0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. M.

EL TELSİZİ KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZ
« : Ekim 23, 2013, 11:32:18 »
Merhabalar,

Beneteau oceanics 40 teknemde kullandığım el telsizi arıza yaptığından,şöyle güzel,küçük,su geçirmese güzel olan,bir de yüzmeyi bilsin,pili uzun süre gitsin şeklinde bir telsiz varsa alayım diye düşünmekteyim Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)...Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Ya da içeride raymarinde sabit telsiz var.Bunun dümenin yanına takılan bir uzatma parçası var.Bu sayede dümendeyken ana telsizi kullanarak çok daha uzun bir mesafe erişim imkanımız olucağını düşününce acaba hangisini seçmek lağzım?

Bu arada tekne usa bayraklı olduğu için kayıt konusunda problem yok.

Şimdiden teşekkürler
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2013, 11:33:23 Gönderen: Hakan Meriç »

*

M. Ö.

Ynt: EL TELSİZİ KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZ
« Yanıtla #1 : Ekim 23, 2013, 11:36:57 »
İCOM  IC-M23 tavsiye ederim. Yüzmeyide biliyor,kırmızı flaşörüde var. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. E.

« Yanıtla #2 : Ekim 23, 2013, 11:47:04 »
Olabiliyorsa uzatma parçası çok iyi bir çözüm. El telsizi ilerde tekne-bot (sahildekiler) konuşmak için işe yarar diye alınabilir.

*

M. T.

« Yanıtla #3 : Ekim 23, 2013, 12:59:23 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Olabiliyorsa uzatma parçası çok iyi bir çözüm.
Bu nedir?

*

M. İ.

« Yanıtla #4 : Ekim 23, 2013, 13:00:50 »
handset sanıyorum ;

*

H. E.

« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2013, 13:29:15 »
Olabiliyorsa uzatma parçası çok iyi bir çözüm.
Bu nedir?

Evet yani... "Expansion Handset" diyince hemen anlıycan. Uzatma parçası diyince niye anlaşılmıyor?  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bööle bir parça var, takıyon, uzatıyon... Son derece net!  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #6 : Ekim 23, 2013, 13:30:52 »
Handset candır, mecburidir..
Sert havalarda, acil durumlarda kabin içindeki telsiz neredeyse hiçbir işe yaramaz, üstelik kullanmaya çalışmak tehlikeli bile olabilir..

Mutlaka ve mutlaka sabit telsizinize havuzluktan kullanabileceğiniz handset'i alın, taktırın..
Yanında da en basitinden, ucuzundan (Mesela JMC RTP-1000 gibi..) bir el telsizi de bulunsun..
Bu el telsizi seyir sırasında her an yanınızda, cebinizde dursun..
*

M. T.

« Yanıtla #7 : Ekim 23, 2013, 13:37:15 »
Yeri gelmişken şunu da soruvereyim, Amerika'dan şu telsizi almıştım: Cobra MR HH125 ( Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) Telsiz ayarlarında Amerika, Kanada ve Uluslararası diye 3 bant var. Hangi banta alırsam alayım çağrıları alıyor ancak çağrı göndermiyor. Nedir acaba bunun sıkıntısı?
*

D. Y.

« Yanıtla #8 : Ekim 23, 2013, 13:46:43 »
Mustafa abinin tavsiyesi güzel  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Kullanmaktayız. Şarjı çok uzun süre gidiyor. Aşağı in aç, frekans, ses kıs derdi felan yok. Elinizin altında.
*

Ö. Ö.

« Yanıtla #9 : Ekim 23, 2013, 14:11:29 »
Yeri gelmişken şunu da soruvereyim, Amerika'dan şu telsizi almıştım: Cobra MR HH125 ( Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) Telsiz ayarlarında Amerika, Kanada ve Uluslararası diye 3 bant var. Hangi banta alırsam alayım çağrıları alıyor ancak çağrı göndermiyor. Nedir acaba bunun sıkıntısı?
Türkiyede Uluslarası (INT) ayarında kullanabilmeniz gerekir..
Eğer gönderme yapamıyorsanız bir arıza durumu olabilir..
*

G. Ö.

« Yanıtla #10 : Ekim 23, 2013, 14:31:57 »
Kabin içindeki sabit telsizin havuzlukta bir dış ünitesinin bulunması önemli.Chester da var.Çıkış gücü tercihimizin ana nedeniydi.Ancak antenle ilgili bir sorun yaşandığında devre dışı kalmaları nedeniyle  kanaatimce el telsizi de olmalı.Bu nedenle yakında bir de el telsizi edineceğiz.Yani koşullar her ikisine de evet diyor.
*

H. E.

« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2013, 14:32:41 »
Mesut Korsan,
Özgür Ökten Korsana katılıyorum. INT olmalı. Unutulmamalı ki elektronik cihazlardaki sorunların %90'ı kablo sorunudur. Senin de el ünitesinin (hand microphone Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) takıldığı sokette pim eğilmiş olabiliii, anten soket bağlantısı paslanmış (corrosion Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap ) olabiliii...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. T.

« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2013, 15:02:58 »
INT'de de denedim dogal olarak. Mandala bastigimda ekranda Tx yazisini da gorebiliyorum. Frekansla ilgili bir sey mi diye dusunuyorum ama bilemedim
*

O. T.

« Yanıtla #13 : Ekim 23, 2013, 15:14:27 »
Bende aynısı var gayet güzel çalışıyor. Soner bunların uzmanı ona sor Mesut.
*

M. T.

« Yanıtla #14 : Ekim 23, 2013, 15:26:54 »
Soner de biriki kurcaladi ama netice ayni :-(