0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. K.

Ynt: kamara tavan ve alabanda döşemeleri
« Yanıtla #15 : Kasım 28, 2008, 17:16:45 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
tuzlada ismail ustada var cep05325989605

Bazı işleri gayet iyi ve ucuza yapanlar için bir fihrist oluştursakmı forumda....??  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

t.

« Yanıtla #16 : Kasım 28, 2008, 18:40:11 »
cenk bey siz sordunuz ve diğer arkadaşları ilgilendirir diye yazdım

*

A. Ç.

« Yanıtla #17 : Kasım 28, 2008, 19:30:34 »
Suni deriyi Kadıköy'e inerken sağ taraftaki caminin yakınlarındaki skaklarda bulabilirsiniz. Tavan kaplamalarında köpük iyi bir fikir gibi görünse de yapıştırma açısından sorun çıkarmaktadır. Ahşap veya fiber çıta daha iyi bir çözümdür. Yapıştırılacak yerlere ve çıtaların üzerine bir kat eposi sürüp epoksi macunla yapıştırabilirsiniz. doğrıdan epoksi macun  yapışma açısından zayıf kalabilir. Epoksi tam donmadan (el sürülebilir hale gelince) macun ile yapıştırma yapılabilir. bu tür çıtaların ve kaplamaların tutturulabileceği sağlam bir zemin elde edilir.   

*

c.

« Yanıtla #18 : Kasım 30, 2008, 19:55:31 »
Herkese merhaba,
astar boya nasil yapalim derken HakanZ'nin önerisi ile suni deri fikrini uygulayalım dedik.
Pazar günü bir kaç saat içinde aldığımız deriyi kesip yapıştırmayı başardık.
Hatta arada bizleri ziyarete gelen Yaşar Korsan'la sohbet imkanı bile bulduk...

Fotoları yakında foruma yüklerim ama çok kolay ve temiz bir uygulama oldu
Tavsiye ederim...

*

t.

« Yanıtla #19 : Aralık 25, 2008, 21:40:39 »
kamara alabanda ve tavanları koçtaş tan aldığım platik pvc lerele kaplama işlemine devam ediyorum haftada sadece 1 gün çalışabildiğim için yarısı bitti resim eklemeye çalıştım umarım başarmışımdır

*

h.

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2008, 22:13:05 »
Hazar'da bu suni deri kaplama işini şöyle halletmişler. Velcro bandın erkeğini  tavana...alabandalara şu makinalı u raptiyelerler çakmışlar. sonra bir ince kontrplak üzerine  plastik derileri kaplayarak kenarlarını çıtlata çıtlata zmbalayarak dönmüşler. sonra bu plastik kaplanmış  parçalarıın üzerine muhtelif yerlerine şerit halinde dişi velcro zımbalamışlar.  artı ve eksi gibi.nasıl bastırırsan bastır tutunup kalıyor. tabi bende alabandalarda ağaç kaplama.sadce tavanlar.. 25 seneden beride öyle duruyorlar..gayet sağlam... Yapıştırıxılardan zamanla bir gaz çıkıyor .Allerjik bünyeleri etkiliyor(astım lılar için çok kötü)

Mobilyalcılar ayni pnömatik zımbalarla çakaçak bir saat içinde koltuk kanape döşüyorlar.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Korsanım gemi filanmı bu klasik ağaç gemi.. ( Nusret olabilirmi?)

« Son Düzenleme: Aralık 25, 2008, 22:20:15 Gönderen: Boray Uras »
*

A. Ç.

« Yanıtla #21 : Aralık 26, 2008, 10:43:57 »
Dümne simidi deri kaplamak için, dümen simidinin borusunun çevresi ölçülür, simidin boyu da ölçülür. Simidin boyu ce çevresi kadar bir deri parçası dikdörtgen olarak kesilir. Bu dikdörtgenin çevresinin tamamı zigzag bir makina ile dikilir. Dahasonrael dikişi ile ince kenarlar birbirine sadece dikilmiş olan iplikler kulanılarak el dikişi ile dikilir. Eğer deri parçası tek parçada  simidin boyuna yetmiyors yani çevrelmiyorsa birkaç parça aynı metodlabirlşetirilerek kullanılabilir. Daha sonra birleştirilen deri simidin etrafına sarılır ve dikişler içte kalacak şekilde el dikişi ile deri üzerindeki dikişler birleştirilir.
*

U. K.

« Yanıtla #22 : Aralık 26, 2008, 10:54:48 »
Ahmet Abi,
bunu kime yaptırabiliriz?  Sanırım daha önce siz bir telefon vermiştiniz, aradım yapmıyoruz dediler.  HakanZ Bostancı Sanayi'deki araç dekorasyoncuları önermişti ama gidemedim daha.
*

A. Ç.

« Yanıtla #23 : Aralık 26, 2008, 11:21:08 »
Bildiğim kadarı ile bu işi yapan yok. E kolayı dericilerle görüşüp en azından makina işini onlara hallettirmek. Diğer kısmı ise teknede "ellerinizden öper"
*

U. K.

« Yanıtla #24 : Aralık 26, 2008, 15:53:19 »
Aali Abicim,
SANELA'nın dümenini kime kaplattıydın?
*

A. S.

« Yanıtla #25 : Aralık 26, 2008, 16:08:20 »
Umutcum,

Lewmardan derileri delikleri de hazır galiba, şerit halinde alıp, kendin dikebiliyorsun( muş ? )
Denemedim. Ama Lewmarın online kataloğuna gir, göreceksin. Dümen simidinin boru çapı
uygunsa, alıp yapabilirsin.
Ayrıca kimi döşemeciler de yapabilir diye düşünüyorum. Bi tarihte bi döşemecinin elde
otomobil ralli direksiyonlarını diktiğini görmüştüm.
*

U. K.

« Yanıtla #26 : Aralık 26, 2008, 16:55:31 »
Aali Abi,
bu cevabından SANELA'nın dümeninin orijinal kaplamalı olarak alındığı sonucuna varıyorum.

164 USD'ye halloluyor ama kargolatsak gümrüğe takılır mı acaba?  100 evro'dan fazla oluyor.  "GİFT" uygulaması devam ediyor mu?
« Son Düzenleme: Aralık 26, 2008, 16:57:10 Gönderen: Umut Korkmaz »
*

A. S.

« Yanıtla #27 : Aralık 26, 2008, 22:53:11 »
Yes, öyle alındı...120 € mu ne fark ediyordu...2 senede boyuna değil ama enine  dikişleri patladı !
Özlem aplanız inşallah 2 senedir tamir edecek...
Hazır deri şeritleri bence bir de Kaptan Denizciliğe sor, galiba arada bir getiriyorlardı.

Amerikadan getirtme işine gelince ; karşı tarafa '' please no invoice with the delivery on package,
under package, over package , with package, in package !'' diye yaz, kapına gelir. Yoksa paket
postanesine gümrüklemeye gidersin tıpış tıpış...
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap