0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. A.

Ynt: Dolap Dümen İçin Otopilot?
« Yanıtla #30 : Nisan 21, 2010, 17:22:15 »
Yok Abi ne güneyi o kadar vakit nerde bende.
Gerçi Güneye inicem ama kara yolu ile :-)
Arabayı Akyarlar koyuna Parkedicem :-)
15 gün Tatil Yapıp dönecem geri :-)

*

A. A.

« Yanıtla #31 : Nisan 21, 2010, 17:36:58 »
yaw tümay korsanım 3800 € öksürmeden önce deseydin ya bunları Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap))

*

T. G.

« Yanıtla #32 : Nisan 21, 2010, 18:09:40 »
Attilla korsanım sen titiz bir insansın . Orjinalini takmışsın iyi yapmışsın  .   Deniz ucuz malzemeyi sevmez .
Parası olmayanı hiç sevmez . Mesela beni hiç sevmediğini biliyorum . Yüreğim ağzımda dolaşıyorum . Problem arıza benim tekneden hiç eksik olmaz .  Ucuz hal edeyim diyorum yüzüme gözüme bulaşıyor .
Özet : Sen en iyisini yapmışsın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. B.

« Yanıtla #33 : Nisan 21, 2010, 18:14:54 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Attilla korsanım sen titiz bir insansın .  Sen en iyisini yapmışsın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Kesinlikle. Esperanza'nın otopilotu Simrad. Harika birşey.
Sanki denizci Simbad.

*

A. A.

« Yanıtla #34 : Nisan 21, 2010, 18:17:23 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

N. B.

« Yanıtla #35 : Nisan 21, 2010, 18:21:42 »
Hazır alkışlar devam ediyorken hemen ilave edeyim;
Atilla Korsan da Simbad'dan daha denizci. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2010, 18:22:10 Gönderen: Noyan Bakır »
*

U. P.

« Yanıtla #36 : Nisan 21, 2010, 18:24:41 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. A.

« Yanıtla #37 : Nisan 21, 2010, 20:35:02 »
 Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

S. T.

« Yanıtla #38 : Nisan 21, 2010, 21:57:38 »
Benım otopilot (raymarin) akıntı yada hava bıraz artınca aniden kontrolden cıkıyor. Kendı kendıne ıskele sancak yapıyor. Sorunu nedir acaba??
*

A. A.

« Yanıtla #39 : Nisan 21, 2010, 23:42:23 »
sizin otopilotun gücü tekneyle uyumlu değil.büyüteceksiniz.pupadan gelen dalgalarda hiç bir otopilot iş görmez.benim eski otopilotta aynı şekilde tepki veriyordu.markası önemli değil burada.isterseniz firmayla bir konuşun derdinizi ifade edin size bir çözüm bulacaklardır.
iyi seyirler
*

m.

« Yanıtla #40 : Nisan 22, 2010, 01:18:33 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Attilla korsanım sen titiz bir insansın . Orjinalini takmışsın iyi yapmışsın  .   Deniz ucuz malzemeyi sevmez .
Parası olmayanı hiç sevmez . Mesela beni hiç sevmediğini biliyorum . Yüreğim ağzımda dolaşıyorum . Problem arıza benim tekneden hiç eksik olmaz .  Ucuz hal edeyim diyorum yüzüme gözüme bulaşıyor .
Özet : Sen en iyisini yapmışsın  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Tümay Kaptanım...
Şu "Deniz parası olmayanı sevmez" cümlesi nedense bana itici geliyor...
Bence  cümlenin yerine sizin de belirttiğiniz üzre "Orjinalini takmışsın iyi yapmışsın" cümlesinden hareketle doğru malzeme, orjinal veya muadili yedek parça ve ekipman kullanmak gerektiğini vurgulamak lazım...
Ehh... Haliyle bir miktar fiyatlı olması muhtemel...Fakat Ülkemde bazen en dandik malzemeye anlamadan orijinalinden daha fazla fiyata aldığımızda olmuştur. Ben kazıklanmadım diyen bir insan çıkmaz bence... Fakat bazı kişler ben kazıklandım yahu demez.
Bence bilinçli hareket etmekte fayda var...
Atilla Korsanım bile ikinci de doğru yolu bulmuş....Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

E. Ç.

« Yanıtla #41 : Nisan 22, 2010, 10:25:18 »
Tümay kaptanım, seni şahsen tanıyıp samimiyetini bilmesem mahsus yapıyorsun sanacağım.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

GPS lere abuk subuk dedin sesimi çıkarmadım.Bak şimdi ne güzel Mesude'de eletronik harita var iki tane.Biraz daha uzağa gitmek isterse Marin olanlardan el GPS i aldımı tamamdır.Sonuç güzel bir şey yaptık.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Şimdide otopilotlara laf atıyorsun.Ben bilmiyormuyum Hidrolik sistemleri tavsiye etmeyi.Ama fazla adama, sende biliyorsun ama yazıyorsun.Raymarin X-5 yada Simrad WP32, doğru ayar ve doğru kullanımla istediği her yere götürür Mesude yi.Sonuç yine güzel bir şey yapmaya çalışıyoruz Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Hep köstek hep köstek nerde destek Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Nisan 22, 2010, 10:27:46 Gönderen: Erdem Çakır »
*

M. A.

« Yanıtla #42 : Nisan 22, 2010, 10:31:30 »
Erdem Kardeşim Tümay Kaptan 5.000 USD Kredi açtı bana. Dün Çıktı Kredi :-) Şu anda West marinedeyim Raymarin X-20 almak üzereyim.
Otopilotu monte edeyim rotayı Cebelitarıka çeviriyorum haberin olsun :-)
Yanımda Yerinde hazır seni Kalamış limanından alırım istersen gitmeden :-)
*

T. G.

« Yanıtla #43 : Nisan 22, 2010, 16:37:21 »
Canım Erdem   seni kırdıysam özür dilerim .  Ama niyetim kötü değil inan  Gps ile ilgi olarak
kötü koşullarda ( Yağışlı ve fırtınalı havalarda ) kendi başına bağımsız çalışacak Gps leri tavsiye ettim . Adam labtopa takıcak iri bir dalga üzerinden geçtimi . Ne laptop kalır ne invertör kalır ne gps kalır umarım durumu açıkladım . Bir ekipman alırken en zor şartlara dayanmalı görüşündeyim .
Şimdi gelelim otopilota .

' Biliyorsun adama fazla biliyorsun  '
Demek suretiyle ne demek istedin. Sayın murat kardeşimiz bu günkü formda  Karadenize çıkmayı hayal ediyor . 
Dandik bir sistemi neden  tavsiye edeyim . Ben Murat ve sana değer veriyorum . Sizin mağdur olmanıza elimden geldiği kadar  önlerim .İsteyen dikkate alır veya almaz .

Not : Murat Korsanım kimseyi takmaz . Kafayı koyduğu gibi gider . Ondan korkulur .

Sevgi ve Derin saygılarımla
*

B. B.

« Yanıtla #44 : Haziran 08, 2019, 07:24:38 »
Arkadaşlar yeni baslik acmayayim buradan devam edeyim dedim.
31 ft karia algomar teknem icin otopilot taktirmak istiyorum. Tekne 3.5 ton mekanik dolap dumen.
Onebileceginiz marka model usta vs. var mi?
Tsk,

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk