0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. B. A.

Nuova Rade vs. Jabsco Tuvalet
« : Ağustos 24, 2019, 17:01:02 »
Değerli korsanlar,

Nuova Rade marka (manuel) tuvaletler Jabsco'ların neredeyse yarı fiyatına.

Bağlantı noktalarının ve yedek parçaların Jabsco ile uyumlu olduğunu okudum bir yerlerde doğru mudur?

Bunlar tavsiye edilecek ürünler midir yoksa uzak durmak mı gerek?

*

M. B. A.

Ynt: Nuova Rade vs. Jabsco Tuvalet
« Yanıtla #1 : Kasım 03, 2019, 13:59:46 »
Konuya kendi kendime yanıt vereyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teknede bulunan, pompaları bakım isteyen iki tane manual standart (küçük taş) Jabsco tuvaleti ek masraf yapmayıp büyük taş tuvaletle değiştirmeye karar vermiştim.

Jabsco 1600-1700 TL civarındayken TMC 1200-1300 ve Nuova Rade ise 950-1000 TL civarındaydı.

Araştırdım ve bağlantı noktalarının ve hatta parçaların da uyumlu olmasından dolayı Nuova Rade'de karar kıldım.

Geçenlerde bir web sitesinden iki tane sipariş ettim, ertesi gün ulaştı (Bodrum, Alize Marin'den geldi. Bilenler bilir çok kapsamlı ürün gamı olan bir marin mağazadır).     

Dün bunların montajını yaptım. Salondaki tuvaletin yeri müsait olduğu için bağlantı noktalarını değiştirmeme gerek kalmadı.

Baş kamarada ise arka taraf uzun olduğu için vida yerleri uymadı (neyse ki hortumları uydurabildim) biraz uğraştırdı, matkapla yeni delikler açarak montaj yaptım. Eski delikleri tamir macunu ile kapattım, sonrasında görünümü düzeltmek için jelkot uygulayacağım.

Su alışı, pompanın işleyişi vs. gayet güzel çalışıyor. Tavsiye ederim. İki kat para vermeye değmez gibi görünüyor...
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2019, 14:01:23 Gönderen: Mahir B. Aşut »

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2019, 14:28:21 »
Elektrikli mi bunlar?

*

M. B. A.

« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2019, 08:58:57 »
benim aldıklarım elektrikli değil ama var elektriklisi...

*

O. S.

« Yanıtla #4 : Mart 23, 2022, 12:59:36 »
Kaptanlar, iyi günler. Jabsco tuvalet tamir kiti yerine nuova rade nin kiti ni kullanan (joker valf, conta, o-ring vb.) kullanan oldu mu? uygunluk ve kalite, kullanım kolaylığı olarak değerlendirebilir misiniz? web de aradığımda fiyatları jabsco nun yarısı gibi görünüyor. ama bir yandan da b.k batmamak lazım.  Bir de bugünlerde uygun fiyatlı satış yapan tedarikçi olarak nereyi önerirsiniz. tşkkr.

*

T. Ö.

« Yanıtla #5 : Mart 24, 2022, 15:16:40 »
Muadil kitler ile sıkıntı yaşanmıyor. Sadece işlem yaparken sökülen parçaları çok iyi temizlemek ve oringlere marin gres sürmek fayda sağlıyor. Jabsco pompa kapak vidaları sökülürken ve sıkılırken nazik olup kapağı çatlatmamak su kaçmaması için önemli. Kitlere başvurmadan önce kauçuk valfleri söküp porçöz ile yıkayıp yepyeni yapmak mümkün. Oringler, pompa yuvaları ve valfler deniz tuzu, üre taşı ve kireç oluşumu ile özelliğini kaybedip düzgün çalışamıyor.Biraz sıcak su ve porçöz ile lastik parçaları ve pompa yuvasını söküp temizlerseniz belki de hiç tamir kiti ihtiyacınız olmaz.
*

M. B. A.

« Yanıtla #6 : Mart 24, 2022, 17:12:05 »
Nuova Rade komple pompa seti de satıyor, al değiştir gibi basit... Fiyatı uygundu şimdilerde nedir bilemiyorum...
*

O. S.

« Yanıtla #7 : Mart 25, 2022, 20:52:38 »
Bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. kolayınıza gelsin...