0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. E.

Ynt: kopan Raymarine otopilot kayışı
« Yanıtla #15 : Ağustos 03, 2019, 10:05:18 »
Denk gelmeyebilir. Kayış yanınızda olmalı. Diş hatveleri farklıdır.

*

F. Ö.

« Yanıtla #16 : Ağustos 03, 2019, 11:45:02 »
Teşekkür ediyorum Kahraman Korsan.

*

K. E.

« Yanıtla #17 : Ağustos 03, 2019, 12:48:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Denk gelmeyebilir. Kayış yanınızda olmalı. Diş hatveleri farklıdır.
Tavsiye: Aynı kayışı piyasada bulamazsanız aynı boyda piyasada bulunan bir kayış alın. otopilot sistemindeki 2 dişliyi bu kayışa uyan dişlilerle değiştirin(tornacı yapacak). Maliyeti orijinal kayış fiyatının altında olur. Ve istediğiniz zaman kayış bulursunuz.

*

F. Ö.

« Yanıtla #18 : Ağustos 03, 2019, 22:15:41 »
Çok iyi bir fikir.
Teşekkürler...

*

C. D.

« Yanıtla #19 : Ağustos 04, 2019, 00:22:18 »
ne kayışmış... herkes müzdarip... raymarin TR bunları stoklu alsa paraya para demez.. neyse eşeğin aklına bişey kaçırmayalım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. E.

« Yanıtla #20 : Ağustos 05, 2019, 13:32:18 »
Zeynel İmrak
Tersane C Bergamud S &/A
0212 2353005
05327821398
Berta Fabrika Malz STLtd
Arkadaşlarım bu adrese kopanı götürün size yenisini veriyorlar. Marka model ne olursa olsun. Ahmet Kabaalioğlu'dan öğrendim. İmalatçı imiş.
*

A. K.

« Yanıtla #21 : Ağustos 08, 2019, 22:19:50 »
Aradıgınız kayısın tipi AT5. Herhangi bir marka  AT5 kayıs alısanız sizin dişlinize olur ancak tam olarak gergin olması için n 875 boy olması lazım.
Sanayi bolgelerindeki rulmancılara gidin  siparis verin. muhtemelen ellerinde stok yoktur ama ertesi günü kargoyla getirirler.
*

F. Ö.

« Yanıtla #22 : Ağustos 08, 2019, 23:15:27 »
AT5 pek fazla bulunmayan bi kayış.
Ben yukarıda Aziz Korsanın yazdığı tel numarası dahil olmak üzere internetten bulduğum pek çok firmayı aradım. Malesef bulamadım.
Hala arıyorum...
*

A. K.

« Yanıtla #23 : Ağustos 09, 2019, 11:26:55 »
Bizim rulmancıyla konustum tabii ki AT5 sanayide satılan bir kayış değil bayramdan sonra bakarım dedi. Eğer bulunamazsa en son çözüm dişli takımını değiştirmek ancak :

-motor ile dümen dişlisi arasında gergi var mı.
-Oto pilot ta  dümen dönüşü ve motor arasında ilişki nasıl . (dümeni belli mesafeye kadar mı döndürüyor yani enkoder mi var yoksa servo 100 adım dön mü diyor . )
Sebep : büyük ihtimalle motor ve dümen dişli oranı tutmayacak motor bir tur dönüşte dümen eskisi ile aynı oranda  dönmeyecek

T5 sistemi standart parlak  aliminyum dişli ve kayışların içi çelik triggerdir.  sağlamdır, endüstriyeldir her şehirde bulunur. Tahminen fiyatı 25-30 civarıdır.

