0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. D.

Ynt: Isıtıcı tavsiyesi yapar mısınız?
« Yanıtla #105 : Aralık 27, 2018, 10:20:18 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
İnsanları ihtiyaçları olmayan Eşyaları aldırtmak an itibari ile en önemli bilim oldu ,
Fizik ,Kimya ,Tıp aslında kimsenin umurunda değil ..
Sanayi Bilimden ne satarım onu araştır bul diyor...

Koskoca Cep telefonu firmaları her yıl hiç gerek olmayan bir iki değişiklik yaparak Dünyadaki gayri safi milli hasılayı nerede ise ele geçirecekler...

Algı artık Maalesef gerçek

Ekonomi zaten BİLİM değil...

TV reklamlar iğrenç
Bir banka yılbaşında hediye alamayan bu yüzden çam ağacına kamufule olan babayı bulup “Saklanma biz sana kredi verelim sen çoluğa çocuğa ıvır zıvır al  “ diyor.

Good guys only win in movie
Onlara benim gibi adam lazım , 7-8 yıl her akşam rakı kullandığım dönem olmuştur , ama Cuma ve yılbaşı akşamları kesinlikle ağzıma içki sürmem ! Hırıstiyan dost ve arkadaşların xmaxlarını kutlarım , saygı gösteririm ama iştirak etmem.Şimdilerde işim çok zorlaşmaya başladı , dede olacak yaşta iki afacan kızım var en büyüğü 7 yaşında okulda diğer çocuklardan duyup veya annesinin çaktırmadan doldurmasıyla yılbaşı hediyesi , yaş günü vb. istiyorlar .Onlara yok demek de çok zor ,bakalım daha ne kadar direneceğiz.

*

O. E.

« Yanıtla #106 : Aralık 27, 2018, 10:21:06 »
Oyunu kuran kazanır,
Yani Kasa kazanır ....

An itibari ile Oyunda kimin fişi kullanılıyorsa kasa o
1961 den beri Amerikan doları dünyadaki oyunun fişi...

Dünyada en ucuz malı kim alıyor ?

Dolar basmanın maliyeti 75 cente çıkmış Federal bankaya ...
Türkçesi şöyle okunur...
75 cent harcarım 100 dolar basarım...
1 varil petrol 75 cente alırım ....hoppa

Tabi bu karmaşık bu kadar basit değil böyle yaparsan direk olarak olmaz

Şöyle yaparsan daha nasıl olur...

Basarsın parayı ....
Millete kredi diye dağıtırsın ...
Tüm dünyayı kendi bastığın parayı kullanmaya alıştırırsın
Tüm mal ve hizmetleri her ülkede dolara endeksletirsin...
Onlar çalışır üretir
Sen her malı 75 cente alırsın...

Ohey oheyyyy

Dahası var ....
Ama buranın konusu değil insanlar sıkılır
Ukalalık yapmayalım şimdi...
Biz yine öbür başlıkta kakara kikiri yazalım

« Son Düzenleme: Aralık 27, 2018, 10:23:33 Gönderen: Oktay Eryılmaz »

*

A. D.

« Yanıtla #107 : Aralık 27, 2018, 10:48:47 »
Ben Çine 4 kere gittim en sonuncusuda 2014 yılında. En son gittiğimde otelin kapısında o zaman dünyanın en pahalı iki arabası vardı. Veyron ve Koeninseng. Kaldığım otelde normal 5 yıldızlı bir oteldi. İlk giderken ya benim ne işim var Çinde arkadaş diye gittim oflaya poflaya. Eşimde olsun git yeni yerler görürsün işte ne olacak demişti. Havaalanından özür dilemek için aradım. Hiç düşündüğüm gibi bi yer değilmiş diye. Sokaklardaki arabaları trafikte insanların birbirine saygısını görünce dedim adamlar bizden 100 yıl ilerideler farkında değiller. Abimin eşi Çinli o da bana hep biz küçük ülkeyiz fakiriz falan diyordu oraya gittiğimde de gördüm insanlar aynı fikirdeler. Kendi ülkelerinin potansiyelinin farkında değiller. Amerikada insanlar işlerine uçarak falan gittiğini filmlerin gerçek olduğunu falan sanıyorlar. Dalga geçmiyorum gerçektende öyle. O kadar dışa kapalı bir toplumlar ki 2. Dünya savaşında Japonların işgali yüzünden hala o güçte olduklarını sanıyorlar. Bi savaş çıksa dünyayı tükürükle boğacak güçteler halbuki.

