0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

A. Ç.

filikadan balıkçı kayığı
« : Ekim 10, 2011, 05:35:32 »
filikadan balıkçı kayığı olurmu artıları ve eksileri neler olabilir 6 mt boyunda 2 mt eninde 40 (kırk) kişilik bitane filika buldum 3000 tl fiyatı var..ucuz gibi !amaç yakın kıyı istavrit palamut lüfer vs vs

*

D. H.

Ynt: filikadan balıkçı kayığı
« Yanıtla #1 : Ekim 10, 2011, 08:54:47 »
Bizim burada (Erdek) bir arkadaşım deniz uçağının paletlerinden birinin tabanından gayet güzel bir kayık yaptı, senelerdir de kullanıyor. Üstelik öyle hafif kendi başına denize indiriyor, çıkarıyor, sırtlayıp arka bahçeye götürüyor filan  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Haa deniz uçağı nereden bulursunuz onu bilemem tabii  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. Ç.

« Yanıtla #2 : Ekim 10, 2011, 09:18:46 »
Her tekneden balık tutulabilir, filikalar ise denize ve dalgaya dayanıklıdırlar. Filikanın tek sorunu kürekle seyredemeyecek kadar ağır olmasıdır. Balıkçı kayığı dendiğinde ise benim aklıma hep kürekle götürülebilen kayıklar gelir.

*

A. Ç.

« Yanıtla #3 : Ekim 10, 2011, 13:15:36 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap bunu kastediyorum.. ahmet bey iş yaparmı ?

*

C. İ.

« Yanıtla #4 : Ekim 10, 2011, 14:13:37 »
Sayın Ahmet bey,
Batmaz özelliği olan bu tür tekneler hız yapamazlar, fakat bir kamara yaparsanız, uygun havalarda uzun yolculuklara bile çıkabilirsiniz. Bağlama kütüğü ruhsatnamesi çıkarmanız için, (bağ. küt. ruhsatı yoksa) motor ve tekne için ayrı ayrı faturası olması gerekir. Buna dikkat edin.
Benim görüşüme göre fiyat uygun. Bende 5 metre Alman malı filika var, kamara yaptırdım, Tuzla'dan iki kereTriliye'ye bir defa M.ereğli'ye gittim.
hafta sonları Adalar veya Yalova uğrak yerlerim.
Alırsanız hayırlı olsun diyorum.
Sevgiler

*

A. Ç.

« Yanıtla #5 : Ekim 10, 2011, 14:19:36 »
Görüntü ve fiyat uygun görünüyor. Yine de teknenin kendisini görmeden fikir beyan etmek doğru olmaz.
*

A. Ç.

« Yanıtla #6 : Ekim 10, 2011, 14:43:37 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Sayın Ahmet bey,
Batmaz özelliği olan bu tür tekneler hız yapamazlar, fakat bir kamara yaparsanız, uygun havalarda uzun yolculuklara bile çıkabilirsiniz. Bağlama kütüğü ruhsatnamesi çıkarmanız için, (bağ. küt. ruhsatı yoksa) motor ve tekne için ayrı ayrı faturası olması gerekir. Buna dikkat edin.
Benim görüşüme göre fiyat uygun. Bende 5 metre Alman malı filika var, kamara yaptırdım, Tuzla'dan iki kereTriliye'ye bir defa M.ereğli'ye gittim.
hafta sonları Adalar veya Yalova uğrak yerlerim.
Alırsanız hayırlı olsun diyorum.
Sevgiler
ilginize teşekkürler..hız yapamazlar derken 5-6 mili görür heralde dimi üstündeki makinayla ?birde balıkçılar çok sallar falan dediler ama doğruluk payı varmıdır
*

C. G.

« Yanıtla #7 : Ekim 10, 2011, 14:45:33 »
Karinanın iki yanına yalpalıklar eklerseniz onu da engellersiniz. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ç.

« Yanıtla #8 : Ekim 10, 2011, 14:52:35 »
hmm bakiim ozaman buna teşekkürler ilginize..
*

N. Y.

« Yanıtla #9 : Ekim 10, 2011, 15:02:18 »
Bu konuda Cevat Poyraz korsanın teknesi "Dilberce" anlatılıyordu. Bilmiyorum okudunuz mu?
*

M. B. A.

« Yanıtla #10 : Ekim 10, 2011, 15:11:27 »
Ahmet korsan, bu tip filikadan tekne yapan iki arkadaş biliyorum. Biri bayağı kamaralı falan, koskocaman vw dizel motor taktı. Bu filikaların tek ve en önemli artısı gerçekten neredeyse batmaz oluşları. Ancak hem dengesizler hem fazla mazot yakarsınız. Ayrıca konforlu olmuyorlar balıkçılık için. Amacınız balıkçılık ise naciz fikrim balıkçılık amaçlı tasarlanmış bir tekne almanızdır (bakımla uğraşmamak için fiber tabi)
*

C. İ.

« Yanıtla #11 : Ekim 10, 2011, 15:33:13 »
9 HP Pancar Motor ile 3,5 ila 4,5 d. mili yapabileceğinizi sanıyorum. Az bütçe, fazla mutluluk bu tekne ile olur diye düşünüyorum.
*

E. Y.

« Yanıtla #12 : Ekim 10, 2011, 15:53:46 »
Amaç keyif ise, ben bilmem keyfiniz bilir  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Amaç ciddi ciddi balıkçılık ise, denizcilik dergilerinden birinde ahşap teknesi(keyifçi diyelim) ile balıkçılık yapan kişi şöyle diyordu;
Fiber tekne ses yapar, balığı kaçırır, ahşap tekne balığı çağırır.(yani, en azından buna benzer bir şey söylüyordu)
Bilimselliği varmıdır yokmudur bilemem. 
Ben balıkçılığım mı? Ha ben balığa çıkmışım, ha Cem Yılmaz sahneye çıkmış. Ben balıkları güldürüyorum, O  ....(insanları yahu, bu kadar da fesat olmayın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
*

A. Ç.

« Yanıtla #13 : Ekim 10, 2011, 16:22:13 »
9 HP Pancar Motor ile 3,5 ila 4,5 d. mili yapabileceğinizi sanıyorum. Az bütçe, fazla mutluluk bu tekne ile olur diye düşünüyorum.
işte böyle birşey...işte böyle birşey...
*

C. P.

« Yanıtla #14 : Ekim 10, 2011, 16:46:03 »
kesinlikle şaftı uzun tutarak pervaneyi mümkün olduğu dışarıda kullanın.