0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

U. A.

Marmara Denizi İçin İdeal Balık Bulucu ?
« : Mart 06, 2019, 11:39:01 »
Merhaba Saygıdeğer Geko'lar ;

Balık bulucu derken aslında sonar cihazından bahsettiğimizi ve frekans aralıklarının önemli olduğunu , aslında olayın aynada bittiğini  okuyarak anlamış bulunmaktayım  ancak kullanarak tecrübe eden Korsanlara sormak istiyorum.Bütçe olarak 3000'e kadar çıkılabilir ancak 800 tl ye de işimi görecek bir şey varken o kadar masrafı yapmak istemem.Çünkü sonar aletlerini incelediğimde dipsiz bir kuyu olduğunu anladım.İlgimi çeken garmin modelinin  4 ve 5 modelleri oldu  bunun dışındada önerilirinizi sevinerek okuyacağımı bilmenizi isterim.
Maksat , istavrit ve kalabalık balık görüntülerini görmek , dip yapısını anlamak,hızımı görmek ve varsa deniz sıcaklığı...Harita işini cep telefonunda halledebileceğimi düşünüyorum.

*

Ç. Ş.

Ynt: Marmara Denizi İçin İdeal Balık Bulucu ?
« Yanıtla #1 : Mart 06, 2019, 12:15:43 »
Fiyat çok uygun ama bir inceleyin, işinizi görüyor mu tam detay model ve özelliklerini bilemiyorum.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

U. A.

« Yanıtla #2 : Mart 06, 2019, 12:35:52 »
Fiyat çok uygun ama bir inceleyin, işinizi görüyor mu tam detay model ve özelliklerini bilemiyorum.

Teşekkür ederim bilgilendirme için hedeflerimden biri bu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap diğer model olan 5 sv 'yi bütün balıkcılar bitirmişler zaten decatlonda Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. S.

« Yanıtla #3 : Mart 06, 2019, 13:06:38 »

Ben kullanıyorum. Balık bulucu özelliğinden ziyade Gps hızı, derinlik, su sıcaklığı ve akü voltaj göstergeleri için satın aldım. Geçen yıl 699 tl gibi bir fiyatı vardı decathlonda. Bu yıl Kurdan dolayı zamlanmış lakin yine de bu fiyat aralığı için iş görür becerikli bir alet.
Balık bulucu kısmına gelirsek oltanızın kurşununu dibe atarken ve çekerken gerçek zamanlı görebiliyorsunuz. Dip yapısının kaya mı, çamur mu , kum mu olduğunu anlayabiliyorsunuz.  Olta ile avlanacak yer bakarken ben göstergedeki balık işaretlerini değil, kayalık dip yapısı ve ani derinlik değişikliği olan yerleri mera olarak seçiyorum. Kısıtlı bütçe alınabilecek en mantıklı ürün.

*

U. A.

« Yanıtla #4 : Mart 06, 2019, 13:10:37 »

Ben kullanıyorum. Balık bulucu özelliğinden ziyade Gps hızı, derinlik, su sıcaklığı ve akü voltaj göstergeleri için satın aldım. Geçen yıl 699 tl gibi bir fiyatı vardı decathlonda. Bu yıl Kurdan dolayı zamlanmış lakin yine de bu fiyat aralığı için iş görür becerikli bir alet.
Balık bulucu kısmına gelirsek oltanızın kurşununu dibe atarken ve çekerken gerçek zamanlı görebiliyorsunuz. Dip yapısının kaya mı, çamur mu , kum mu olduğunu anlayabiliyorsunuz.  Olta ile avlanacak yer bakarken ben göstergedeki balık işaretlerini değil, kayalık dip yapısı ve ani derinlik değişikliği olan yerleri mera olarak seçiyorum. Kısıtlı bütçe alınabilecek en mantıklı ürün.

Efe korsan teşekkür ederim bilgilendirme için ; eğer saros ve ege de olsam gerçekten paraya kıyıp en iyisini almak için zorlayacağım kendimi ancak  marmara denizinde tutulabilen 2 3 çeşit balık için yüksek meblalar ödemek hiç mantıklı gelmiyor keza bu aydan sonra yakalanacak tek balık istavrit,mezgit belki denk gelirse levrek oda şans Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap lüfer zaten görme imkanı çok zor bu yüzden bende fiyat performans açısından bu ürüne yakınım.Özel ayar ve bilmek gereken özelliği var mı yani balıklar noktasalar olarak gösteriyormu yoksa sadece yükselti farklılıklarından mı anlıyorsunuz ?

*

E. S.

« Yanıtla #5 : Mart 06, 2019, 13:17:37 »

Efe korsan teşekkür ederim bilgilendirme için ; eğer saros ve ege de olsam gerçekten paraya kıyıp en iyisini almak için zorlayacağım kendimi ancak  marmara denizinde tutulabilen 2 3 çeşit balık için yüksek meblalar ödemek hiç mantıklı gelmiyor keza bu aydan sonra yakalanacak tek balık istavrit,mezgit belki denk gelirse levrek oda şans Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap lüfer zaten görme imkanı çok zor bu yüzden bende fiyat performans açısından bu ürüne yakınım.Özel ayar ve bilmek gereken özelliği var mı yani balıklar noktasalar olarak gösteriyormu yoksa sadece yükselti farklılıklarından mı anlıyorsunuz ?

Evet balıkları yanılmıyorsam 3 farklı boy olarak gösteriyor. Balık simgesinin yanında balığın derinliği de yazıyor. Büyük balıklar için alarm kurulabiliyor ki sanırım tüm balık bulucularda var bu özellikler.

« Son Düzenleme: Mart 06, 2019, 13:20:48 Gönderen: Efe Sarıoğlu »
*

U. A.

« Yanıtla #6 : Mart 06, 2019, 14:46:31 »
Çok teşekkürler eğer  daha az farklı daha iyisi yoksa sanırım garmin strike 4 ideal gibi görünüyor farklı yorumlar varsa tabi ki beklerim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap