0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. B.

Ynt: KARACASÖĞÜT- MERSİN ROTASI
« Yanıtla #75 : Ağustos 31, 2014, 07:38:25 »
Senin vekilliğin üzerine konuşuyorduk Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. B.

« Yanıtla #76 : Ağustos 31, 2014, 10:11:01 »
Uyumuycan Mesut. Uyur uyumaz arkadan giydiriyo bu tayfa.. Bak Zorluya .. Telefon ile aradı uyudummu diye sordu..kontrol ediyo. Birazdan dedim.. Adam gece gece çekim ekibi ayarlamış.. Korkucan bu Zorlu dan..

*

D. A.

« Yanıtla #77 : Ağustos 31, 2014, 16:32:18 »
Bulent Bey Amca,

Oncelikle simdiden iyi seyirler ve selamet dilerim. Konusu gectigi uzere ayni rotayi Mayis ayi ortasinda Turgutreis - Kas, Kas - Tasucu ve Tasucu - Karpaz Gate rotasinda yaptik. Teknede iki kisiydik ve 4'er saatlik vardiyalar programladik, ancak teknede otopilot olmadigindan bu 4 saatlik vardiyalar bir sure sonra cok yorucu oluyor. Vardiya degistikten hemen sonra istesende hemen uykuya dalamiyorsun, vardiyandan en az yarim saat once uyanman lazim, uyurken de tavsan uykusu uyudugundan seyir suresi uzadikca zevk olmaktan cikip eziyete donusebiliyor.

Bodrum - Datca - Kas rotasinda, dun aksam da konustugumuz uzere Datca'ya girmeyi planladigin icin zaten gemi trafiginden uzaklasacaksin ve burundan buruna seyir yapacagindan yolunun uzerinde siglik vs olacagini sanmiyorum. Kas'a karanlikta girmemeni tavsiye ederim. Kas'tan da yine gun isiginda cikmani tavsiye ederim zira kestirmeden gidecegin yol adalar ve burunlar arasinda 4-5 millik, cok keyifli, cok guzel ama gorerek seyir yapmani gerektiren bir labirentten geciyor. Kas'a gelirken cok yorgun degilseniz ve vaktiniz de varsa Finike'ye gitmenizi ve orada kalmanizi tavsiye ederim, boylece Antalya Korfezi'ni gecmeden once daha kisa seyir yapmis olacaksiniz.

Antalya Korfezi, sanirim korfez tanimlamasi insani aldatiyor ve bir kac saatte karsida olacakmissin hissi uyandiriyor. Biz gun batarken korfezin Bati ucundaydik, cok sert ve agir bir havada, ortalama 7,5 - 8 knot suratle korfezi gectik ve sabah gundogumunda hala korfez bitmemisti.

Yolda dikkat etmen gerekenlere gelince,

Anamur'dan Kibris'a gelecek su hattinin deniz baglanti noktasinda kiyidan aciga dogru yaklasik 2 mil boyunca samandiralar var. Uzerlerinde isiklandirmalar var ama calistigindan emin degilim. Samandiralarin arasi gecise uygun olabilir, olmaya da bilir, ben risk almadim ve disindan dolastim.

Tasucunda Incekum burnu'ndan gecen hafta gectim. Navionics deki tum derinlik degerleri dogru. Incekum burnundan 3 mil acikta oldukce buyuk bir kardinal feneri var gormemenize imkan yok zaten. O fenerin guneyinden gecerseniz sorun yok.

Bizim seyrimiz sirasinda her gun saat 14:00den sonra Bati - Guneybati yonunden ruzgar basladi. En dusuk 20 knot civarindaydi. Ancak dalgalar hep pupadan geldiginden cok cok rahat bir seyir yaptik. Dalgalar Egede oldugundan daha iri olacak ancak daha genis aralikli oldugundan rahat edeceksiniz. Hava raporlari gunluk takip edildigi surece sorun yok.

Ben de Isramar sitesini takip edip sizleri bilgilendirecegim.

Selametle annem Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

D. A.

« Yanıtla #78 : Ağustos 31, 2014, 16:39:45 »
Hava raporunu kontrol ettim Amcam,

Bu geceden yarin oglene kadar, yani Datca seyriniz boyunca max 15 knot olacak sekilde (saganaklarda veya kanallarda biraz daha artabilir) Gunbatisi esecek.

