0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

E. S.

Ynt: EL TELSİZİ KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZ
« Yanıtla #240 : Aralık 20, 2018, 17:01:43 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben de ciddiyim. Ömer Korsan in link verdiği telsiz, yüzer batmaz telsiz. Bende aynısının batanindan var. Enselenmeyeyim diye denize atiyorsan batsın bari dedim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Millet ruhsatsız silahla geziyor, bizimki alt tarafı ufak bir el telsizi.

Eğer el telsiziniz yüzen versiyon ve ruhsatsız ise dert etmeyin 100 gr lık bir olta kurşunu icabına bakacaktır:)

*

H. V.

« Yanıtla #241 : Aralık 20, 2018, 17:24:51 »
Benim sorum yanlış anlaşıldı galiba  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap KMT belgem var. Sorum şu Teknemde zaten bağlı vhf telsizim yok. Yasal olarakta bulundurma mecburiyetim yok. Ancak VHF el telsizi almış olsam (Ruhsata işletmeden) ve sadece dinleme olarak kullansam kesinlikle çağrı yapmazsam teknede telsiz olduğu anlaşılabilir mi?
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hakan kaptan çok afedersin , hiç bir sıkıntın olmaz hele faturasını saklasan olmadı salla denize gitsin .

Salla denize gitsin için lütfen 'yüzmeyen' modellerden alınız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Ben ciddi olarak yazmıştım , yoğun trafiğin olduğu ist boğazı gibi bir yerdeyseniz allemi cihan olsalar sizi bulamazlar , yok bir sahil istasyonuna bir yönden yanaşan tek tekne siz iseniz ve adamlara küfür etmişseniz sizi bulurlar ! Yine de "-ver bakalım şu telsizi " diyen abiye telsizi verirken denize düşürürsünüz olur biter ! yani  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkür ederim.
Benim teknem 7 mt (Orfoz kaptan 2) 12 kişide personelli değilim. Amacım Ruhsat işletme gibi evrak işlerinle uğraşmadan (malum Türkiye de zor) Sadece seyir esnasında gemi trafiğini hava durumunu vb. konuları dinlemek için.
Bilgilerinize tekrardan teşekkür ederim.

*

H. E.

« Yanıtla #242 : Aralık 20, 2018, 18:57:28 »
...halk bandı telsiz var o zamanlar ruhsata tabi , kocaman da bir anten , kızlarla sohbet için vazgeçilmez sistem ...

Vay! "Breyk, breyk! Arkadaş arıyorum, arkadaş..." zamanları.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

Ö. S.

« Yanıtla #243 : Aralık 03, 2019, 14:14:53 »
benim sabit telsiz var ancak , havuzlukta kullanmak için basit bir walkie talki işimi görecek midir ?  okuduğum kadarı ile bunu kullananlar var.

amaç marina giriş çıkışlarında kullanmak veya seyirde gerekli kanalları edebilmek.

diyelim oluyor, ayarı nasıl yapılıyor , kolay bir iş midir ?

*

H. E.

« Yanıtla #244 : Aralık 04, 2019, 11:56:59 »
benim sabit telsiz var ancak , havuzlukta kullanmak için basit bir walkie talki işimi görecek midir ?  okuduğum kadarı ile bunu kullananlar var.

amaç marina giriş çıkışlarında kullanmak veya seyirde gerekli kanalları edebilmek.

Walkie Talkie telsizler ruhsata tabi olmayan telsizlerdir. Deniz telsizi frekansları ile kullanılamazlar. Dolayısı ile marina giriş çıkışlarında kule veya palamar botuyla irtibat kuramaz, seyirde diğer deniz telsizleri ile haberleşemezsiniz.

*

Ö. S.

« Yanıtla #245 : Aralık 04, 2019, 12:31:24 »

Walkie Talkie telsizler ruhsata tabi olmayan telsizlerdir. Deniz telsizi frekansları ile kullanılamazlar. Dolayısı ile marina giriş çıkışlarında kule veya palamar botuyla irtibat kuramaz, seyirde diğer deniz telsizleri ile haberleşemezsiniz.

Tesekkurler Halil Korsanim, bildigim iyi oldu hic fikrim yoktu bu konuda..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #246 : Aralık 04, 2019, 23:10:15 »
... Amacım Ruhsat işletme gibi evrak işlerinle uğraşmadan (malum Türkiye de zor) ...
Memleketin bürokrasi manzarasını bilen herkes haklı olarak korkuyor, ama ilginç şekilde telsiz ruhsat işlemleri korkulduğu kadar zor değil.

Sanırım bunun sebebi Kıyı Emniyeti GM Telsiz Müdürlüğü çalışanlarının olumlu ve yardımcı çalışanlarıdır.
Telefonla bile aradığınızda herhangi bir devlet dairesinden beklenmeyecek kalitede yardımcı oluyorlar.
*

M. A.

« Yanıtla #247 : Aralık 05, 2019, 01:24:08 »
... Amacım Ruhsat işletme gibi evrak işlerinle uğraşmadan (malum Türkiye de zor) ...
Memleketin bürokrasi manzarasını bilen herkes haklı olarak korkuyor, ama ilginç şekilde telsiz ruhsat işlemleri korkulduğu kadar zor değil.

Sanırım bunun sebebi Kıyı Emniyeti GM Telsiz Müdürlüğü çalışanlarının olumlu ve yardımcı çalışanlarıdır.
Telefonla bile aradığınızda herhangi bir devlet dairesinden beklenmeyecek kalitede yardımcı oluyorlar.

Tamamen katılıyorum.
Geçen sene el telsizi alınca sabit telsiz için olan ruhsatıma ekletmiştim.
Çok yardımcı oldular.
İşler de acayip kolay yürüdü. Memurlar çok yardımcıydı.
*

A. A.

« Yanıtla #248 : Haziran 18, 2020, 17:18:03 »
Yeni model el telsizlerinden marka model önerecek var mı?
*

M. I.

« Yanıtla #249 : Haziran 18, 2020, 20:14:27 »

Resimdeki telsizi tavsiye ederim. 2 ay önce aldım. İlk şarjı ile hala çalışıyor. Kaç saat oldu saymadım. Suda yüzer ve çok portatif. Fiyatı da makul.  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. A.

« Yanıtla #250 : Haziran 18, 2020, 20:36:42 »

Resimdeki telsizi tavsiye ederim. 2 ay önce aldım. İlk şarjı ile hala çalışıyor. Kaç saat oldu saymadım. Suda yüzer ve çok portatif. Fiyatı da makul.  Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kayıt presedürü nasıldır? nereden aldınız?
*

M. I.

« Yanıtla #251 : Haziran 20, 2020, 08:49:56 »

Kayıt presedürü nasıldır? nereden aldınız?

Bir marin dükkandan. Ödemesini yaptıktan sonra, kıyı emniyete tescil için başvuyorsunuz. Tescil edildikten sonra, satın aldığınız dükkandan telsizinizi alıyorsunuz.
*

İ. K.

« Yanıtla #252 : Haziran 20, 2020, 23:10:16 »
Şubat ayında ICOM IC-M37E el telsizini yetkili satıcısı olan TELSAN dan aldım. Gayet memnunum, tavsiye ederim. Yabancı bayraklı olduğum için bir kayıt prosedürüm olmadı ancak satış sırasında TELSAN tekneme ve bana ait bir takım evrakları istedi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi