0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Ö. Ö.

Güzel bir güneş paneli montaj örneği
« : Haziran 28, 2018, 13:01:36 »
Göcekteki Irmak yatçılık tüm teknelerine bu panel montajını uygulamış, çok hoşuma gitti, örnek olması için fotoları paylaşayım istedim.

2x3cm kalınlığında krom profilden hafif eğimli bir çerçeve yapılmış ve 2 adet 140w'lık esnek panel bunlara vidalanmış, kabloları da kromların içinden tekneye kadar yürütülmüş.
Oldukça sade, hafif ve şık görünüyor.

Çerçevenin baş tarafa bakan ayakları tentenin yatay borularına basit birer menteşe ile bağlı, kıça bakan ayaklar ise boru ile aşağı uzatılıp puşpite bastırılmış.
Tente tamamiyle bağımsız açılıp kapanabiliyor.

Maliyeti de kalın krom borudan mamül dev mataforalara göre çok çok daha insaflı olmuş. (Çok tekne için 1500tl/tekne)Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapResimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (tapatalk)

*

E. O.

Ynt: Güzel bir güneş paneli montaj örneği
« Yanıtla #1 : Haziran 28, 2018, 16:14:18 »
Tasarıma bayıldım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bende tente üstünde fermuarlı duruyor paneller. Tenteyi yarım açabiliyorum. Tam açmak istersem panelleri fermuarından sökmek gerekiyor ve zahmetli bir iş. Bimini geçen sene kumaşıyla beraber elden geçti, ilerideki olası bir tadilatta kesin düşünürüm.

*

A. E.

« Yanıtla #2 : Haziran 29, 2018, 14:50:12 »
Gerçekten güzel. Esnek panel daha az başarılı diye sert panel seçtiğime üzüldüm.

Bir gün panellerimin başına birşey gelirse bu şekilde değiştirebilirim. Çok zarif ve kullanışlı görünüyor.

*

A. D.

« Yanıtla #3 : Haziran 30, 2018, 09:44:57 »
Tasarlayan ustanın ellerine sağlık çok akıllıca yapılmış. Bimininin hareketini de kısıtlamıyor ve hem ucuz maliyetli hem de estetik.

*

Ö. Ö.

« Yanıtla #4 : Haziran 30, 2018, 09:49:07 »
Ve bu tekne ile (46ft bavaria) güzel yelken yaptık, sağlamlık vb konusunda da iyi göründü gözüme.
Çok hafif ve sade bir uygulama olmuş, pek beğendiğim için paylaşmak istedim. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

öZgür (tapatalk)

*

L. K.

« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2018, 20:11:12 »
Tam istediğim gibi bir şey. Maliyetini ve kimin yaptığını sordunuz mu?
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Temmuz 03, 2018, 10:09:22 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Tam istediğim gibi bir şey. Maliyetini ve kimin yaptığını sordunuz mu?
Göcekte yerel bir kromcu yapmış, 10 tekneye birden yapıldığı için 1500tl gibi bir maliyet olmuş.
Kromcuyu öğrenmek isterseniz Irmak yatçılıktan Tolga Tozkar 'ı arayıp bilgi alabilirsiniz.

öZgür (tapatalk)

*

L. K.

« Yanıtla #7 : Temmuz 03, 2018, 19:45:30 »
Bilgi için teşekkürler