0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

F. T.

Ynt: DESULFATOR ?? NE YAPTI
« Yanıtla #30 : Haziran 18, 2015, 17:43:21 »
Benimkide dun geldi. Hatta aksam ilk isim 75  Amper 6 aylik olan, iki sefer istemeden desarj ettigim, Yedek icin beklettigim bir akume bagladim. Ayni anda 10 amper/saat olan redsesorude bagli vaziyette biraktim. Aksamdan beri cizirdamakta ( calismakta ) bakalim sonuc ne olacak.

*

H. E.

« Yanıtla #31 : Haziran 18, 2015, 17:49:01 »
Benimki kırık geldi. Üstünde tekerlek izi var.

*

H. Z.

« Yanıtla #32 : Haziran 18, 2015, 18:05:37 »
Kullanma kılvuz fotolarını ekledim.

HakanE' cim, üzülme ben sana ödünç veririm amperi 20 liradan Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş YapBağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

« Son Düzenleme: Haziran 18, 2015, 18:08:12 Gönderen: Hakan Zorlu »

*

H. E.

« Yanıtla #33 : Haziran 18, 2015, 18:24:26 »
Tamam ver. Ama bunlar çok çabuk kiriliyormus, seninki de kırılırsa iade ederken şaşırma.

*

T. A.

« Yanıtla #34 : Haziran 19, 2015, 13:48:13 »
Benimki geleli 1 hafta oldu, 200a ruhunu teslim etmiş aküye bağladım şimdilik bir numarası yok gibi ama azimliyim, teknede olduğum sürede redresörle olmadığım zamanlarda panellerle bağlı.   

*

K. E.

« Yanıtla #35 : Haziran 19, 2015, 18:40:22 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bugun iki onarımış aküyü bırakıp dönüyorum.10 haziranda şarjli olarak bulursam işlem başarili oldu diyebilirim.
Desulfator uygulamasından haberler:
Yaklaşık bir aylık aradan sonra durum şöyledir:
1-) 4 a/h akünün bağlı olduğu 50 cc motosiklet raharça marş bastı.Akünün durumu iyi.
2-) 70 A/h akünün bağlı olduğu Nissan terrano 2.7 dizel, gayet güzel marş bastı ve çalıştı. Sorun yok.
Şimdilik her iki akü çöpe gitmekten kurtuldu.
Bu durumda desuphator görevini kesinilkle yaptı diyebiliriz.
Selamlar.
*

F. T.

« Yanıtla #36 : Haziran 19, 2015, 22:00:53 »
Olcum yaptiniz mi Kahraman Korsan. Benzer uygulamadan sonra akuye guvenilip yola cikilir mi acaba?
*

K. E.

« Yanıtla #37 : Haziran 19, 2015, 22:13:35 »
Olcum yaptiniz mi Kahraman Korsan. Benzer uygulamadan sonra akuye guvenilip yola cikilir mi acaba?
Profesyonel anlamda ölçüm yapma imkanım yoktur. Karar size kalmış.
*

F. T.

« Yanıtla #38 : Haziran 19, 2015, 23:10:51 »

Voltmetre bu cihazın üzerinde var diye biliyorum bilginiz olsun. Ama ne derece doğru ölçüm yapar bilmiyorum tabi.
*

K. E.

« Yanıtla #39 : Haziran 19, 2015, 23:43:00 »

Voltmetre bu cihazın üzerinde var diye biliyorum bilginiz olsun. Ama ne derece doğru ölçüm yapar bilmiyorum tabi.
[/quot

Voltmetre bu cihazın üzerinde var diye biliyorum( bilginiz olsun?Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap). Ama ne derece doğru ölçüm yapar bilmiyorum tabi.
Voltmetre yeterli bilgiyi vermez. Yük altında ölçüm yapmak gerekir.İsterseniz bir far ampulünü bağlayarak ve11.8 voltun altına düşmeyecek şekilde zaman tutarak ölçüm yapabilirsiniz. Örnek olarak 50 Watt lık bir ampulü 6 saat yakarsa 4ampx6saat=24 A/h bir kapasitenin varlığını gösterir. Üzerinde 80 A/h yazan kurşunlu-sulu asitli bir aküden 50 A/h alırsanız (%60) fena sayılmaz.
Not: kullandığınız ampul aşırı ısınacaktır.sağa-sola değmesin yakar veya eritir. Dikkatli olun. Biraz ayrıntılı oldu.( SİZİNDE BİLGİNİZ OLSUN?? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap)
« Son Düzenleme: Haziran 19, 2015, 23:48:46 Gönderen: Kahraman Emiroğlu »
*

F. T.

« Yanıtla #40 : Haziran 20, 2015, 00:37:45 »
Yanlış anlaşıldım sanırım ukalalık değildi amacım, mesaj yolu ile yanlış anlaşılmak doğal sanırım. Bilgi için teşekkur ederim, uygulayacağım Kahraman Bey.
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2015, 00:41:18 Gönderen: Fatih Tanış »
*

K. E.

« Yanıtla #41 : Haziran 20, 2015, 12:11:34 »
Yanlış anlaşıldım sanırım ukalalık değildi amacım, mesaj yolu ile yanlış anlaşılmak doğal sanırım. Bilgi için teşekkur ederim, uygulayacağım Kahraman Bey.
Teşekkürler. sorun yok.
*

n. k.

« Yanıtla #42 : Temmuz 31, 2015, 01:13:31 »
Aliexpress ten bu cihazı alıp kullananlar bir netice aldı mı yoksa orada satılan aletler fos mu?
*

Z. T. G.

« Yanıtla #43 : Temmuz 31, 2015, 09:48:38 »
Elimde getirtip, hiç kullanmadığım (montajını bile yapmadım) kutusunda bir adet var. İsteyene aldığım şekilde (22.5 USD) verebilirim.
*

n. k.

« Yanıtla #44 : Ağustos 01, 2015, 18:43:27 »
Elimde getirtip, hiç kullanmadığım (montajını bile yapmadım) kutusunda bir adet var. İsteyene aldığım şekilde (22.5 USD) verebilirim.
özel mesajınız var