0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

C. E.

Ynt: NASIL BİR SOLAR PANEL OLMALI?
« Yanıtla #30 : Şubat 07, 2013, 00:07:32 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
2- solar panel 100w 
3- Solar panel için kontroler 15 amper buna 3 adet 100 w panel takılkabilir

Kimsenin üç tane takma niyeti var mı bilmiyorum, ama sanki bu hesapta bir hata var.

100 W / 12 Volt = 8,3 Amper. İki taneyi bile kurtarmaz.

Hadi şarj voltajı 14 volttur desek, 100/14=7,1 Amper. Tam iki tane...

*

K. E.

« Yanıtla #31 : Şubat 07, 2013, 00:14:45 »
Cem korsanım,
bana gelen listede evet 1 kişinin 3 panel ve 1 kontroler talebi var.Sorunuza cevap verebilecek teknik bilgiye ve iddiaya sahip değilim bana verilen bilgiyi aktardım.Neden ve nasılı hesabı vs ile aktarırsanız sorunuzu bende dostlarıma katararak hepimizi aydınlatıcı cevap almaya çalışırım.
Böylelikle Geko camiası için hatasız işyapma gayretimizi devamettirmiş oluruz
Katkınıza ise ayrıca teşekkür ederim.
Saygı ve Selametle

*

n. k.

« Yanıtla #32 : Şubat 07, 2013, 00:22:50 »
Nuri korsanım,
Paneller KDV li bilesiniz.Bağlantı kablo ve cakları hakkında hiç bir bilgi gelmedi.Sanırım dahil değildir.Bilgim yok.
Nereden teslim alacaksınız ve fatura adresiniz ne bildirimisiniz lütfen.
Saygılar
Kaan korsanım farkındayım yinede yanlış anlamayı önlemeye yönelik uyarı için teşekkürler. Kdv yi 18 den hesapladım doğrumudur acep ? Şarj kontrolörünün amperinide teyid etmek gerekirmi bilmem, ben piyasayı araştırırken kabaca 100 watt/10 amper gibi bir ölçü olduğuna dair bir hisse kapıldım. Konuya çok yabancı olduğumu belirtmek isterim... Saygı ve hürmet bizden

*

C. E.

« Yanıtla #33 : Şubat 07, 2013, 00:25:18 »
Hesap yukarıda...

Paneller 100 Watt elektrik üretecek. Şarj sırasında devreyi 14 Volt'da tutacaksa 7,1 Amper akım geçecek demek. İkipanel 14, üç panel 21 Amper eder. Cihaz 15 Amper ise üçlüde sıkıntı çıkar.

(Bu değerler şarj cihazının akü tarafındaki devre için geçerli. Bir de cihazın güneş paneli tarafındaki devre var. Buradaki voltaj biraz daha yüksek, dolayısıyla akım biraz daha düşüktür. Eğer şarj cihazının özellikler bu devreye göre veriliyorsa, seçim doğru olabilir.)

*

K. E.

« Yanıtla #34 : Şubat 07, 2013, 00:27:48 »
Nuri Korsanım,Bazen bana dostlar takılırken herbokolog diyorlr ama öyle bir şey yok.Konu 220 Volt olunca bayağı iyiyim de 12 V olunca nedense benim kafamda az bi zorlanıyor.Sanırım konu hakkında deruni bilgisi olan korsan dostlarımız bu hususa bir açıklama getirirler.
KDV % 18 doğrudur.
Bundan öte ahanda tıkandım :-)
gilerSev

*

S. Ç.

« Yanıtla #35 : Şubat 07, 2013, 01:55:35 »
Marmaris e iki adet panel için kargo nekadar tutar ki,nasıl öğreniriz,büyük bir ihtimalle kendi paketi vardır,yani ölçüleri büyür.Birde bağlantı şemaşı gibi birşeyi varmıdır.Ben kendim halletmek istiyorum.
*

D. E.

« Yanıtla #36 : Şubat 07, 2013, 08:06:49 »
Biz bir panel ve cin mali regulator rica ediyoruz.
*

B. B.

« Yanıtla #37 : Şubat 07, 2013, 09:17:35 »
Merhaba Kaan Korsan. Bizde 2 adet 100 lük ve 1 adet kontroller regulatör talebimiz var. Bağlantı kablo ve diğer malzemeler de paket içinde mi? eğer değil ise buradan temin ediliebiliryor mu? Eğer FB marinaya gelecek ise ürün oradan da alabiliriz veya ürün nerede duruyorsa oradan da temin edebiliriz. Fatura bilgisi ve ödeme için sizden bilgi rica ediyorum. Paylaşımınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederiz.
*

H. E.

« Yanıtla #38 : Şubat 07, 2013, 09:37:20 »
Kaan Korsanım,
Düşündüm de ben 4 panel ve iki regülatör rica edeyim mi acaba?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

K. E.

« Yanıtla #39 : Şubat 07, 2013, 10:10:21 »
Serdar Korsanım,
Doğal olarakambalaj büyüyecektir.Kargo maliyeti hakkında ne yazık ki en ufak bir fikrim yok.Bağlantı şeması hakkında da bir bilgiye sahip değilim ama dostlarım sanırım bu konuda bize bir bilgi verirler.En azından bunu rica ederim.Yoksa da bize şema çizmelerini rica edebilirim.
Şimdi size 2 adet mi yazayım? Ayrıca regülatör istiyormusunuz?
Tüm bunların cevabı evet ise fatura ve teslim adresi alabilirmiyim.
*

K. E.

« Yanıtla #40 : Şubat 07, 2013, 10:18:03 »
Hakanım Erimim,
Kayda alınmıştır.
*

K. E.

« Yanıtla #41 : Şubat 07, 2013, 10:18:59 »
Buket Korsanım,
Siparişinizi kayda aldım.Fenerbahçe teslim listesine alıyorum sizi de.Bana lütfen fatura bilgilerinizi iletirmisiniz.
*

S. Ç.

« Yanıtla #42 : Şubat 07, 2013, 11:07:21 »
Serdar Korsanım,
Doğal olarakambalaj büyüyecektir.Kargo maliyeti hakkında ne yazık ki en ufak bir fikrim yok.Bağlantı şeması hakkında da bir bilgiye sahip değilim ama dostlarım sanırım bu konuda bize bir bilgi verirler.En azından bunu rica ederim.Yoksa da bize şema çizmelerini rica edebilirim.
Şimdi size 2 adet mi yazayım? Ayrıca regülatör istiyormusunuz?
Tüm bunların cevabı evet ise fatura ve teslim adresi alabilirmiyim.

Kaan korsanım,kutu büyüklüğünü bilirsem kargo fiatını alabilirim.Bazen malın kendisinden pahalı oluyor kargosu.
*

K. E.

« Yanıtla #43 : Şubat 07, 2013, 11:08:45 »
Serdar Korsanım,
Araştırıyorum
*

A. S.

« Yanıtla #44 : Şubat 07, 2013, 12:08:20 »
kaan korsanım şarj kontrol cihazı almıştım daha önceden 18 amper

sadece panel almak istiyorum yarın tekneme bakıcam monte edebilirmiyim bu ölçüyü diye
benim kız keç olduğundan yan vardevelalara monte etmem lazım boy sorun değil de
eni kurtarcakmı bakıcam

Keçinizde yer yoksa mizana direğinin önüne ,ana direk bumbasına  ve yelkenine mani olmıyacak bir seviyeye monte edebilirsiniz,Demir korsan PİNKO bunu yaptı uygun likit karşılığı tanıştırırım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap