0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. M.

Ynt: MacGregor 26 mı,Beneteau First 25.7 mi
« Yanıtla #120 : Ağustos 17, 2020, 16:52:50 »
Göksel Korsan Selamlar,

Tüm yazışmaları baştan sonra keyifle okuduğum bir başlıktı gerçekten. 1 seneyi aşkın süredir kullandığınızı tahmin ettiğim tekneniz hakkında bir güncelleme yaparsanız şahane olur.

Almadan önce düşündüklerinizle, aldıktan sonra yaşadığınız deneyimleri bizlerle paylaşmanız çok kıymetli olacak.

*

M. S.

Ynt: MacGregor 26 mı,Beneteau First 25.7 mi
« Yanıtla #121 : Ağustos 17, 2020, 19:26:58 »
mac gregor 26x ile 3. senemi bitirdim. evet bende en güzel tekne benimkinin bir boy büyüğü familyasına dahilim artık , çok net.marinayı en etkin kullanan teknelerden biri beni olabilirim.yaz kış her havada  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

kıçtan takma motor denizden tekneyi çıkmayı zorlaştırıyor.bu yüzden internette arkasında yüzme platformu yapan gördüm.

orsada zayıf olduğu konusunda bir görüş var. kıç ıstralya direğin arkaya eğimini çok başaramıyor gibi.son direği indirip geri diktikten sonra galiba ben ayarlayamadım..

635 kg balastı dolu hali ile 3bin devir max devir , 20km/s yapıyor. 1200 devirde 10km/s, optimum motor seyri yapabiliyorum.
yelkende tam arma 15km yapabildim. gayet agresif davrandığım oldu.naçizane 3 seneye göre ilerledim.

vinçin olduğu yer ile dümen arasındaki geçiş , tek kişiyken zor olabiliyor. (evet tek çıkmamak lazım ama çok seviyorum)
dümen teli kabinden nasıl geçtiğini halen bulamadım. göksel (görkem) korsan veya turgut (ilhan) korsan , veya bilenden yardım rica ederim..
wc dar , o kapı kullanımdayken değil boştayken kapanır sadece..
devamlı sırtıda iri istavrit geliyor:)
merak eden herkeşler ,  izmir urlada çeşmealtı marinada 26x (benim) ve 26m (komşu ) görebilirsiniz.

(varsa anlatımdaki hatalarımdan affola)