*

S. Ş.

« Yanıtla #108 : Aralık 27, 2018, 18:40:29 »
2008 de scorpions dinliyorum dedigimde nasil dinliyebiliyorsun ,kulagini topraga mi dayiyorsun diyorlardi Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Baska bi seferde  , Absolut  iciyorum dedigim de  , surekli mi iciyorsun sarhos musun falan demislerdi...

Biz barisci fakir insanlardik bizi ingilizler zehirlediler, afyona alistirdilar,  temizlenmemiz yillarimizi aldi , bu arada somurduler ,  afyon bulmak icin paraya tamah eder olmusuz  diye anlatirlar...

« Son Düzenleme: Aralık 27, 2018, 18:42:01 Gönderen: Semih Sener »

*

M. S. Y.

« Yanıtla #109 : Kasım 15, 2019, 02:15:00 »
merhabalar bu resimde gördüğünüz gibi çin malı webasto gibi ısıtıcılardan alan veya kullanan oldumu ? nerdeyse yedide bir fiyata geliyorda  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
12 volt 8kw

« Son Düzenleme: Kasım 15, 2019, 02:16:48 Gönderen: Munci Sezai Yavuz »

*

H. E.

« Yanıtla #110 : Kasım 16, 2019, 00:33:49 »
*

R. E.

« Yanıtla #111 : Kasım 16, 2019, 00:41:29 »

Bu çok mu yeni bir alet?
Doğru düzgün tanıtim video bile yok.
*

E. D.

« Yanıtla #112 : Kasım 16, 2019, 00:46:26 »
    Hakan korsan, ses durumu nasıl acaba? Bilginiz var mı? Eğer sessizse Webasto güvencesiyle bana göre muhteşem. Her yere taşı. Fiyatı da çok uygun.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. T.

« Yanıtla #113 : Kasım 16, 2019, 01:41:09 »

Çok satar. Güzelmiş.
*

H. E.

« Yanıtla #114 : Kasım 16, 2019, 08:07:53 »
Sanırım sesli bir alettir. Webasto kadar. Sonuçta bu tür sisemlerde olan yakıt tankı, yakıt pompası, yanma odası ve üfleyiciyi kompakt halde bir araya getirmişler.
Tek sorun egzos çıkışı olabilir. Sıcak hava çıkışına bir hortum takılıp içeri alınabiliyordur veya alınabilir.
*

N. D.

« Yanıtla #115 : Kasım 16, 2019, 10:05:08 »
Tekne için webosto olmazsa aklıma en çok yatan ikinci çözüm bacalı katalitik sobalar, ülkemizde üretilmiyor ama , piknik tüpleri için üretilen katalitik kafalar var , bunlardan bir tane alıp paslanmaz sac kıvırtıp içine monte etmek , yani soba yapmak basit iş , baca borusu da bağladınız mı tamamdır.
*

Ö. S.

« Yanıtla #116 : Kasım 16, 2019, 10:59:56 »
deneyimleme firsatim olmadi henuz ama ocaga döküm tava koyarak onu ısıtmak epey işe yarıyor diye duymuştum.

Basit ve geçici bir çözüm tabi ama sizin işinize yarayabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
*

A. Ç.

« Yanıtla #117 : Kasım 16, 2019, 11:14:58 »
Isıyı üreten ocaktır. Üzerin e başka bir şey (metaL, taş, tuğla gibi) koyarsanız, ısıyı bu madde alır ve ocağı söndürseniz bile ısı yaymaya devam eder. Sadece ısınmak için ocağı yakmanız yeterlidir. Ocak sadece kısa bir süre için yakılmalıdır. Ocağı yakıp uyumak veya uzun süre söndürmemek zehirlenmenize neden olabilir.