelken mandarı değiştirilecek.
Otopilot için montaj nasıl olur diye kafa patlatılacak.
Ahşap merdiven yapılmaya çalışılacak.

*

M. E.

« Yanıtla #4 : Eylül 11, 2008, 19:36:35 »
diğerlerini bilmiyorum ama direğe talibim...
itinayla direğe çıkılır, doktordan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. G.

« Yanıtla #5 : Eylül 11, 2008, 20:32:48 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Otopilot için montaj nasıl olur diye kafa patlatılacak.
Ahşap merdiven yapılmaya çalışılacak.

Bu ikisine yardımcı olabilirim Hakan ... Eeee ne demiş atalarımız ? " Korsan korsana yardım eder"  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

T. Ö.

« Yanıtla #6 : Eylül 11, 2008, 20:57:45 »

Sevgili Hakan,

Bir kutu su bazlı verniğin de benden..

Selamlar,
TANER

*

H. E.

« Yanıtla #7 : Eylül 11, 2008, 21:58:29 »
Ya arkadaşlar çok teşekkürler. Gerçekten bu aralar yardıma ihtiyacım var, tek başıma yeterince iş göremiyorum çünkü.
Mehmet Korsan özellikle direk konusunda yardım edebilirsen çok iyi olacak. Ben de itinayla direğe basarım, ben de doktordan! Düşersen "açılın ben doktorum" diye bağırabilirim de. Aslında direğin tepesine değil yarısına çıkman yeterli. Liftini takacağım yer mini ıstralyanın tepesi. Bu da direğin ortasındaki gurcataların hizasında.

Ahşap merdiven ve vernik için de çok teşekkürler.
*

A. E.

« Yanıtla #8 : Eylül 12, 2008, 08:12:40 »
Kamaranın sağ ve sol üst köşelerinden su giriyor. Onlar bir şekilde düzeltilecek.

Bende de birkac tane sizdirmazlik isi var. Bir kartus sika fazla gelecek. Istersen beraber yapalim, ziyan olmasin. Bana 292 yeterli (gunes gormeyecek) renk te cok onemli degil, gorunmeyecek yerde. Ama istersen 295 te kullanabiliriz. Ama yagmurlardan once yapmaliyiz. Cok zaman kalmadi.

Bu konuyu sakin Cem korsana danisma  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Sonra hayata kusebilirsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Digerleri icin de at kafadan bilgi yarismasi yapabilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E.

« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2008, 08:14:06 »
diğerlerini bilmiyorum ama direğe talibim...
itinayla direğe çıkılır, doktordan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
opps sirada ben var(d)im

Dusersen acilin o doktor diye de bagirabilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. E.

« Yanıtla #10 : Eylül 12, 2008, 08:55:05 »

Bende de birkac tane sizdirmazlik isi var. Bir kartus sika fazla gelecek. Istersen beraber yapalim, ziyan olmasin. Bana 292 yeterli (gunes gormeyecek) renk te cok onemli degil, gorunmeyecek yerde. Ama istersen 295 te kullanabiliriz. Ama yagmurlardan once yapmaliyiz. Cok zaman kalmadi.

Bu konuyu sakin Cem korsana danisma  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Sonra hayata kusebilirsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Digerleri icin de at kafadan bilgi yarismasi yapabilirim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Valla iyi olur. Hayatta en gıcık olduğum şey bu sikaları iki kıdım kullanıp sonra kurumaları. Hayır silikonlar gibi küçüğünü de yapmıyorlar. Büyükçe enjektörlere falan mı basıp saklasak ne yapsak?
Fikirlere de her zaman açığım. Tek başıma artık fazla fikir üretemiyorum.
Pazartesi bir el atalım mı?
*

A. E.

« Yanıtla #11 : Eylül 12, 2008, 09:09:45 »
Tamam pazartesi bi aksilik olmazsa 18-18:30 arasi marinada olurum
*

T. Ö.

« Yanıtla #12 : Eylül 12, 2008, 09:51:33 »

Ben de orada olmaya çalışayım. P.tesi saat 18:30 gibi...

TANER

*

H. E.

« Yanıtla #13 : Eylül 12, 2008, 10:09:49 »
Tamam, ben oradayım, gelecek herkesi beklerim.
*

A. E.

« Yanıtla #14 : Eylül 12, 2008, 11:20:35 »
Sika isini yapacak miyiz Pazartesi. Yoksa durum tespiti vs mi ?. Sika yapacaksak ne renk ne model olsun ?