Sonrasinda seyriniz boyunca 10-15 knottan daha fazla hava gormeyeceksiniz (Kas Marina'da kalirsan, oranin cikisi haric, orada hava normalden siddetli esiyor), esecek ruzgarda Bati yonlu olacagindan size yardimci olacak. Sadece biraz sicak olabilir. Yuksek faktorlu gunes kremlerinizi unutmayin.

Simdi arayip arayip pozisyon sorma, taciz etme sirasi bende... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

B. B.

« Yanıtla #79 : Ağustos 31, 2014, 19:27:37 »
Canlarim sağolun. Gece yarısı Bismillah Vira. Haydi bakalım.

*

İ. Y.

« Yanıtla #80 : Ağustos 31, 2014, 19:37:58 »
Selametle kaptan. Telefonum 24 saat açık. Gerek olmaz ama belirteyim dedim.
*

N. B.

« Yanıtla #81 : Ağustos 31, 2014, 20:44:08 »
Selametle Bulent'cim

Biryerlerde yazdigin gibi denizle ve kendinle inatlasma yeter, gerisini zaten yaparsin Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Habersiz birakma lutfen...
*

M. D.

« Yanıtla #82 : Eylül 01, 2014, 23:15:05 »
Bülent kardeşim, rüzgarın kolayına olsun. Fırsat buldukça bize durumunu ve konumunu bildir. bu yolculuğu bütün Gezgin korsanlarla birlikte yapacaksın. Hepimizin gözü kulağı sende. Selametle varıp bağlandığında biz de arkamıza yaslanıp "Ohh!!" diyeceğiz.
Selametle...
*

E. Y.

« Yanıtla #83 : Eylül 01, 2014, 23:23:58 »
Ersin yardımına gitmiş, bir sıkıntı mı oldu acaba?
*

M. T.

« Yanıtla #84 : Eylül 01, 2014, 23:28:30 »
Sikinti yok Erol abi, ekip degisikligi sadece.
*

E. Y.

« Yanıtla #85 : Eylül 01, 2014, 23:33:17 »
Rahatladım valla, sağol Mesut.
*

H. A.

« Yanıtla #86 : Eylül 01, 2014, 23:47:28 »
Bülent Korsanım ,Antalya bölgesinde sıkıntı olursa hazırım bilginize...Yolunuz açık ,rüzgarınız kolayınıza olsun..
*

E. A.

« Yanıtla #87 : Eylül 02, 2014, 00:22:07 »
porogramımda bir değişiklik olmazsa hafta sonu Mersin deyim,Karada sizi karşılamaya gelir,seyirinizi keyifle dinlerim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  selametle
*

K. U.

« Yanıtla #88 : Eylül 02, 2014, 00:38:09 »
    Karacasöğut-Mersin bu mevsimde kolayına bir seyir olabilir......
    Antalya korfezi bu mevsimde kuvetli güney hava yapmaz....
    Gazipaşadan itibaren kabak meltemi etkili olur ki ...10-18 saatleri arasında işe yarar...
    Tek sıkıntı geceleri toroslar üzerinden basan sağanaklardır...özellikle Aydıncık-Taşucu arası bölgede çok etkindir...
    Rota üzerinde yeterince barınak ve doğal koylar vardır..iyi bir planlama ile keyifli bir seyir olur....
    Çelenoğlu Korsanın dikkat dediği incekum burnu berbattır....kesinlikle 4-5 mil den geç....
 düzeltimi bilmiyorum ama bölge haritasına güven olmaz....Feneri deniz götürür.....Şinasi amca ( hayatta ise kulakları çınlasın) feneri bir hayli geriye çekerler.. ama haritalara işletemezler...
 Sahile yakın rotayı kısaltan bir kanal vardır,birkaç kez kullandım o yolu ama inatla oradan grçmek isteyen bir dostumuz üç kez karaya oturdu......
  İncekum harika bir yerdir....Karadan mutlaka gidilmelidir... Aman dikkat her daim serap görülün bir yerdir.....
   Klavuz ,rehber anlamında
Zafer Türkmen Korsanın yazılarını ve Sadun Bornun virasına bakmanızı öneririm....

*

K. U.

« Yanıtla #89 : Eylül 02, 2014, 00:48:10 »

Ölü dalgara gelince med-cezir de görülür...bu zamanlarda seyirde sorun olmaz ama alargada demirde sıkıntı yaratır..
  Güzel tarafı birkaç koy dışında koyların tamamı va barınakların hiç birinde etkili olmaz...