0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. S. E.

Ynt: Kaçırılmayacak bir konu - Rüzgar Dümenleri
« Yanıtla #90 : Nisan 08, 2017, 16:30:39 »
En kısa zamanda size çizimleri yollayacağım Herim kaptanim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

n. k.

Kaçırılmayacak bir konu - Rüzgar Dümenleri
« Yanıtla #91 : Nisan 08, 2017, 17:06:03 »
Atilla kaptanım, özel mesajda iletişim detaylarımı yolladım. Gelmedi ise haber verin web arayüzü ile yeniden yollayayım. Tapatalk da bazen problem oluyordu Ö.M de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2017, 17:06:25 Gönderen: Nuri Kongur »

*

A. S. E.

« Yanıtla #92 : Nisan 08, 2017, 17:33:21 »
Gördüm Nuri kaptanım,hazırlayıp yollayacağım.teşekkür ederim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

F. G.

« Yanıtla #93 : Nisan 09, 2017, 15:43:14 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
soyle bir kaynak gozume carpti, belki isimize yarayabilir.

*

S. Z.

« Yanıtla #94 : Nisan 09, 2017, 18:52:34 »
Yukarıya yanlışlıkla,kopyalansa yazdım,sonra dan düzeltemedim,esinlenmek olarak değiştiriyorum..

Ali Korsan çok teşekkür ederim. Aslında Hydrovane kopyalandı.. Ama benim anladığım (ya da yanlış anladığım) hiç de düşünülen fiyata çıkmadı.. Ya da aynı verimlilikte çıkmadı.. Bir de bunca zaman benim edindiğim tecrübelerden biri de bazı malzeme de neyse onu alacaksın. Ben İstanbul'dayım.. 2-3 hafta sonra Bangladeş'e gideceğim, kim bilir ne zaman döneceğim.. Kim koşacak kim ilgilenecek.. Bilirsiniz yardım ederim diyen çok olur, bahanesi çıkan da öyle..Dostların hepsi sağolsunlar, ama yerinde olsunlar der annemgil..

Kaldı ki; burada defalarca yazdım, bir kişi de ya şunu şöyle yapalım demedi.. Ben barım barım ''ben hazırlanıyorum'' diyorum; yerim belli yurdum belli, bana ulaşmak isteyen ulaşırdı.. Şu ana kadar bir kişi hariç, arayıp ta bunu ben ucuza buldum demedi.. ya da ben bunu yaptım sana da yapayım diyen çıkmadı..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hydrovane in tam replikasını yada ne dersek diyelim kopyasını yaptık.Son derecede efektif çalıştı.Sorun neye malettiğimizdi.Benim hesabım 10 kişi olursak kurtarır şeklinde idi.Kendi arkadaşlarım ve GEKOdan sadece isim olarak bildiğim Dilek korsan ve Suat korsanım da bu listedeydi.Halen istenirse yapılabilir ancak ciddi maliyet sorunu var.6 veya 7 parça varki torna freze tezgahında işlemek çok zaman alıyor.Bir arkadaşım'' nolacakki onu yapan adamın yövmiyesi kaç lira'' demişti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Aslında işçilik o tezgahı nekadar zaman işgal edeceğinizle ilgili.Yani tek tek frezede o kadar komplike parçaları yapmak tezgahı çok kitliyordu.Arada parçayı söküp tezgaha başka iş sokamıyorsunuz.Neticede kalıp alabilirmiyiz konumuna geçildi.Belki İzmir fiyatları böyledir diye düşünüp parçaları istanbula götürdüm.Kalıp fiyatları 100000 bin liraları geçti.10 değil 20 tane yapsak maliyeti 10000 tl nin altına indiremedik.
  Yani olay maliyet hesaplarından dolayı kitlendi.Ha bana sorsanız en az hydrovane kadar sağlam bu üretim yapmaya değer.Yapılan tek örneği ben kendime kullanacağım.Durum özetle budur.     

Atlla korsanım selamlar, benim ortak yapım konusundaki beklentim halen aktif. Yapalım denirse ben varım.
Selametle.

*

A. Ü.

« Yanıtla #95 : Nisan 09, 2017, 22:01:59 »
Yukarıya yanlışlıkla,kopyalansa yazdım,sonra dan düzeltemedim,esinlenmek olarak değiştiriyorum..

Ali Korsan çok teşekkür ederim. Aslında Hydrovane kopyalandı.. Ama benim anladığım (ya da yanlış anladığım) hiç de düşünülen fiyata çıkmadı.. Ya da aynı verimlilikte çıkmadı.. Bir de bunca zaman benim edindiğim tecrübelerden biri de bazı malzeme de neyse onu alacaksın. Ben İstanbul'dayım.. 2-3 hafta sonra Bangladeş'e gideceğim, kim bilir ne zaman döneceğim.. Kim koşacak kim ilgilenecek.. Bilirsiniz yardım ederim diyen çok olur, bahanesi çıkan da öyle..Dostların hepsi sağolsunlar, ama yerinde olsunlar der annemgil..

Kaldı ki; burada defalarca yazdım, bir kişi de ya şunu şöyle yapalım demedi.. Ben barım barım ''ben hazırlanıyorum'' diyorum; yerim belli yurdum belli, bana ulaşmak isteyen ulaşırdı.. Şu ana kadar bir kişi hariç, arayıp ta bunu ben ucuza buldum demedi.. ya da ben bunu yaptım sana da yapayım diyen çıkmadı..  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hydrovane in tam replikasını yada ne dersek diyelim kopyasını yaptık.Son derecede efektif çalıştı.Sorun neye malettiğimizdi.Benim hesabım 10 kişi olursak kurtarır şeklinde idi.Kendi arkadaşlarım ve GEKOdan sadece isim olarak bildiğim Dilek korsan ve Suat korsanım da bu listedeydi.Halen istenirse yapılabilir ancak ciddi maliyet sorunu var.6 veya 7 parça varki torna freze tezgahında işlemek çok zaman alıyor.Bir arkadaşım'' nolacakki onu yapan adamın yövmiyesi kaç lira'' demişti Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap.Aslında işçilik o tezgahı nekadar zaman işgal edeceğinizle ilgili.Yani tek tek frezede o kadar komplike parçaları yapmak tezgahı çok kitliyordu.Arada parçayı söküp tezgaha başka iş sokamıyorsunuz.Neticede kalıp alabilirmiyiz konumuna geçildi.Belki İzmir fiyatları böyledir diye düşünüp parçaları istanbula götürdüm.Kalıp fiyatları 100000 bin liraları geçti.10 değil 20 tane yapsak maliyeti 10000 tl nin altına indiremedik.
  Yani olay maliyet hesaplarından dolayı kitlendi.Ha bana sorsanız en az hydrovane kadar sağlam bu üretim yapmaya değer.Yapılan tek örneği ben kendime kullanacağım.Durum özetle budur.     

Atila korsanım,sizi anlıya biliyorum,kalıp konusunda yüzde yüz haklısınız.
Benim önerim,dolu alüminyumdan işlenmesiden yana,bana yabancı olan konular değil.
Bir şeyin veya bir şeylerin reklamını da asla yapmak değil amacım.
Daha önce sizinle yazışmıştık,manuel frezede işlediğinizi söylemiştiniz.
Manuel frezede haklısınız bu işler çok çok uzun sürer,tezgaha parça sökme takma işlerinde de haklısınız.
Cumartesi gün yanıma 5 eksem cnc tezgahı olan bir arkadaşım geldi,5 eksen cnc tezgahdan İstanbulda 4 tane var beşincisi yok.
Çok iyi bir dostum olduğu için konuyu açtım,googleden fotoğraflar gösterdim bu parçaları işlemenin çok kolay olacağını söyledi numuneleri görmemlazım dedi,işin içinde olduğum içinde aynı dili konuşuyorduk. Firma ismi kesinlikle vermem.
Birilerinin reklamını yapmak değil amacım,fokus noktam,sebep sonuç ilişkisi
Böyle bir işe kalkışılırsa,bu firma ismini sadece bu iş üzerinde çalışma yapacaklara söylerim.
Cumartesi günü buradan bu konu görüşmek bu konu ile ilgili, bir korsanımızı aradım ulaşamadım.
Ulaşsa ididim müsaitse buluşup,5 eksen cnc tezgahı olan arkadaşımın işyerine gidip yüz yüze konuşalım fikir cimlastiği yapalım diyecektim ama olmadı.
Arkadaşımında konudan haberi olduğu için,bu konuyu netleştirmek istedim.
Manuel frezede 5 saatte işlediğin parçayı,beş eksen tezgahda 15 dakkada işle böyle bir tezgah.
Zaman olarak da bu arkadaşla çok sabahlamışlığımız vardır kendi işimle ilgili işlerde.
Bu arkadaşla konuşmamızda söyle konuştuk çizimler bittikden sonra
akşam 19,20 gibi buluşup,gece 1,2 ye kadar bu parçaları tek tek işlemek,gece olduğu içinde sakin kafa daha iyi konsentre olunuyor parçaya.
ancak çizim konusunda AutoCAD çizimlerinde yüzde yüz bilgili değilim,kendi işlerimi yapacak kadar bilgiliyim.
Çok iyi derecede AutoCAD ve Solidworks kullanan bir korsan arkadaşım çıkarsa,imece usulu bu çizimleri yapardık,artı 3 d olarak Solidworks da çizilen parçaları birleştirip montaj yapıp,önce sanal ortamda biri bir çalıştırıp hatalarımız varsa görüp,düzeltip ondan sonra dollu  aluminyum veya diğer malzemeleri tesbit edip yolumuza böyle devam ederdik,bu rüzgar dümeni işini sonuca bağlardık,yaptırmak isteyen korsanlara da çizilerini bila bedel verip,istedikleri yerde yaptıra bilirler,5 eksen olmazda başka tezgah olur.
Bana göre sizin bahsettiğiniz rüzgar dümenini yapmak zor değil,ama bunun için bu işlere yakın korsanlardan gönüllü bir ekip kurulmalı...

*

A. Ü.

« Yanıtla #96 : Nisan 10, 2017, 10:05:20 »
Atilla korsanım,bu işlere karşı merakınızı biliyorum,aluminyum dolu kütükden beş eksen cnn tezgahında işlenmiş parçaların fotoğraflarını atıyorum,size fikir vermesi açısından sevgi ve saygılarımla..

*

D. E.

« Yanıtla #97 : Nisan 10, 2017, 15:49:57 »
Bana geldiğinde merak edenlere kapımız açıktır..

Atilla Korsan'ım sanıyorum siz de uzun seyehate çıkacaksınız.. Yolunuz kolayına olsun..
*

B. D.

« Yanıtla #98 : Ekim 08, 2018, 16:23:50 »
Rüzgar dümeninde son durum nedir ? Geko dümen geliyormu ? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

R. E.

« Yanıtla #99 : Şubat 23, 2019, 23:00:15 »

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Okudum. Başka yerleri de kurcaladım. Sordum soruşturdum

Dinlenceyi iptal ediyor.
Günübirlik seyirler için uygun değil. Ekipli teknelerde uzun seyirlere uygun..

İşin özü güzel alet ama bana gerekmez..

Cebelitarık dışına çıkacağım zaman bakarım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ha bir de Herim korsanım lini açılmıyor..

*

H. E.

« Yanıtla #100 : Şubat 23, 2019, 23:54:23 »
...)

Ha bir de Herim korsanım lini açılmıyor..

Açılmayan hangi link?
*

R. E.

« Yanıtla #101 : Şubat 23, 2019, 23:56:14 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Şaka gibi..
Şimdi tıkladım açıldı.
307 filan bir şeyler yazıyordu..

İlk baştaki linkti.. Şu: