Makine Dairesi > Fiber, Epoksi ve Ahşap İşleri

Fiber tamiri

(1/3) > >>

Ayhan Balbunar:
Güvertedeki fiberde yer yer çatlaklar var ve bazılarında jelkot dahi kalkmış. Tamiri için nasıl bir malzeme ve yöntem önerirsiniz?

Mehmet Çömlekçi:
Ayhan bey,
Jelkot zaten fiberin üzerinde olmalıydı...
Küçük onarımlar ise Jotun'un fiber macunu var, iki tüpü karıştırıp kendiniz uygulayabilirsiniz. Başka firmalarda da olabilir muadili ürünler. Ama çok temiz uygulamanız ve çok ince zımpara yapmanız lazım, yoksa yama sırıtıyor (kıç ayna tamiri deneyimiyle sabittir).  :)

Ayhan Balbunar:
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapAyhan bey,
Jelkot zaten fiberin üzerinde olmalıydı...
Küçük onarımlar ise Jotun'un fiber macunu var, iki tüpü karıştırıp kendiniz uygulayabilirsiniz. Başka firmalarda da olabilir muadili ürünler. Ama çok temiz uygulamanız ve çok ince zımpara yapmanız lazım, yoksa yama sırıtıyor (kıç ayna tamiri deneyimiyle sabittir).  :)

--- Alıntı sonu ---

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Yarın mümkün olursa birkaç foto çekip konuyu daha aydınlığa kavuşturmayı umuyorum.

Hakan Erim:
Ayhan Bey,
Teknenizin adı Uçarı mı? Şöyle tüm tekneyi gösteren fotoğraflar bekleriz. Teşekkürler.

Ayhan Balbunar:
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapAyhan Bey,
Teknenizin adı Uçarı mı? Şöyle tüm tekneyi gösteren fotoğraflar bekleriz. Teşekkürler.

--- Alıntı sonu ---

O yüzden karışmasın diye limanı da ekledim. Gofi 21, Urladan alındı, bir sene Alaçatıda yattıktan sonra 6 ay önce getirdik. Yeşilköyde, Gezginin yanında. Foto koymaya çalışacağım.
Bugün teknedeydim ama unuttum çatlakları çekmeyi.

Şimdi aklıma geldi... Tekneyi Alaçatıdan getirişimizin hikayesi:
1. bölüm Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
2. bölüm Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap (bol resimli)

ayrıca o sitede yazar adı "eshquia" diye aratırsanız eski yıllara ait aşağı yarışı anılarımı da okuyabilirsiniz.

Bu yazılar da böylece ilk defa uzmanların gözüyle kritize edilmiş olur. :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git