0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

B. B.

Ynt: Jeneratör ve Güneş panelleri
« Yanıtla #30 : Ocak 09, 2017, 11:13:17 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ayni benim armatur:)
n11 den sectim kargo bedava geldi....

müsait olduğunuza linkini paylaşırsanız bende alayım....tşk.ler..

Sarı alın

Walla demir feneri dahil tüm fenerleri bende bundan yaptim. Alibaba da tanesi 0.6 dolar. ama bazen gelmiyo filan türkiye daha garanti tabii
2x100 lük AGM akü var teknede, 12,5 in altına kolay kolay inmiyor. Bütün gün buzdolabı çalışırsa ve cocuklar TV seyrederse birkac kere 12.2 gördüm. Aydınlatma zaten etki etmiyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

G. S.

« Yanıtla #31 : Ocak 09, 2017, 15:35:31 »
verilen bilgiler için teşekkürler...
bende led ampül siparişlerimi verdim..
çanta jeneratör almaktan şimdilik vazgeçtim..güneş panellerimin ve akülerinin durumunu göreyim önce. sanırım yeterli olacaklar..

*

S. Ş.

« Yanıtla #32 : Ocak 09, 2017, 17:53:42 »
verilen bilgiler için teşekkürler...
bende led ampül siparişlerimi verdim..
çanta jeneratör almaktan şimdilik vazgeçtim..güneş panellerimin ve akülerinin durumunu göreyim önce. sanırım yeterli olacaklar..

Bavarıa sanırım sızınkı de takarken gayet yavaş ,dar alanda paslaşma yaparak delik bulmaca oyunu  olucak, cunku boy alınabilecek en büyük,içi de en dolu 48 lik oldugu için sakin sakin... sonu ise mutluluk:)

*

Ş. Ö.

« Yanıtla #33 : Ocak 10, 2017, 09:48:27 »

Duylar olmadığı için duyda getirtmiştim ben seramik.

*

O. E.

« Yanıtla #34 : Ağustos 08, 2017, 17:22:44 »
Merhaba Daisy'i sipariş ederken en çok tereddüt ettiğimiz Jenaratör olsun mu olmasın mıydı ?
Sorduğumuz insanlarda hele bir kullanın gerek duyarsanız sonradan nasılsa takılır demişlerdi.
Bizim üç aylık kullanımımız bize jeneratör lazım dedirti.
Teknede takılabilecek tek bir yer var o da iskele kıç omuzlukta.
Orada aslında jenaratör yeri olarak kullanılabilecek bir yer var.
Araştırmam sonucu boyut ve kg itibari ile tek bir alternatif var o da FisherPanda 5000i Neo
67 kg Jenaratör 8 kg invertörü .
Jenneau ya sorduğumda teknenin (YELKEN SEYİR ) dengesini bozarsınız oldu.
Ben pek mantıklı bulmadım .
67 Kg ağırlık nasıl bu teknenin dengesini bozabilir.
Ben zaten 97 kg ben iskele tarafında oturuyorum teknenin dengesimi bozuluyor. Veya ben ortadamı durmalıyım bilemedim.
mutlaka bilgisi olan vardır
şimdiden teşekkür ederim

*

S. Ş.

« Yanıtla #35 : Ağustos 08, 2017, 17:41:39 »
Oktay kaptan,

Saçmalamışlar denge konusunda, suyumuz bitiyor, mazotumuz full oluyor, dengesi mi bozuluyor ...

Solar mı zayıf, tuketım mı çok Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ç.

« Yanıtla #36 : Ağustos 08, 2017, 17:49:43 »
Bir yelkenli teknede yükler eşit dağıtılmalıdır. İskele ve sancak dengesi özellikle korunmalıdır. Baş kıç dengesinde ise kıç biraz daha ağır olabilir. Özellikle çift su depolu teknelerde kullanım önceliği baş depoda olmalıdır ki baş önce hafiflesin.

Kurallar böyle, insanlar seyyardır. Teknenin durumuna göre iskele veya sancağa geçebilirler. Jeneratör  ise sabittir. Ağırlığı fazla olmadığı için tek tek tarafa monte edilebilir ama önerim, karşı tarafa uygun bir ağırlık koymanızdır. Örneğin, giyim kuşam veya mutfak eşyalarınızı diğer tarafta taşmayı düşünebilirsiniz. Can salı için de karşı tarafta bir yer bulmayı düşünmelisiniz. Bu yüklerin illaki jeneratör gibi kıçta olması gerekmez. Teknenin diğer yanında olması yeterlidir.
*

O. E.

« Yanıtla #37 : Ağustos 08, 2017, 18:17:52 »
semih kaptan
Bende anlamadım.67 kg 12 tonluk teknede nasıl denge bozduğunu ama bu deniz işlerini normal mantıkla anlamaya çalışmak hayli güç. Burada Tecrübe en önemli referans oluyor.
Yok solarımız yeterli fazla fazla hatta. Klima için ihtiyacımız var.
Bizim hanımın sıcağa hiç tahammülü yok .
Ya elektrik olan iskeleye bağlanıyoruz o da göcekte sadece Boynuzbükü (24 saat) veya Zeytin sadece akşam 18:00 den 24:00 kadar var.
Umarım olur.
Ahmet Kaptanım teşekürler  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

O. E.

« Yanıtla #38 : Ağustos 08, 2017, 18:27:00 »
Bir yelkenli teknede yükler eşit dağıtılmalıdır. İskele ve sancak dengesi özellikle korunmalıdır. Baş kıç dengesinde ise kıç biraz daha ağır olabilir. Özellikle çift su depolu teknelerde kullanım önceliği baş depoda olmalıdır ki baş önce hafiflesin.

Kurallar böyle, insanlar seyyardır. Teknenin durumuna göre iskele veya sancağa geçebilirler. Jeneratör  ise sabittir. Ağırlığı fazla olmadığı için tek tek tarafa monte edilebilir ama önerim, karşı tarafa uygun bir ağırlık koymanızdır. Örneğin, giyim kuşam veya mutfak eşyalarınızı diğer tarafta taşmayı düşünebilirsiniz. Can salı için de karşı tarafta bir yer bulmayı düşünmelisiniz. Bu yüklerin illaki jeneratör gibi kıçta olması gerekmez. Teknenin diğer yanında olması yeterlidir.

Sancak tarafındada bir depo gibi yer var orayada dediğiniz gibi yedek çapayı ıvırı zıvırı koyup dengeleyeceğiz demekki.Gerçekten 12 ton tekne 67 kg bu kadar etkilenirmi şaşırdım kaldım
*

S. Ş.

« Yanıtla #39 : Ağustos 08, 2017, 18:29:04 »
semih kaptan
Bende anlamadım.67 kg 12 tonluk teknede nasıl denge bozduğunu ama bu deniz işlerini normal mantıkla anlamaya çalışmak hayli güç. Burada Tecrübe en önemli referans oluyor.
Ya elektrik olan iskeleye bağlanıyoruz o da göcekte sadece Boynuzbükü (24 saat) veya Zeytin sadece akşam 18:00 den 24:00 kadar var.
Umarım olur.
Ahmet Kaptanım teşekürler  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Oktay korsanım,

60ın lafı bıle olmaz 10 tonda...

Jeneratör sesi koyda uzagındaki teknede  bile olsa acayip rahatsız ediyor, zorunluluktan  ama gercekten tras makınası gıbı herkesin dıbınde sanki durmadan vızıldıyor...
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2017, 18:30:35 Gönderen: Semih Sener »
*

O. E.

« Yanıtla #40 : Ağustos 08, 2017, 18:36:01 »
semih kaptan
Umarım olur.

Oktay korsanım,

60ın lafı bıle olmaz 10 tonda...

Jeneratör sesi koyda uzagındaki teknede  bile olsa acayip rahatsız ediyor, zorunluluktan  ama gercekten tras makınası gıbı dıbınde durmadan vızıldıyor...

Bende aynı fikirdeyim ama bu Fisherpanda çok iddialı ses yalıtımı konusunda 5000i Neo modeli için (ben asla inanmam bu lafa ) teknenin başından duyamazsınız diyorlar. Benim hanım kendi konuştu Almanlarla o inanıyor Alman yalan söylemez diyor Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
Geçen gün İngilizlerle bizim Türkler arasında kavga çıktı koyda öğlen sıcağında bu jenaratör yüzünden ama işin tuhafı Jenaratörü çalıştıran İngilizler Kıyameti koparan bizim Türklerdi.
Gurur duydum Yurdum insanından
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2017, 18:37:09 Gönderen: Oktay Eryılmaz »
*

S. Ş.

« Yanıtla #41 : Ağustos 08, 2017, 18:46:55 »
Hiç inanmam ,inanmadıgınıza sevındım

Sesi nerde ölçtüğün çok önemli ve dalgalar  şeklinde yayıldıgı için koya yayılır ,arada kesici seperasyon olmadıkça kırılmaz, yansımaz ,şiddeti azalsa da frekansı büyür ve kulağı rahatsız eder

İçeriye ruzgar basan yakalayıcıları denedınız mı?
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2017, 18:49:22 Gönderen: Semih Sener »
*

O. E.

« Yanıtla #42 : Ağustos 08, 2017, 18:55:31 »
Biz 30 senedir Almanlarla çalışırız.Bizim hanım Avusturya lisesi mevzunudur o Alman Dünya dönmüyor biz dönüyoruz dese inanır. Bende Türk Alman Zimbabweli ayırmam sadece Bilim'e inanırım.
Dedikleri motoru zaten sessiz bizde apayrı bir yöntem ile izole ettik .Bakcez göreceğiz şu ağırlık işini netleştirirsek yani Jenneau'yu takmaya ikna edersek
*

S. Ş.

« Yanıtla #43 : Ağustos 08, 2017, 18:57:30 »
Biz 30 senedir Almanlarla çalışırız.Bizim hanım Avusturya lisesi mevzunudur o Alman Dünya dönmüyor biz dönüyoruz dese inanır. Bende Türk Alman Zimbabweli ayırmam sadece Bilim'e inanırım.
Dedikleri motoru zaten sessiz bizde apayrı bir yöntem ile izole ettik .Bakcez göreceğiz şu ağırlık işini netleştirirsek yani Jenneau'yu takmaya ikna edersek

Bavaria aldırmamış hayret Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

O. E.

« Yanıtla #44 : Ağustos 08, 2017, 19:19:32 »
Biz bilmiyorduk ki Baveria Diye bir marka var.
Biz tekneyi almadan evvel Bir yelkenli teknenin üstüne çıkmamıştık.
Hatta gördüğümüz zaman acıyorduk iki büklüm insanlar nasıl içine girip çıkıyorlar diye.
Bunlar gerçek exejare etmiyorum.