Eğer isteyenler olursa ben bizim elemanlardan birini ayarlarım bir hafta sonu size dişli leri tornalar varsa kama yerini ayarlar. Ama tabi adetsel olarak adamın işe geldiğine değecek kadar olması lazım

Hediyesi ona bir bahşiş verirsiniz olur.
*

C. C.

« Yanıtla #24 : Aralık 23, 2020, 19:56:30 »
Ben bu kayıştan beylikdüzünde oto sanayindeki bir rulman/kayış satan bir yere getirtmiştim, sanıyorum onlara göre bu standart bir kayıştı kaç diş olduğunu sayıp sipariş verdi.
2 yıl önce tanesini 20 tl ye almıştım.
Murat Bey Merhaba Benim Kayışta çürümüş ve koptu Beylikdüzündeyim o rulmancıyı tarif edermisiniz bende gidip alayım.Teşekkürler
*

U. C. O.

« Yanıtla #25 : Aralık 31, 2020, 00:29:38 »
Sailor pilot isimli YouTube kanalında kayış değişimi kayış tedariği ve bakımla ilgili iki bolum izlediğimi hatırlıyorum. Bir bakın isterseniz.

*

Ü. G.

« Yanıtla #26 : Haziran 16, 2023, 11:21:22 »
Benzer sorunu (kayışın seyirde kopması) geçen hafta ben de yaşadım. Belki benzer sorun yaşayan korsanlara faydam olur diye sorunu nasıl çözdüğümü aktarmak istiyorum.

Hemen raymarinden fiyat istedim. Elde olmadığını 4 hafta içinde gelebileceğini söylediler. Ancak yedek parça satışı yapmıyorlar. Kendileri takıyor. Ürün 2000 tl civarıydı, ayrıca montaj var. Montajın ücretini sormadım.

İnternet araştırmasına başladım. Aliexpress üzerinden bir ürün buldum ve sipariş verdim. Toplam vergi falan dahil 300 tl.
AT5-875 12mm genişlik 175 diş 5mm zift beyaz PU poliüretan çelik tel senkron zamanlama kemeri olarak geçiyor ürün bilgisinde. Özellikler orjinal kayışın teknik özellikleri ile tam uyumlu. Ancak gelen ürün ne olur henüz bilmiyorum. 7 günlük bir kargolama süreleri vardı ürünü temin edemezlerse parayı iade ediyorlar bu süre sonunda. Dün sabah 6. gündü ve henüz onaylanmamıştı.

İnternette buradan nasıl bulabilirim diye ararken Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap diye bir firmaya denk geldim. web sayfasında watsup iletişimi çıkıyor. Yazdım ve hemen cevap verdiler. Ellerinde varmış (400 tl civarı). Dün kargoya verdiler (İzmirdeyim)  biraz önce  oto pilota taktım. Orijinalden farksız oturdu (rengi hariç. sarımsı bir renkti otopilotun üzerindeki bu gri). Dayanıklılığını zamanla anlayacağız.

Bu arada dün İstanbuldaki firmaya siparişi verdikten ve ödemeyi yaptıktan bir kaç saat sonra aliexpres den de onay ve kargoya verildi bilgisi geldi. Onun gelöesi temmuzun 7-8 i gibi görünüyor. Eğer uygun ürün gelirse elimde yedek de olacak.

*

E. S.

« Yanıtla #27 : Haziran 16, 2023, 11:34:45 »

İnternette buradan nasıl bulabilirim diye ararken Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap diye bir firmaya denk geldim. web sayfasında watsup iletişimi çıkıyor. Yazdım ve hemen cevap verdiler. Ellerinde varmış (400 tl civarı). Dün kargoya verdiler (İzmirdeyim)  biraz önce  oto pilota taktım. Orijinalden farksız oturdu (rengi hariç. sarımsı bir renkti otopilotun üzerindeki bu gri). Dayanıklılığını zamanla anlayacağız.

Orijinal ürün kadar kaliteli olmasa da, kullanım ömrü orjinalin üçte biri kadar olsa bile yine de ekonomik anlamda çok karlı. İletişim bilgilerinin forumda paylaşmanız çok faydalı olmuş. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap