0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimiçi Efe Sarıoğlu

• * Gezgin Korsan
  • 340
    • Yaşadığı Şehir
  • Denizli
    • Sosyal Ağ Hesapları
    • Tekne Adı
  • S/Y Maiden
Ynt: EL TELSİZİ KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZ
« Yanıtla #240 : Aralık 20, 2018, 17:01:43 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Ben de ciddiyim. Ömer Korsan in link verdiği telsiz, yüzer batmaz telsiz. Bende aynısının batanindan var. Enselenmeyeyim diye denize atiyorsan batsın bari dedim.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Millet ruhsatsız silahla geziyor, bizimki alt tarafı ufak bir el telsizi.

Eğer el telsiziniz yüzen versiyon ve ruhsatsız ise dert etmeyin 100 gr lık bir olta kurşunu icabına bakacaktır:)
*

Çevrimdışı Hakan Varal

• * Gezgin Korsan
  • 115
    • Yaşadığı Şehir
  • Kocaeli / Hereke
    • Tekne Adı
  • ORFOZ KAPTAN2
« Yanıtla #241 : Aralık 20, 2018, 17:24:51 »
Benim sorum yanlış anlaşıldı galiba  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap KMT belgem var. Sorum şu Teknemde zaten bağlı vhf telsizim yok. Yasal olarakta bulundurma mecburiyetim yok. Ancak VHF el telsizi almış olsam (Ruhsata işletmeden) ve sadece dinleme olarak kullansam kesinlikle çağrı yapmazsam teknede telsiz olduğu anlaşılabilir mi?
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Hakan kaptan çok afedersin , hiç bir sıkıntın olmaz hele faturasını saklasan olmadı salla denize gitsin .

Salla denize gitsin için lütfen 'yüzmeyen' modellerden alınız. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Ben ciddi olarak yazmıştım , yoğun trafiğin olduğu ist boğazı gibi bir yerdeyseniz allemi cihan olsalar sizi bulamazlar , yok bir sahil istasyonuna bir yönden yanaşan tek tekne siz iseniz ve adamlara küfür etmişseniz sizi bulurlar ! Yine de "-ver bakalım şu telsizi " diyen abiye telsizi verirken denize düşürürsünüz olur biter ! yani  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Teşekkür ederim.
Benim teknem 7 mt (Orfoz kaptan 2) 12 kişide personelli değilim. Amacım Ruhsat işletme gibi evrak işlerinle uğraşmadan (malum Türkiye de zor) Sadece seyir esnasında gemi trafiğini hava durumunu vb. konuları dinlemek için.
Bilgilerinize tekrardan teşekkür ederim.
Hakan VARAL
ORFOZ KAPTAN 2 (Maxi68)
*

Çevrimdışı Hakan Erim

• * Gezgin Korsan
  • 14.726
    • Yaşadığı Şehir
  • İstanbul
    • Tekne Adı
  • S/Y Ekip, İstanbul
« Yanıtla #242 : Aralık 20, 2018, 18:57:28 »
...halk bandı telsiz var o zamanlar ruhsata tabi , kocaman da bir anten , kızlarla sohbet için vazgeçilmez sistem ...

Vay! "Breyk, breyk! Arkadaş arıyorum, arkadaş..." zamanları.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
S/Y Ekip
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap