0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. T.

Ynt: Hangi Jeneratör
« Yanıtla #30 : Şubat 21, 2014, 13:36:02 »
Aaaa Hakancım senin Elanında yer yokmu diyorsun yaniii Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  çok yazık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben olsam tuvaletim bir olsun ama jeneratör yerim mutlaka olsun isterim . üzüldüm  vah vah  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. T.

« Yanıtla #31 : Şubat 21, 2014, 16:53:02 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Peki sorumu değiştiriyorum: Jeannaeu jeneratör için nereye yer yapmış?
Sancak kıç omuzlukta, kamaranın arkasında bir bölmeye yapmış yer. Oradan da, egzost çıkışını vermiş denize (şu an kör tapa ile kapalı)
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2014, 16:56:48 Gönderen: Mesut Tunga »

*

S. Ç.

« Yanıtla #32 : Şubat 21, 2014, 20:54:18 »
Bende Kama 1000 var.Sessiz sakin bir alet.Görünüşüde güzel.Bahousta 860 TL.Yerime o sığdığı için aldım.Bir tek,teknenin su ısıtıcısında problem çıkardı.Yerim olsaydı kesinlikle aradaki farkı verip 2000 olanını alırdım.Isıtıcıda da problem yaşamazdım.

Serdar korsanım elinizdeki jenaratör (Alternatör) ile teknenizdeki su ısıtıcısını sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz.

Hüseyin korsanım,merak ettim,nasıl?

*

H. D.

« Yanıtla #33 : Şubat 21, 2014, 21:35:49 »
Serdar korsanım
Önce teorik olarak anlatayım.Tahminimce sizin su ısıtıcısı 1000 wattan daha yüksek güçte yani jenaratörünüzün ürettiği güç yetmiyor.Bu durumda teknik yoldan jenaratörü kandırmak gerek.
DİMMER denen lambanın ışığını kesen aletler var,bu aletin gücünün sizin su ısıtıcısından fazla olması gerek yani su ısıtıcısı 2000watt ise dimerde en az 2000 wattlık olması gerek.Bunu aldınız diyelim, şimdi su ısıtıcınızı bu dimere baglıyacaksınız,dimeride jenaratöre.Dimerin üstünde ayar düğmesi var,bu ayarı en az dan biraz ileriye alacaksınız,ısıtıcı çalışıp suyu ısıtmaya başlıyacak, diyelimki ısıtıcıyı dimersiz olarak çalıştırınca 10 dakikada tam ısıtıyordu,böyle dimerli yapıp kullanınca dimerin ayarına göre 20 dakika veya daha uzun sürede tam ısıtıcak  ama jenaratör rahatca çalışacak
Saygılar.
Bu dimer denen alet öyle pahalı bir şey degil,ışık kısıcı diyede satılıyor.
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2014, 21:37:07 Gönderen: Hüseyin Durmaz »

*

H. E.

« Yanıtla #34 : Şubat 21, 2014, 23:06:45 »
Aaaa Hakancım senin Elanında yer yokmu diyorsun yaniii Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  çok yazık. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben olsam tuvaletim bir olsun ama jeneratör yerim mutlaka olsun isterim . üzüldüm  vah vah  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Orhan Korsanım,
Jeneratör zaten şu anda 3. banyoda duruyor.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Benim merak ettiğim bu Kama jeneratörlerin öyle bir egzos çıkışı yok. Üstünde de nal gibi "Kapalı ortamda kesinlikle kullanmayınız" yazıyor. Nasıl olacak da olacak da bu jeneratör "Sancak kıç omuzlukta, kamaranın arkasında bir bölme" içinde ipi çekilerek çalıştırılacak da atık gazları bir delikten dışarı atılacak? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

S. Ç.

« Yanıtla #35 : Şubat 22, 2014, 00:48:25 »
Hüseyin korsanım tşkler.En kısa zamanda denicem.Benim jeneratör havuzluk dolabında.Çalıştığında kapak açık duruyor.
*

M. T.

« Yanıtla #36 : Şubat 22, 2014, 01:02:01 »
Benim merak ettiğim bu Kama jeneratörlerin öyle bir egzos çıkışı yok. Üstünde de nal gibi "Kapalı ortamda kesinlikle kullanmayınız" yazıyor. Nasıl olacak da olacak da bu jeneratör "Sancak kıç omuzlukta, kamaranın arkasında bir bölme" içinde ipi çekilerek çalıştırılacak da atık gazları bir delikten dışarı atılacak? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İpli mi? Ne ipi? Bazarda ip ne arasın? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

İpli değil marşlı bir alet koyacaksın oraya Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Evet kapalı, kabinlere kapalı, dışarıya havalandırmalı bir alan orası, egzost çıkışı denize verilmiş ki su soğutmalı marin bir alet koyasın oraya diye Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Suyu nereden mi alacaksın, onu da tekneye gelince bir ara bakarız birlikte Hakan abim likitleri tüketirken Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Şubat 22, 2014, 01:02:30 Gönderen: Mesut Tunga »
*

A. A.

« Yanıtla #37 : Aralık 10, 2023, 10:33:23 »
Teşekkürler Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap önerileriniz için.
*

R. E.

« Yanıtla #38 : Aralık 10, 2023, 23:19:37 »
Teşekkürler Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap önerileriniz için.

Yalnız bir sorun var kaptanım. Jeneratör önerileri için bir pasta ve 10 mum eksik.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Onları alırsak 2 ay sonra çok milli bir günde önerilerin 10. senei devriyesinde kutlama yaparız.

1- geçen zamanda jeneratör işleri epey gelişti.
2- solar paneller ve akü teknolojileri de.

Bir daha düşünmek veya konuyu güncellemek hepimize iyi gelebilir...

Ne dersiniz?

.